V Karlových Varech slaví, Kladno z kola ven!

V pátečním předposledním 11. kole baráže o účast v příštím ročníku Tipsport extraligy získaly Karlovy Vary kýžený bod a slaví postup, zatímco Kladno  prohrou s Duklou Jihlava se všechno zhatilo a nadále zůstane v WSM 1. lize.

Kdo Karlovy Vary doprovodí do nejvyšší hokejové soutěže, se rozhodne v neděli, kdy. Litvínov hostí Kladno a Jihlava Vary. Větší  šance dáváme litvínovským hokejistům. Při předpokládaných vítězstvích Litvínova a Jihlavy  by měl hrát roli nynější jednobodový náskok severočeského týmu, který  mimochodem nikdy z extraligy nesestoupil.

Kladno v pátek přišlo o všechno, tři minuty před koncem třetí třetiny, kdy  po  vtipné akci první útočné řady Dukly, překonal  Diviš brankáře Cikánka. Veškerá snaha kladenského týmu přivodit zvrat v power play nakonec přišla vniveč.

Zápas Karlových Varů s Litvínovem  byl ve znamení opatrné hry, nikdo nechtěl udělat chybu. A domácí Energie  se to vyplatilo. Po šedesáti minutách, po bezbrankové remíze, získala potřebný bod k postupu. A tak ani gól  po třech minutách prodloužení, kdy  Litvínov využil přesilovku, nezkazil radost  domácích fanoušků. Po jednoroční přestávce budou opět chodit na extraligu!

Výsledky 11. kola baráže Tipsport extraligy:

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC VERVA LITVÍNOV 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky – nahrávky: 63. J. Mikúš (V. Hübl, Lukeš). Rozhodčí: Hejduk, Hradil – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 5 603 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán, Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Šik – Stloukal, Kverka, Vrdlovec. Trenéři: Pešout, Mariška.

Litvínov: Kantor – Baránek, Sörvik, Frolo, Gula, Iberer, Z. Sklenička, L. Doudera – J. Černý, J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Řehoř – Matoušek, Válek, Jícha. Trenéři: Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec.

RYTÍŘI KLADNO – HC DUKLA JIHLAVA 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 31. Lenďák (Repe, D. Tůma) – 15. Anděl, 57. Diviš (Straka). Rozhodčí: Hodek, Šír – Frodl, Lhotský. Vyloučení: 2:5, Hořava (Kl.) 10 minut do konce utkání. Diváci: 4 555.

Kladno: Cikánek – Svedlund, Štindl, Zelingr, Kehar, Repe, Lenďák – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr. Trenéři: M. Hořava st., Patera.

Jihlava: Kořenář – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, D. Váňa, Šidlík, J. Zdráhal – Diviš, Skořepa, Straka – Anděl, Zeman, Čachotský – F. Seman, R. Hubáček, D. Čermák – Rys, M. Hlinka, Rabbit. Trenéři: Vlk, Zeman.

Tabulka baráže o Tipsport extraligu:

1. HC Energie Karlovy Vary 11 4 3 2 2 28:21 20
2. HC Verva Litvínov 11 4 2 1 4 22:25 17
3. HC Dukla Jihlava 11 4 1 2 4 26:23 16
4. Rytíři Kladno 11 4 1 0 6 15:22 13

Program baráže o Tipsport extraligu:

Neděle 22. dubna – 12. kolo: 16:00 HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno, 16:00 HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary.