Je potřeba maximální koncentrace s Jabloncem!

Po nedělní remíze v Plzni připravuje Pavel Hapal letenský A tým na další ligové utkání. To se hraje v pátek 20. dubna od 20:15 na Letné proti Jablonci. Tedy proti týmu, který během jarní části sezóny ještě neprohrál. V případě vítězství se sparťané dostanou v tabulce před svého soupeře, který má nyní náskok jednoho bodu.

„Dostat se na místo zaručující účast v evropských soutěžích pro příští sezónu je pro nás stále cíl. Myslíme na to určitě nejen my trenéři a hráči, ale také fanoušci a chceme toho docílit. Je ale potřeba začít vyhrávat,“ uvedl Pavel Hapal.

„Vždy nás potká v zápase určitá situace, kvůli které pak musíme řešit, co se stalo špatně. Buď jsme vypadli ze hry a pustili soupeře k tomu, aby převzal aktivitu. Nebo, jako naposledy v Plzni, jsme nezvládli standardní situace. Je potřeba tyto věci eliminovat a být koncentrovaní po celých devadesát minut a pokud možno vnutit soupeři náš styl a naši hru.“

„Pro nás může být zápas s Jabloncem tou nejlepší motivací, protože přijede na Letnou tým, který na jaře ještě neprohrál a hraje velmi dobře. Chceme je porazit a přeskočit v tabulce.“

„Jablonečtí hráči jsou hodně pohybliví a pracovití, jak jednotlivci, tak jako celý tým pracují velmi zodpovědně. Budeme chtít ale hrát naši hru a vnutit jim náš styl.“

„Pořád na naší hře pracujeme, odstraňujeme chyby a zapracováváme nové věci. Dokážeme být nebezpeční směrem dopředu, což je podstatné, ale je potřeba být ještě víc koncentrovaní, abychom góly neinkasovali. Zápas v Plzni byl ukázkový příklad toho, jak soupeři může pomoct gól ze standardní situace po naší vlastní chybě. Musíme být koncentrovaní od začátku do konce.“

Srbský záložník Srdjan Plavšić se v posledních dvou zápasech střelecky prosadil dvakrát a přidal jednu asistenci. Nicolae Stanciu se trefil před čtrnácti dny v Teplicích, proti Dukle si připsal asistenci. Oba sparťanští záložníci mají po remíze v Plzni jasný cíl do pátečního zápasu s Jabloncem – vyhrát!

„Naše hra se zlepšuje, v Plzni jsme hráli dobře, je škoda, že jsme to nezvládli a jen remizovali po hloupých gólech ze standardních situací,“ říká Srdjan Plavšić před zápase s Jabloncem.

„Všichni jsme byli zklamaní, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce, ale takový je fotbal. Nyní už se plně soustředíme na páteční utkání s Jabloncem,“ doplňuje ho Nicolae Stanciu.

„Je to opravdu důležitý zápas, protože když je porazíme, tak je zároveň můžeme přeskočit v tabulce. Náš cíl je tedy naprosto jasný – vyhrát,“ pokračoval Stanciu.

„S Jabloncem musíme zápas zvládnout, to znamená vyhrát. Jsem rád, že se mi daří, že jsem dal dva góly ve dvou posledních zápasech, ale chci, aby se dařilo celému týmu,“ uvedl „Srki“.

„Pořád se můžeme dostat na pozice zaručující účast v evropských soutěžích, což je dobře, ale už jsme tam dávno mohli být. Poslední dva zápasy byly lepší, ale pořád se musíme dál zlepšovat. Pozitivní bylo, že jsme nepropadli v druhém poločase, jako v těch předchozích utkáních,“ uvedl Nico.

„Cítím, že se zlepšujeme. Dokážeme být mnohem nebezpečnější směrem dopředu, ale musíme být neprostupní v defenzivě. Je potřeba být důslední a opatrní při standardních situacích a soustředit se na každý míč,“ dodal rumunský záložník.

Zápas: AC Sparta Praha – FK Jablonec

  • Datum: 20. 4. 2018
  • Soutěž: HET liga, 25. kolo
  • Výkop: 20:15
  • Stadion: GENERALI Arena
  • Rozhodčí: Karel Hrubeš – Tomáš Mokrusch, Zdeněk Arnošt.
  • Přímý přenos: ČT sport
  • Kurzy SazkaBet: 1.76 – 3.8 – 4.7
  • Vstupenky jsou na pokladnách v prodeji pouze v den utkání a otevírají 3 hodiny před výkopem.
  • Vstupenky si můžete zajistit také přes Ticketportal.cz. Veškeré informace o vstupenkách najdete ZDE.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz, foto: www.sportovnizurnal.cz