Karlovarští hokejisté jednou nohou v extralize!

V  úterním 10. kole baráže o účast v příštím ročníku Tipsport  extraligy karlovarští hokejisté jsou po vítězství nad Kladnem 3:0 velice blízko k postupu do nejvyšší hokejové soutěže.

V  případě, že by zvítězila Jihlava v Litvínově, mohli se Západočeši radovat už nyní. Jenže Litvínov v poslední třetině strhl vítězství na svoji stranu, musejí Karlovarští v posledních dvou kolech získat aspoň jeden bod. A to při nynější jejich dobré hře není nesplnitelné, první šanci mají v pátek na domácím ledě proti Litvínovu.

Litvínov, s 15 body druhý, se nyní kapatultoval k druhému postupovému místu, ale stále ve hře jsou, přestože se jim  v poslední době nedaří, hokejisté Dukly a Kladna. A tak v pátek  z jejich vzájemného zápasu v Jihlavě, to už bude jenom vítěz.

Výsledky 10. kola baráže Tipsport extraligy:

HC ENERGIE KARLOVY VARY – RYTÍŘI KLADNO 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 11. Vachovec (Skuhravý), 30. Kohout (Gríger, O. Beránek), 47. Balán (Flek). Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4, Štich (Kl.) 5 minut do konce utkání. Diváci : 5 502 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán, Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Šik – Stloukal, Kverka, Vrdlovec. Trenéři: Pešout, Mariška.

Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr. Trenéři: M. Hořava st., Patera.

HC VERVA LITVÍNOV – HC DUKLA JIHLAVA 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 6. J. Černý (Baránek, Gula), 53. J. Mikúš (Sörvik, M. Hanzl), 56. Gerhát (Sörvik, Iberer) – 19. Skořepa (Straka, Suchánek), 28. F. Seman (D. Čermák, Kořenář). Rozhodčí: Pešina, Šír – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:3, Frolo (Lit.) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4 642.

Litvínov: Kantor – Sörvik, Baránek, Gula, Frolo, Z. Sklenička, Iberer, L. Doudera – M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – Řehoř, Gerhát, Trávníček – Matoušek, Válek. Trenéři: Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec.

Jihlava: Kořenář – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, D. Váňa, Šidlík, Hamill – Diviš, Skořepa, Straka – Anděl, Zeman, Čachotský – F. Seman, R. Hubáček, D. Čermák – Půža, M. Hlinka, Rys. Trenéři: Vlk, Zeman

Pátek 20. dubna – 11. kolo:

18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov, 18:00 Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava

Neděle 22. dubna – 12. kolo:

16:00 HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno, 16:00 HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary.