Sparta vybojovala remízu s plzeňskou Viktorií!

Sparta remizovala ve 24. kole HET ligy v plzeňské Doosan areně s domácí Viktorií 2:2. Sparťané se ujali vedení hned v úvodu zápasu, když se trefil Václav Kadlec a následně Srdjan Plavšić, za domácí snížil v závěru prvního poločasu z rohového kopu Řezník, vyrovnání zařídil v úvodu druhého, z rohu Hořava.

Trenér Viktorie Pavel Vrba po předcházejících neúspěšných ligových zápasech poslal do velice důležitého zápasu 24. kola HET ligy o body, proti letenskému týmu, nejsilnější základní sestavu, ve které nescházel uzdravený Michael Krmenčík, který se v semifinálovém utkání Evropské ligy zranil.

Trenér Sparty Pavel Hapal se rozhodl pro sestavu, která porazila v minulém kole po výborném výkonu v malém pražském derby Duklu 3:0, s jedinou změnou, uzdravený Martin Frýdek nahradil na levé straně obrany Bogdana Vatajelua. Josef Šural nastoupil opět s kapitánskou páskou.

Oba týmy začaly utkání dost opatrně, ale do první gólové šance hned v úvodu se dostali domácí z rohového kopu hlavičkou Hubníka, kterou vychytal brankář Florin Nita. Na druhé straně ve třetí minutě kopala Sparta přímý kop po faulu z levé strany, ale centr do vápna domácí odvrátili.

V 9. minutě se sparťané již radovali, kdy po rychlém přenesení hry, našel Václav Kadlec přihrávkou ze středu hřiště nabíhajícího Josefa Šurala, který nacentroval míč před domácí branku, který v pádu doklepnul z malého vápna Kadlec do sítě 0:1.

Po třech minutách unikl po levé straně přes obránce Plavšič, jehož následný centr tečoval nohou domácí obránce Řezník a míč proletěl přes celou branku za záda brankáře Kozáčíka do sítě 0:2.

Hra se v dalších minutách vyrovnala, Viktorka se snažila o snížení skóre, což se podařilo po neustálém tlaku ve třicáté minutě, kdy si na centr z rohového kopu po zaváhání sparťanské obrany naskočil domácí Řezník a přesně umístněnou hlavičkou nedal gólmanu Nitovi žádnou šanci 1:2.

V závěrečných patnácti minutách prvního poločasu, dostali domácí Pražany opět pod tlak, vypracovali si několik nebezpečných šancí, které sparťané v rozhodujícím okamžiku odvraceli, ale jednogólové vedení uhlídali.

Po změně stran došlo v domácím celku ke střídání, Daniela Kováře vystřídal Marek Bakoš. Po sedm minut se domácí dočkali vyrovnání z rohového kopu, kdy střídající Martin Zeman, našel hlavu Hořavy, který přesnou hlavičkou a neatakován, poslal míč do branky 2:2.

Sparťané zahrozili v 68. minutě, kdy Stanciu po rychlé kombinační akci, přihrál míč Kadlecovi, jeho následný centr našel na hranici velkého vápna Kanga, po jehož přihrávce skončila střela Stanciu, těsně vedle pravé tyče.

Nita Florin

V závěrečných dvaceti minutách, se oba týmy se snažily strhnout vedení na svoji stranu, nakopávanými míči před branku soupeře. Jenže obě obrany se zaměřily na zajištěnou defenzivu, přes kterou se nedokázali prosadit a tak jejich snaha převážně končila ztrátou míče a nepřesnou přihrávkou. Nakonec se oba týmy musely smířit s remízou a aspoň jedním bodem. Pro domácí Viktorii, vedoucí tým ligy, to znamená, další ztrátu bodů, a jen pětibodový náskok před druhou Slavii.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 2:2 (1:2)

Branky: 30. Řezník, 52. Hořava – 9. V. Kadlec, 12. Plavšič. Rozhodčí: Proske – Paták, Kubr – Zelinka (video). ŽK: Krmenčík, Řezník, Hubník – M. Frýdek, Štetina, Nita, Hovorka. Diváci: 11.623 (vyprodáno).

Plzeň: Kozáčik – Havel, Řezník, Hubník, Limberský – Hrošovský, Hořava – Petržela (28. Zeman), Kolář (46. Bakoš), Kopic – Krmenčík (75. Chorý). Trenér: Vrba.

Sparta: Nita – Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec (74. Biabiany), Stanciu, Kanga, Plavšič (90. Sáček) – Šural (87. Lafata). Trenér: Hapal.