Kometa podruhé nezaváhala!

Po sobotním hladkém vítězství  třineckých Ocelářů 5:1 v  úvodním finálovém zápase Generali play off Tipsport extraligy mělo druhé střetnutí zcela odlišný, průběh. Kometa od začátku měla navrch a po neúprosném boji  vyhrála 3:2.

Oceláři nezvládli druhý zápas především psychicky, v šarvátkách nechtěli hostím nic zůstat dlužni a polský útočník Chmielewski inkasoval pětiminutový trest a do konce zápasu. Jeho protivník v souboji Gulaši, dostal „desítku“.

Nejdramatičtější byla v neděli  třetí třetina, především její závěr. V 57. minutě totiž  Polanský dal svůj druhý gól a snížil na 2:3. V power play proti oslabenému soupeři visel vyrovnávací gól ve vzduchu, ale brněnský gólman Čiliak odolal a měl velkou zásluhu, že si jeho tým odvezl vítězství.

Série je tedy nerozhodná 1:1 pokračuje dvěma zápasy ve středu a ve čtvrtek v bouřlivém prostředí už dlouho vyprodané Rondo arény.

Výsledek 2. finálového zápasu Generali play off Tipsport extraliga:

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC KOMETA BRNO 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky – nahrávky: 36. Polanský (Krajíček, Svačina), 57. Polanský (Cienciala, Krajíček) – 7. Hruška (Krejčík, Gulaši), 24. Hruška (Krejčík, M. Erat), 41. Zaťovič (Holík). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, Chmielewski (Tř.) 5 minut do konce utkání, Gulaši (Kom.) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Lukáš Krajíček – Jan Hruška. Stav série: 1:1.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Matyáš, D. Musil, Kovář, Linhart – Petružálek, Cienciala, Rákos – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Kofroň. Trenéři: Varaďa, M. Zadina.

Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Haščák, Holík, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vincour, Čermák, Horký – Vondráček. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček.

Program finále Generali play off Tipsport extraliga:

Středa 18. dubna – 3. zápas: 17:20 HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Čtvrtek 19. dubna – 4. zápas: 17:20 HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Neděle 22. dubna – 5. zápas: 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno (ČT sport)

Úterý 24. dubna – případný 6. zápas: 17:00 HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Čtvrtek 26. dubna – případný 7. zápas: 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno (ČT sport)