Barážové souboje nadmíru dramatické!

S přibývajícím počtem kol v baráži o účast v dalším ročníku Tipsport extraligy jsou zápasy stále napínavější. Oba nedělní zápasy měly vítěze, po  samostatných nájezdech a stejný konečný výsledek 2:1.

V souboji nejhorších týmů extraligy vyhrála  Dukla zdařilým nájezdem Straky na Kladně, kde padaly góly až ve třetí třetině, vyrovnávací hostí až v 60. minutě, měl poslední slovo střelecky zdatný  Skuhravý.  Stejně jako v pátek jeho nájezd rozhodl o vítězství Karlových Varů. A dalším dvoubodovým ziskem si upevnil „lázeňský“ tým  v  tabulce první místo.

V úterý v 10. kole, budou mít K. Vary proti Kladnu výhodu domácího hřiště, naopak Jihlava musí jet do Litvínova, který je stále poslední, ale pouze se ztrátou jednoho bodu na Kladno. Předposlední 11. a poslední 12. kolo má stejný hod. začátek.

Výsledky 9. kola baráže Tipsport extraligy:

RYTÍŘI KLADNO – HC ENERGIE KARLOVY VARY 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 55. Redlich (Štich) – 60. O. Beránek (Krejčí), rozhodující nájezd Skuhravý. Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:2. Diváci: 4 526.

Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – Kloz, Kubík, Tůma – M. Hořava ml., Machač, Zikmund – Strnad, Přikryl, Pekr. Trenéři: M. Hořava st., Patera.

Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán, Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Rulík – Stloukal, Kverka, Vrdlovec. Trenéři: Pešout, Mariška.

HC DUKLA JIHLAVA – HC VERVA LITVÍNOV 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 36. Stříteský (Kajínek, Hubáček), rozhodující nájezd P. Straka – 29. J. Mikúš (Sörvik, Lukeš). Rozhodčí: Hribik, Kika – Hynek, Lhotský. Vyloučení: 5:5, Seman (Jihl.na 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4 025.

Jihlava: Kořenář – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Váňa, J. Zdráhal – P. Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, Zeman, Anděl – D. Čermák, Hubáček, Jiránek – Rys, Hlinka, Seman. Trenéři: Vlk, Zeman st.

Litvínov: Kantor – Sörvik, Baranek, Gula, Frolo, Sklenička, Čutta, L. Doudera – M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička – Jánský, Hübl, Lukeš – Řehoř, Gerhát, Trávníček – J. Černý, Válek, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Stránský, Skuhrovec, Weissmann.

Tabulka baráže o Tipsport extraligu:

1. HC Energie Karlovy Vary 9 3 3 1 2 25:20 16
2. HC Dukla Jihlava 9 3 1 2 3 22:19 13
3. Rytíři Kladno 9 4 0 1 4 14:17 13
4. HC Verva Litvínov 9 3 1 1 4 18:23 12

Program baráže o Tipsport extraligu:

Úterý 17. dubna – 10. kolo: 17:30 HC Verva Litvínov – HC Dukla Jihlava, 17:30 HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno

Pátek 20. dubna – 11. kolo: 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov, 18:00 Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava

Neděle 22. dubna – 12. kolo: 16:00 HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno, 16:00 HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary.