Jablonec remizoval s Olomoucí Baník se posunul z místa Brno spadlo a Dukla vyhrála

Brankář Buchta vychytal Olomouci bezgólovou remízu v Jablonci

Jablonec ve 24. Kole HET ligy remizoval na Střelnici s Olomoucí 0:0. Domácí hráči byli v průběhu sobotního zápasu dvou pohárových aspirantů na evropské soutěže lepší, jenže jejich snahu o zisku tří bodů vychytal hostující brankář Miloš Buchta. Hostující Sigma se spíš zaměřila na zajištěnou obrannou defenzivu a rychlé protiútoky, jenže to vycházelo spíš sporadicky a tak se oba týmy nakonec spokojily s jediným bodem. Závěr utkání dohrávala Sigma bez vyloučeného Jiřího Texla a trenéra Jílka, kterého poslal za připomínky hlavní rozhodčí na tribunu. Hanácký celek se udržel v ligové tabulce na třetím místě o bod před Jabloncem, který po sérii šesti ligových výher z úvodu jarní části, podruhé za sebou remizoval.

„Mrzí mě, že jsme nevstřelili branku. Snažili jsme se hrát hodně ofenzivně, měli jsme šance, které nám v předchozích zápasech vycházeli. Šancí jsme si vypracovali dost, abychom aspoň jednu proměnili. Bohužel se to nestalo, neboť gólman hostí, je vychytal. Potřebovali jsme trochu štěstí, abychom je proměnili, hlavně v prvním poločase. Nemohu hráčům nic vytknout, odehráli jsme opět kvalitní utkání. Hráčům jsem poděkoval za přístup, je to sice domácí ztráta, ale s výkonem jsem spokojený. Olomouc jsme mohli v tabulce přeskočit, jenže se to nepovedlo. Jsme na přední příčce tabulky a budeme bojovat dál,“ řekl Petr Rada trenér Jablonce.

Václav Jílek (trenér Olomouce): Hrálo se velice slušné ligové utkání s velkým nasazením. Z naší strany bylo zlepšení oproti předchozímu utkání, ale musím uznat, že soupeř měl blíž k vítězství. Vypracoval si víc gólových šancí, které byly nebezpečné. Na druhou stranu jsme ho nepustili do nějakého souvislého tlaku, který měl v předchozích utkáních. Nás pořád tlačí bota, ve finální fázi jsme málo střelecky nebezpeční, nedáme góly. Přestože měl soupeř více situací, je to zasloužená remíza. Zásluhu měl brankář, který měl tři, čtyři hodně těžké zákroky. Zároveň má velký podíl na tom, že odvážíme bod a Jablonec nás v tabulce nepřeskočil,“ zhodnotil Václav Jílek trenér Olomouce.

FK Jablonec – Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Orel – Kotík, Dresler. ŽK: Považanec, V. Kubista – Jemelka. ČK: 87. Texl (Sig.). Diváci: 3 115.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – Masopust (86. Diviš), V. Kubista, Považanec, Jovovič (46. Hanousek) – Chramosta, Doležal. Trenér:  Rada.

Olomouc: Buchta – Hála (89. Sladký), Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (79. Moulis), Houska, Kalvach, Texl, Falta (69. Manzia) – Plšek. Trenér: Jílek.

Baník se po výhře nad Bohemians posunul z posledního místa

Ostravský Baník vyhrál ve 24. kole ligy po dobrém výkonu nad Bohemians 1905 2:0 a zároveň se posunul z posledního místa v ligové tabulce, kde ho vystřídalo Brno. Baník svou herní převahu gólově zúročil ve druhém poločase, kdy se trefil přesně Jiří Fleišman a Lukáš Pazdera, tím prodloužil sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy a zároveň jsou na dobré cestě k záchraně prvoligové soutěže. Naopak hráči Bohemians 1905, po v minulém kole, zasloužené výhře nad vedoucí Plzní hodně zklamali, scházela větší důraznost, přesná finální přihrávka a střelecké zakončení. Opět se potvrdilo, že Pražané v domácím prostředí produkují výborný fotbal, ale venku je jejich výkon bezzubý.

FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 2:0 (0:0)

Branky: 52. Fleišman (Fillo), 58. Pazdera (odražený míč). Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Pochylý. ŽK: Pazdera. de Azevedo. Diváci? 8 664.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman (65. Granečný) – Fillo, Hlinka, Hrubý, de Azevedo – Poznar (87. Jirásek) – Baroš (80. Diop). Trenér: Páník.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (60. Záviška), Jindřišek, Mašek (60. Nečas), M. Hašek, Bartek – Tetteh (72. Kabajev). Trenér: Hašek st.

Brno po neúspěchu na Slovácku kleslo na konec tabulky

Slovácko se představilo v zápase sestupem ohrožených týmů a po dobrém výkonu vyhrálo na hřišti Zbrojovky Brno 1:0. Vedení se ujali Moravané v 58. minutě, kdy se prosadil po hezké kombinační akci střelecky obránce Jan Juroška. Brňané svým průměrným výkonem své fanoušky nenadchli a čtyři sta devadesát minut nevstřelili v nejvyšší fotbalové soutěži gól. Po sobotní zasloužené porážce kleslo Brno v ligové tabulce na poslední místo, kde vystřídalo ostravský Baník. Slovácko naopak bodovalo ve čtyřech z posledních pěti domácích zápasů.

1.FC Slovácko – FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Gól: 58. Juroška. Rozhodčí: Ardeleanu – Blažej, Arnošt. Žluté karty: 63. Juroška – 19. Vraštil, 34. Polák, 90+3. Melichárek. Diváci: 5 048.

Slovácko: Heča – Juroška, Krejčí, Břečka, Divíšek – Sadílek, Daníček (C) – Navrátil (84. Šimko), Havlík, Petr (61. Rezek) – Zajíc (78. Kubala). Trenér: Kordula.

Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Sukup – Polák (79. Ashiru), Sedlák – Acosta, Škoda, Juhar (70. Pilík) – Bazeljuk (46. Zikl). Trenér: Pivarník.

Dukla porazila Liberec a přerušila sérii porážek

Pražská Dukla ve 24. kole HET ligy se hodně zlepšila a na pražské Julisce porazila po dobrém výkonu Liberec 2:0, zároveň si polepšila v boji o záchranu. Dukla, byla v průběhu zápasu lepším týmem, který si vypracoval další gólové příležitosti, které ale neproměnili. Do vedení se dostali domácí ve druhém poločase, kdy se trefil v 55. minutě Schranz, v závěru v 82. Holík. Dukla uspěla po předchozí sérii čtyř porážek, na desátém místě tabulky má čtyřbodový náskok na sestupové pásmo. Slovan pod vedením nového trenéra Holoubka se neprosadil, ztratil tři body, v tabulce zůstal pátý.

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 55. Schranz, 82. Holík. Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Pfeifer. ŽK: 7. Schranz, 68. Holík – 28. Pulkrab, 70. Ševčík. Diváci: 2 796.

Dukla Praha: Rada – Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný – Hanousek (C), Bezpalec – Douděra (64. Brandner), Albiach (81. Kušnír), Holík (89. Djuranovič) – Schranz. Trenér: Hynek.

Liberec: Hladký – Coufal (C), Mikula, Karafiát, Kerbr – Breite (46. Oscar), Folprecht, Bosančič, Bartl (73. W. Da Silva) – Ševčík – Pulkrab (73. Graiciar). Trenér: Holoubek.