O vítězství musela Slavia bojovat až do poslední minuty!

Karvinští fotbalisté  v jarní části ligy HET ligy ani jednou neprohráli a sebevědomě si počínali i v pátečním zápase 24. kola v pražském Edenu, kdy Slávisty přinutili bojovat o vítězství až do konce.

A právě v posledních minutách a v tříminutovém nastavení  měl  zápas dramatické vyvrcholení. Následně v 87. minutě  střídající Wágner snížil na 3:2 a hosté se vrhli, všemi silami do útoku,  mohli vyrovnat, ale také prohrát ještě výrazněji. Při ofenzívě totiž  nechali na své polovině „otevřená vrátka“ a  Tecl, který střídal zraněného Škodu, ani Stoch v sólových akcích nepřekonali  brankáře Li Gianga.

Slávisté  tak zůstali pronásledovateli plzeňské Viktorie, ale  jejich hra je hodně nevyrovnaná, jak v útoku, kdy často nedokážou dotáhnout  do konce slibně se rozvíjející akce, tak v obraně. Zvláště mezery v obranné činnosti bijí do očí,  v posledních třech zápasech v Edenu hostující týmy vždy vstřelily vedoucí gól. Navíc Zlín ještě vzal Slavii  krátce před koncem zápasu všechny body.

Podobně  jako doma proti Olomouci a pak na Spartě vedla červenobílé k úspěchu především velká bojovnost a značné úsilí  ve druhém poločase. Nejvíc dovede strhnout spoluhráče všudypřítomný Stoch, který často vypomáhá obraně a má ještě dost sil útočit. Jeho výhodou je, že dovede obejít několik protihráčů a pak rychle přihrát. Tentokrát byl i v roli úspěšného střelce. Oba jeho góly byly ukázkové a hlavně dodaly sebevědomí týmu. První, vyrovnávací na 1:1  dal chytrým lobem a druhý po přestávce, bombou z pětadvaceti metrů, dostal Slavii do vedení. Byl to prostě muž zápasu!

Miroslav Stoch

Karviná  se snažila hrát útočně, což ji vedlo k vítězství  v Mladé Boleslavi, k remizám v Liberci  a Olomouci, doma jasně přehrála Zlín a potrápila Spartu. Z Edenu mohli hosté odejít se zdviženou hlavou, přičinili se o zajímavý zápas.

Tradice zůstala neporušena,  dosud Slavie ve vzájemných zápasech vždy zvítězila!

„S výkonem jsem spokojený, s výsledkem ne. Zápas se musel divákům líbit, oboustranně to bylo nahoru dolů. V prvním poločase se nám podařilo jít do vedení, měli jsme další nebezpečné akce. Bohužel z první akce soupeře jsme inkasovali, po centru za obranu. Hráli jsme solidně, byli jsme dost na míči. Chtěli jsme opět pokračovat v druhé půli, nám se to dařilo. Pak jsme později neuhlídali Stocha a dostali jsme druhý gól, což bylo pro nás zlomové. V zápase byl rozhodujícím faktorem Stoch, kterému utkání enormně vyšlo. Dal dva góly, v podstatě zápas rozhodl. Do 85. minuty byl zápas vyrovnaný. Cítil jsem, že jsme mohli dosáhnout na body. Ale Slavia působila jako zkušenější ve zlomových momentech. Odehráli jsme dobrý zápas, potřebovali bychom takový výkon zopakovat za týden,“ zhodnotil spokojeně Josef Mucha trenér Karviné.

„Nevstoupili jsme dobře do zápasu. Dostali jsme gól po nákopu od brankáře, kdy tam propadl balon. Potom se nám povedlo srovnat a poločas byl 1:1. Byli jsme nervózní, hodně jsme kazili. V druhém poločase se naše aktivita zvedla a podařilo se nám odskočit o jeden gól. Místo abychom ze šancí rozhodli, udělali jsme ze zápasu velké drama. Inkasovali jsme laciný druhý gól. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli, že jsme potvrdili tři body zvenku. Jenže podruhé za sebou jsme doma dostali dva góly, to nás hodně trápí. V momentě, kdy jsme hráli nejhůř, tak nás Stoch dostal do hry gólem na 1:1. Byl nejlepší na hřišti, zahrál fantasticky. Tak by to mělo být, když se některým hráčům nedaří, pak se najde rozdílový hráč. Je to v tabulce pořád čtyři body, plus zápas, což je šest kol před koncem strašně moc. V kabině se neustále bavíme o tom, že musíme zvládat svoje zápasy. V téhle herní výborné fázi jsme schopni porazit každého, případně prohrát s každým,“ řekl po zápase Jindřich Trpišovský trenér Slavie.

Miroslav Stoch Slavia – Jan Šislér Karviná po utkání:

SK Slavia Praha- MFK Karviná 3:2 (1:1)

Branky: 29. a 59. Stoch, 78. Jugas – 14. Kalabiška a 87. Wágner. Rozhodčí: Zelinka – Wilczek, Pospíšil. ŽK : Frydrych, Sobol –  Ramírez. Diváci: 9 623.

Slavia: Kolář – Frydrych, Jugas, Kúdela, Sobol – Souček – Stoch, Hromada (90. Sýkora), Hušbauer (79. Danny), Bořil – Škoda (44.Tecl). Trenér: Trpišovský.

Karviná : Le Giang –  Colič, Dreksa, Hošek, Eisman – Sisler (86.Wágner)-  Štěpanovský, Weber (71. Ramírez),  Budínský, Kalabiška (82. Moravec) – Panák. Trenér: Mucha.