Litvínov odvrátil hrozbu!

Litvínovští hokejisté udělali v baráži o účast v příštím ročníku Tipsport extraligy důležitý krok. Vítězstvím v pátečním utkání na Kladně zůstali ve hře. Prohrou by totiž ztráceli na kladenské Rytíře sedm bodů a na  jihlavskou Duklu  šest bodů. Nakonec bylo všechno jinak a Verva je  nyní  za druhým Kladnem  o pouhý bod.

Litvínov udeřil ve druhé třetině, kdy dvěma góly v rozpětí devíti minut zmrazil domácí tým, který se matně snažil ve třetí třetině o zvrat.

Zato duel Karlových Varů s Jihlavou byl divoký. Domácí Energie vyhrála první třetinu 3:0 a ještě ve 46. minutě vedla 4:1. Gól  Hubáčka minutu poté byl impulzem pro Duklu k náporu, který za další tři minuty   vedl k srovnání skóre.

Nakonec dospěl zápas k nájezdům, ve kterých uspěl proslulý střelec domácích Skuhravý. Tím získal  cenné vítězství za dva body a hlavně  zvýšení náskoku Energie v čele skupiny.

Do konce skupiny  ještě zbývají ještě čtyři kola, která při nynější vyrovnanosti  slibuje jednu z nejzajímavějších baráží posledních let.

Výsledky 8. kola baráže Tipsport extraligy:

RYTÍŘI KLADNO – HC VERVA LITVÍNOV 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky – nahrávky: 9. R. Přikryl (J. Strnad, Pekr) – 12. Lukeš (Hübl, Sörvik), 26. Baránek (Gula), 35. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5 200 (vyprodáno).

Kladno: Cikánek – Zelingr, Štich, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – Kloz, Kubík, D. Tůma – Zikmund, Machač, Bláha – Strnad, R. Přikryl, Pekr. Trenéři: M. Hořava st., Patera.

Litvínov: Kantor – Baránek, Sörvik, Frolo, Gula, Čutta, Sklenička, L. Doudera – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Řehoř – J. Černý, Válek, Matoušek.Trenéři: Šlégr, Stránský, Skuhrovec, Weissmann.

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC DUKLA JIHLAVA 5:4 po sam. nájezdech (3:0, 1:1, 0:3 – 0:0)

Branky – nahrávky: 1. O. Beránek (M. Rohan), 4. Gríger, 18. Balán (Krejčí, Stloukal), 27. Flek (Stloukal), rozhodující nájezd Skuhravý – 21. Skořepa (Straka, Diviš), 47. R. Hubáček (Kajínek, Čachotský), 48. Anděl (Čachotský, Váňa), 50. Stříteský (Straka, Diviš). Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5 128.

Karlovy Vary: F. Novotný (50. Závorka) – Podlipnik, Šafář, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán, Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Vrdlovec – Stloukal, Kverka, Šik. Trenéři: Pešout, Mariška.

Jihlava: Škarek – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Váňa, Šidlík, J. Zdráhal – Diviš, Skořepa, Straka – Anděl, Zeman, Čachotský – F. Seman, R. Hubáček, D. Čermák – Rys, M. Hlinka, Hamill.Trenéři: Vlk, F. Zeman.

Tabulka baráže o Tipsport extraligu:

1. HC Energie Karlovy Vary 8 3 2 1 2 23:19 14
2. Rytíři Kladno 8 4 0 0 4 13:15 12
3. HC Dukla Jihlava 8 3 0 2 3 20:18 11
4. HC Verva Litvínov 8 3 1 0 4 17:21 11

Program baráže o Tipsport extraligu:

Neděle 15. dubna – 9. kolo: 16:00 HC Dukla Jihlava – HC Verva Litvínov, 16:00 Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary

Úterý 17. dubna – 10. kolo: 17:30 HC Verva Litvínov – HC Dukla Jihlava, 17:30 HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno

Pátek 20. dubna – 11. kolo: 18:00 Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava, 17:30 HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov

Neděle 22. dubna – 12. kolo: 15:30 HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno, 16:00 HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary.