Třinec vyzve ve finále obhájce titulu Kometu!

Hokejisté Třince to v šestém utkání semifinále Generali play off Tipsport extraligy dokázali. Po neúprosném boji s  řadou šarvátek a ve velmi vyrovnaném střetnutí zdolali v prodloužení hradecký Mountfiled 2:1

Stejně jako v předchozích dvou střetnutích musela rozhodnout až čtvrtá dvacetiminutovka.  Tentokrát už Hradečtí nezopakovali dvě vítězství v prodloužení z třineckého i domácího hřiště a po 69. minutě jejich cesta vyřazovacími boji skončila.  Vítězný gól vstřelil O.Kovarčík a první, vedoucí gól v první třetině také hráč čtvrté útočné řady Polák Chmielewski. Tedy tato řada byla v neděli údernou silou Ocelářů, kteří celou sérii vyhráli 4:2.

Hradečtí hokejisté mohli odejít z ledu se zdviženou hlavou, neboť byli rovnocennými soupeři a po  vyrovnávací brance ve třetí třetině měli šance rozhodnout zápas. Proti tomu  byl bezchybný Hrubec a také v několika případech  nepřesná muška.

Třinec bude hrát finále počtvrté. Finálovou sérii začíná na domácím ledě v sobotu a v neděli.

Výsledek 6. semifinále Generali Tipsport extraliga:

HC OCELÁŘI TŘINEC – MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ 2:1 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1, – 1:0)

Branky – nahrávky: 28. Chmielewski (O. Kovařčík), 69. O. Kovařčík (Polanský) – 45. Džerinš (Bednář, Červený). Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Lhotský, Tošenovjan. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 4 904. Nejlepší hráči: Aron Chmielewski – Martin Látal. Stav série: 4:2, postupují Oceláři.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, L. Kovář – Rákos, Cienciala, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Hradec Králové: Rybár – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Cibulskis, Pláněk – Červený, Koukal, Smoleňák – Látal, Kukumberg, Bednář – R. Pavlík, Džerinš, Cingel – Šimánek, Dragoun, Köhler. Trenéři: Sýkora, Hynek, Martinec.

Program finále Generali play off Tipsport extraligy

Sobota 14. dubna – 1. zápas: 18:20 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno (ČT sport)

Neděle 15. dubna – 2. zápas: 16:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno (ČT sport)

Středa 18. dubna – 3. zápas: 17:20 HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Čtvrtek 19. dubna – 4. zápas: 17:00 HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Neděle 22. dubna – případný 5. zápas 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno (ČT sport)

Úterý 24. dubna – případný 6. zápas: 17:00 HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Čtvrtek 26. dubna – případný 7. zápas: 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno (ČT sport)