Kometa čtvrtý zápas nezvládla, musí jet do Plzně!

Podobně  jako Třinec  i brněnská Kometa  ve čtvrtém zápase o postup do finále Generali play off  Tipsport extraligy neuspěla. Série tedy bude pokračovat  v sobotu v Plzni.

Po úterním zápase, ve kterém Plzeň podlehla  2:3 gólem Erata v poslední minutě  třetí třetiny, ve čtvrtek bylo všechno jinak. Indiáni poprvé od začátku semifinálových bojů vedli. Byl to Kracík, který na začátku druhé  Kindl na třetiny vstřelil gól a dvě  minuty poté z jeho ideální přihrávky  skóroval Kindl.

Domácí se marně snažili o zvrat, ve třetí třetině neuspěli ani v dlouhé přesilovce pět proti třem.  Teprve osm minut před koncem, tentokrát už ze zdařilé klasické přesilovky snížili, ale na vyrovnání neměli, hosté naopak  propásli gólové šance.

Můžeme být právem zvědavi, zda pátý zápas v Plzni se bude hrát podle jiných not než úvodní dva souboje, ve kterých zářila Kometa.

Výsledek semifinále Generali Tipsport extraliga:

HC KOMETA BRNO – HC ŠKODA PLZEŇ 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 52. H. Zohorna (M. Erat, J. Krejčík) – 22. Kracík (D. Sklenička, P. Kadlec), 24. D. Kindl (Kracík). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Hynek, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Hynek Zohorna – Jaroslav Kracík. Stav série: 3:1.

Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Vincour, L. Čermák, Vondráček. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček.

Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec, D. Sklenička – Gulaš, Mertl, Stach – Indrák, Kratěna, Kantner – Schleiss, Kracík, D. Kindl – Pour, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Straka, Čihák, Vlasák, Hanzlík.

Program semifinále Generali play off Tipsport extraliga:

Pátek 6. dubna – 5. zápas: 17:20 Mountfield HK – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Sobota 7. dubna – 5. zápas: 17:20 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno (ČT sport)

Neděle 8. dubna  – případný 6. zápas: 18:20 HC Oceláři Třinec – Mountfield HK (ČT sport)

Pondělí 9. dubna – případný 6. zápas: 17:20 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (ČT sport)

Úterý 10. dubna – případný 7. zápas: 17:00 Mountfield HK – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Středa 11. dubna – případný 7. zápas: 17:00 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno (ČT sport)