TISKOVÁ INFORMACE Z JEDNÁNÍ VÝKONNÉHO VÝBORU ČSLH

V návaznosti na novou strukturu a věkové kategorie schválil výkonný výbor ČSLH systémy a technické normy mládežnických soutěží včetně pravidel pro nasazování tzv. over age hráčů. K utkáním extraligy juniorů a regionální ligy juniorů budou moci v sezóně 2018/19 nastoupit nanejvýše dva hráči a jeden brankář ročníku 1999. Extraliga a regionální liga dorostu zůstávají v tomto směru beze změny, tj. bez over age hráčů.

S cílem připravit hokejisty na nová, mezinárodně platná pravidla budou v sezóně 2018/19 hrána ve všech utkáních základní a nadstavbové části extraligy juniorů po skončení základní hrací doby prodloužení 3 na 3, případně samostatné nájezdy. Prodloužení se budou hrát nezávisle na výsledku základní hrací doby, tj. i v případě, kdy zápas skončil vítězstvím některého z mužstev. Do tabulky základní části bude následně vítězi prodloužení, resp. samostatných nájezdů započten k zisku ze základní hrací doby jeden doplňkový bod.

Výkonný výbor ČSLH přivítal informaci, že počet hráčů, mužstev a klubů, registrovaných v mládežnických kategoriích stále roste. Vyplývá to z předběžných přihlášek do žákovských soutěží, z nichž je zřejmé, že roste jak celkový počet přihlášených mužstev, tak počet klubů, které současně obsazují soutěže mladších i starších žáků. Zatímco v sezóně 2017/18 obsazovalo alespoň jednu ze žákovských kategorií 137 klubů v sezóně 2018/19 vzroste jejich počet na 150. Přibližně o deset procent vzrostl také počet klubů, které obsazují obě žákovské kategorie.

Počet hráčských zprostředkovatelů (agentů), splňujících předepsané požadavky a oficiálně certifikovaných ČSLH, vzrostl z původních devíti na dvanáct. Držiteli certifikátu je v součanosti osm právnických (Alvo s. r. o., ESAM – sportovní agentura s. r. o., Eurohockey Services s. r. o., Europa Stars-Group s. r. o., Europa True Hockey s. r. o., Global Management Group a. s., Prague Sports Agency s. r. o., Sport Invest Hockey s. r. o.) a čtyři fyzické (Pavel Maršoun, Martin Podlešák, Tomáš Ulrich, Luděko Vojáček) osoby.

Praha 03. 04. 2018

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

Napsat komentář