Brněnská Kometa v play off září!

Po třineckých Ocelářích také brněnská Kometa dokonale zvládla první dva semifinálová utkání Generali play off Tipsport extraligy.  V plzeňské hale dokázala, že vyřazovací zápasy jsou její doménou a že bude vážným uchazečem s obhájením mistrovského titulu.

Zatímco  v prvním zápase měli plzeňští Indiáni šanci aspoň vyrovnat a hrát prodloužení, ve druhém duelu se jim vše zbortilo ve třetí třetině, kdy během dvou minut dvakrát inkasovali a prohrávali 0:3. Jiskřičku naděje sice v 58.minute vykřesal Gulaš v power play, ale potom po ztrátě kotouče v útočném pásmu jim dal Gulaši do opuštěné branky čtvrtý gól.

Plzeňští tedy pojedou do Brna s velkou ztrátou, ve středu a ve čtvrtek mohou složit reparát. Otázka je, zda to v bouřlivém prostředí haly Rondo zvládnou. Vezmeme-li do úvahy  minulé play off, Kometa  v domácím prostředí vyhrála šest utkání v řadě.  I s  bilancí na soupeřových hřištích je to celkem 12 vítězných zápasů!

Výsledek 2. semifinálového zápasu Generali play off Tipsport extraliga:

HC ŠKODA PLZEŇ – HC KOMETA BRNO 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky – nahrávky: 58. Gulaš (Čerešňák) – 32. Bartejs (H. Zohorna, Nečas), 50. R. Zohorna, 52. Nečas (H. Zohorna, Gulaši), 60. Gulaši (Hruška). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7 500. Nejlepší hráči: David Stach – Marek Čiliak. Stav série: 0:2.

Plzeň: Svoboda – Moravčík, Kadlec, J. Kindl, Čerešňák, Sklenička, Jones, Vráblík – Schleiss, Mertl, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, Kantner – Kodýtek, Preisinger, Hollweg. Trenér: Straka.

Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, Erat – Zaťovič, Holík, Horký – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, Čermák, Vondráček. Trenér: Zábranský.

Program semifinále Generali play off Tipsport extraliga:

Pondělí 2. dubna – 3. zápas 16:20 HC Oceláři Třinec – Mountfield HK (ČT sport)

Úterý 3. dubna – 4. zápas 17:00 HC Oceláři Třinec – Mountfield HK (ČT sport)

Středa 4. dubna – 3. zápas 18:30 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (ČT sport)

Čtvrtek 5. dubna – 4. zápas 17:00 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (ČT sport)

Pátek 6. dubna – případný 5. zápas 17:20 Mountfield HK – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Sobota 7. dubna – případný 5. zápas 17:20 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno (ČT sport)

Neděle 8. dubna  – případný 6. zápas 18:20 HC Oceláři Třinec – Mountfield HK (ČT sport)

Pondělí 9. dubna – případný 6. zápas 17:20 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (ČT sport)

Úterý 10. dubna – případný 7. zápas 17:00 Mountfield HK – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Středa 11. dubna – případný 7. zápas 17:00 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno (ČT sport)