Haškovy trofeje v Síni slávy!

Výstava 100 let NHL otevřena – Každý klub americko-kanadské soutěže má svou vitrínu – Prsteny vítězů Stanley Cupu Pouzara a Hrdiny – Legendy NHL a jejich výstroj.

Tomáš Král – Barbara Catherine Richardsonová

V rozšířené Síni slávy českého hokeje byla  za účasti kanadské velvyslankyně B. C. Richardsonové a amerického velvyslance S B. Kinga otevřena výstava 100 let NHL.

Připravil ji Český svaz ledního hokeje ve spolupráci se Síní slávy v Torontu, která zapůjčila na 150  memorabilií, spojených s historií nejslavnějších hráčů NHL. Exponátům se součástmi výstroje Howeho, Hulla, Mikity, Lindrose, Gretzkého, Ovečkina, Howeho, Hulla, Mikity, Lindrose, Gretzkyho, Ovečkina  však vévodí vitrína s trofejemi jednoho  z nejlepších brankářů celé historie NHL Dominika Haška. Pozornost si zaslouží i prsteny Jaroslava Pouzara a Jiřího Hrdiny za vítězství ve Stanley Cupu.

Zajímavé jsou i dresy a součásti výstroje i ceny nejednoho našeho hráče. Jmenujme  Hniličku, Erata, Turka, Voráčka, Frolíka, Ručinského, Pouzara, Hrdinu. Unikátní je  tabule se všemi jmény českých hokejistů, kteří působili anebo ještě působí v NHL.

Slova Dominika Haška jsou dostatečně výstižná k návštěvě výstavy::“Je to unikátní záležitost a  jsem rád, že mnoho příznivců hokeje si může na vlastní oči prohlédnout  trofeje,  dresy a nejrůznější hokejové předměty, které viděli  jen z reportáží v televizi nebo o nich četli v novinách“.

Dominik Hašek – Barbara Catherine Richardsonová – Stephen B. King.

Výstava bude otevřena po celý rok, denně od  10:00 do 21:00 hodin.

ČTSA (ph), foto: www.cslh.cz

,