Liberec finišoval pozdě, Hradec do semifinále!

Posledním semifinalistou Generali play off Tipsport extraligy se v pondělí večer stal Mountfield Hradec Králové. V sedmém rozhodujícím utkání zdolal liberecké Bílé Tygry 2:1.

Po bezbrankové první třetině  hradečtí hokejisté udeřili dvakrát ve  druhé dvacetiminutovce. Hostům se nedařilo v koncovce, pokud něco prošlo hradeckou obranou byl na místě pozorný brankář Rybár

A tak trenér hostí Pešán sáhl 3:59 minuty před koncem třetí třetiny ke své oblíbené zbrani a se šesti hráči v poli se snažil o zvrat. Málem se mu to podařilo.

V téměř neustálém tlaku 22 vteřin, Krenželek protlačil puk do hradecké branky a pak mnoho nechybělo, aby  Bílí Tygři vstřelili vyrovnávací gól. Nestalo se a Mountfield  si vybojoval postup do semifinále, v něm se střetne s Třincem.

První dva zápasy se budou hrát v Hradci Králové ve čtvrtek 29. března od 17:20 hod. a pátek 30. března od 16:20hod.

Druhé semifinále Plzeň – Brno začne  v sobotu 31. března od 16:20 hod. v plzeňské hale a druhý zápas v neděli 1. dubna od 17:20.

Petr Koukal Hradec Králové – Roman Will Liberec:

Výsledek 7. zápasu čtvrtfinále Generali Tipsport extraliga:\

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 2:1 (0:0,2:0,0:1)

Branky – nahrávky: 34. Koukal (Zámorský, Červený), 38. Smoleňák (Kukumberg, Berger) – 60. L. Krenželok (Ordoš, Ševc).Rozhodčí: Hribik, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0.Diváci: 6 890 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Petr Koukal – Roman Will. Konečný stav série: 4:3.

Hradec Králové: Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Cibulskis, Vydarený – Smoleňák, Koukal, Červený – Bednář, Džerinš, Cingel – Köhler, Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Jánošík, Derner, Maier – L. Krenželok, P. Jelínek, Bulíř – M. Kvapil, Filippi, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Jašek – J. Vlach, Lakatoš, J. Stránský. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Program semifinále Generali play off Tipsport extraligy:

Čtvrtek 29. března – 1. zápas 17:20 Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec

Čtvrtek 5. dubna – 4. zápas 17:00 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň

Pátek 6. dubna – případný 5. zápas 17:20 Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec

Sobota 7. dubna – případný 5. zápas 17:20 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno

Neděle 8. dubna  – případný 6. zápas 18:20 HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové

Pondělí 9. dubna – případný 6. zápas 17:20 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň

Úterý 10. dubna – případný 7. zápas 17:00 Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec

Středa 11. dubna – případný 7. zápas 17:00 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno.