Plzeň krok od postupu do semifinále!

Na olomouckém stadiónu udělali v úterý večer plzeňští Indiáni další důležitý krok k postupu do semifinále Generalli play off Tipsoport extraligy.  Po  pondělním úspěchu 4:3 zvítězili i ve čtvrtém zápase, tentokrát 2:0 a  stačí už jim pouze vyhrát ve čtvrtek v Plzni.

Avšak stejně jako předchozí zápasy olomoučtí hokejisté byli těžkými soupeři. Ještě v závěru třetí třetiny se snažili  po odvolání brankáře o vyrovnání, ale chybu v rozehrávce využil Mertl k úniku a střele do prázdné branky.

Zato souboj Liberce s Hradcem naznačuje, že se může rozhodnout o postupujícím do semifinále až v sedmém zápase. Zatím po čtyřech střetnutích je stav nerozhodný, obě mužstva stoprocentně využila domácí prostředí ke dvěma výhrám.

Bílí Tygři ve vyprodané hale  dominovali. Po pondělní výhře 4:2 v úterý vyhráli přesvědčivě 3:0. Rozhodla především jejich ofenzíva v první třetině a pak taktickou hrou, podloženou důsledným bráněním nedovolili hostům vstřelit ani jediný gól a naopak sami ještě jeden z hole Kvapila přidali. Po 24 minutách se už skóre neměnilo!

Páté utkání se bude hrát ve čtvrtek v Hradci, šesté v sobotu v Liberci. Případný sedmý zápas v pondělí 26. března v Hradci.

Výsledky čtvrtfinále Generali Tipsport extraliga:

HC OLOMOUC – HC ŠKODA PLZEŇ 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 25. Stach (Kratěna), 60. Mertl (Gulaš, Kadlec). Rozhodčí: Šír, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 4 756. Nejlepší hráči: Robin Staněk – Ondřej Kratěna. Stav série: 1:3.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Staněk, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Houdek – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Matai, Herman, Mráz. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, P. Kadlec, J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, Kantner – Hollweg, Preisinger, T. Kubalík. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Vlasák, Jiří Hanzlík.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 6. Redenbach (Bakoš, Derner), 18. Bulíř (Pyrochta, Derner), 24. M. Kvapil (Filippi). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:10, navíc Ševc, Stránský – Cibulskis vš. 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Marek Kvapil – Blaž Gregorc. Stav série: 2:2.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek, Ordoš – Bakoš, Redenbach, L. Krenželok – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Hradec Královec : Rybár (24. J. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis – Smoleňák, Koukal, Červený – Látal, Džerinš, Cingel – Köhler, Dragoun, Šimánek – Vopelka, Zigo, Berger – R. Pavlík. Trenéři: Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Program čtvrtfinále Generali play off TELH

Středa 21. března – 5. zápas: 18:20 HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice (ČT sport)

Čtvrtek 22. března – 5. zápasy: 17:20 Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec (ČT sport), 17:30 HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

Pátek 23. března – 6. zápas: 18:20 HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Sobota 24. března – 6. zápasy: 11:00 Bílí Tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové, 16:20 HC Olomouc – HC Škoda Plzeň (ČT sport)

Neděle 25. března – případný 7. zápas: 17:20 HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice (ČT sport)

Pondělí 26. března – případné 7. zápasy: 17:30 HC Škoda Plzeň – HC Olomouc, 18:00 Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec

Kladenští Rytíři budou hrát o postup do extraligy!

V semifinále play off WSM 1. ligy stejně jako  karlovarští hokejisté dominovali kladenští Rytíři. Po jediném zaváhání, kdy v neděli doma podlehli 2:4, si vše vynahradili v úterý v Č. Budějovicích vítězstvím 5:2

Hráči Motoru stačili zkorigovat skóre až v poslední třetině. V předchozích dvou třetinách byli jednoznačně lepší hosté, za něž na několik vteřin  v úvodní  třetině nastoupil  stále nedoléčený Jágr. Má tedy v soutěži předepsaných 15 startů a může nastupovat v baráži. Otázkou zůstává, co mu v příštích dnech dovolí zdravotní stav.

Na zápasy vyhráli Kladenští 4:1 a už  o velikonocích, v úterý 27. března, nastoupí v prvním zápase o postup do extraligy proti Jihlavě. Ve druhém střetnutí se utká Litvínov s Karlovými Vary.

Baráž bude dlouhá a  náročná, každý se utká s každým čtyřikrát! Nejlepší dva budou účastníky příštího ročníku Tipsport extraligy.

Výsledky semifinále play off WSM 1. liga:

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – RYTÍŘI KLADNO 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Branky – nahrávky: 49. Nedorost (Vampola), 52. M. Bárta (Pavlin, Martin Novák) – 7. Kubík, 12. J. Kloz (Kubík, D. Tůma), 23. Pekr, 48. Kružík (Zikmund), 58. Štindl (Zikmund). Rozhodčí: Čech, Přikryl – Bryška, Novák. Vyloučení: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 6 421. Konečný stav série: 1:4.

České Budějovice: Kváča – Kutlák, Pýcha, Vráblík, Fillman, Pavlin, Čáp, Kachyňa – Čermák, Vampola, Nedorost – Dostálek, L. Rob mladší, Jonák – L. Květoň, Galamboš, Martin Novák – M. Bárta, J. Mikyska, Nejezchleb. Trenéři: Jelínek, L. Rob starší, Kotalík.

Rytíři Kladno: Cikánek – F. Matula, Štich, Štindl, Repe, Kehar, Lenďák – Zikmund, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava mladší, Machač, J. Strnad – Svedlund, R. Přikryl, Pekr – Jágr. Trenéři:  M. Hořava starší, Patera.

Program baráže o Tipsport extraligu

Úterý 27. března – 1. kolo: HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno, HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary

Pátek 30. března – 2. kolo: Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov, HC Energie Karlovy Vary – HC Dukla Jihlava

Neděle 1. dubna – 3. kolo: HC Dukla Jihlava – HC Verva Litvínov, Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary

Úterý 3. dubna – 4. kolo: HC VERVA Litvínov – HC Dukla Jihlava,  HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno

Pátek 6. dubna – 5. kolo: Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava,  HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov

Neděle 8. dubna – 6. kolo: HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno, HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary

Úterý 10. dubna – 7. kolo: HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno, HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary

Pátek 13. března – 8. kolo: Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov HC Energie Karlovy Vary – HC Dukla Jihlava

Úterý 17. dubna – 10. kolo: HC Verva Litvínov – HC Dukla Jihlava, HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno

Pátek 20. dubna – 11. kolo: Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava, HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov

Neděle 22. dubna – 12. kolo: HC Verva Litvínov – Rytíři Kladnom ,  HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary