Plzeň s Olomoucí zatím nerozhodně!

Čtvrtfinále play off Generali Tipsport extraligy je v  plném proudu. A po prvních dvou zápasech panuje nejmenší spokojenost ve vítkovickém klubu  po dvou prohrách v Ostravě s obhájcem titulu Kometou Brno a také v Plzni.

Na plzeňském ledě se domácí, vítězové základní části,  moc natrápili s důslednou obranou Olomouce. Po prohře v prvním zápase po nájezdech,  se ve druhém utkání prosadili až v  posledních minutách třetí třetiny. To v 56. minutě Gulaš  upravil skóre na 3:2 a v 60. minutě při power play Hanáků  vstřelil Stach  čtvrtý gól do prázdné branky.

Zajímavé je, že všechny první zápasy měly vítěze až po normální hrací době, v Plzni došlo na nájezdy, v nich dominoval muž zápasu Irgl. Dal  všechny góly Olomouce, třetí v nájezdové sérii.  Jako jedinému se  v nich podařilo  dvakrát překonat brankáře, především brilantním blafákem do bekhendu..

Podle průběhu prvních dvou zápasů roli favoritů plní  Třinec, Hradec  i Brno, které  se vyžívá ve vyřazovacích zápasech,  od soboty bude o postup usilovat ve dvou zápasech v „pekle“ haly Rondo. Kometa má šanci postoupit do semifinále nejrychleji.

Otázkou je, zda Plzeň v odvetách v Olomouci vypořádá s nepříjemným forčekingem a   brankářem Konrádem Jisté je, že série se bude hrát nejméně na pět zápasů.

Výsledky čtvrtfinále Generali Tipsport extraligy:

HC ŠKODA PLZEŇ – HC OLOMOUC 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 20. Gulaš (Stach, Pulpán), 30. Indrák (Mertl, Stach), 56. Gulaš (Schleiss), 60. Stach (Kratěna) – 5. Ostřížek (Vyrůbalík, Skladaný), 36. Ostřížek (J. Galvas, L. Galvas). Rozhodčí: Hribík, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 7 017. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – David Ostřížek. Stav série: 1:1.

Plzeň: M. Svoboda – Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, Sklenička, Pulpán – Gulaš, Mertl, Schleiss – Indrák, Kratěna, Stach – Kantner, Kracík, D. Kindl – Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Vlasák, Jiří Hanzlík.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Staněk, J. Galvas, L. Galvas, Houdek – Eberle, J. Knotek, Laš – Irgl, Mráz, Burian – Skladaný, Ostřížek, Matai – Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky – nahrávky: 52. Cingel (Gregorc, Jaroslav Bednář), 58. Smoleňák (Cibulskis, Gregorc), 59. Jaroslav Bednář – 6. Bakoš (Redenbach, Jánošík) Rozhodčí: Mrkva, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:5, Lakatoš, Jelínek a Filippi (vš. Lib.) na 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 6 390. Nejlepší hráči: Radek Smoleňák – Roman Will. Stav série: 2:0.

Hradec Králové: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal, Červený – Bednář, Kukumberg, Cingel – Köhler, Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal – R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner – Jašek, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, Dlouhý. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Program čtvrtfinále Generali play off Tipsport extraligy:

Sobota 17. března – 3. zápasy:

17:00 HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec  17:00 HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera (ČT sport)

Neděle 18. března – 4. zápasy:

16:40 HC Dynamo Padubice – HC Oceláři Třinec (ČT sport), 17:00 HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera

Pondělí 19. března – 3. zápasy:

18:00 HC Olomouc – HC Škoda Plzeň, 17:20 Bílí Tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové

Úterý 20. března – 4. zápasy:

Středa 21. března – případné 5. zápasy:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice, 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno

Čtvrtek 22. března – případné 5. zápasy:

17:30 HC Škoda Plzeň – HC Olomouc, 18:00 Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec