Desetiminutový úder Slavie zničil Sigmu!

Téměř sedmdesát pět minut v nedělním utkání 20. kola HET ligy v pražském Edenu bojovali fotbalisté Slavie sami se sebou.  Nebyli schopni při stálém tlaku i z několika vyložených šancí překonat  olomouckou obranu, v čele s výborným brankářem  Reichla. V poslední čtvrthodině však přišla mohutná  ofenzíva červenobílých, jejímž výsledkem byly tři góly, které byly pádnou  odpovědí na vedoucí gól hostí.

Přestože šlo o souboj druhého týmu se třetím, bylo dobrého fotbalu poskrovnu.  Nemalým dílem k tomu přispěla nevýrazná hra Sigmy. Ani se nechtělo věřit, že  toto mužstvo, složené především z odchovanců klubu, mohlo v nejednom utkání potrápit kvalitnější mužstva  a vystoupat  v tabulce tak vysoko. V neděli se defenzivně hrající hosté spoléhali především na protiútoky, což jim  nejednou  stále útočící Slavie s nepatrným zajištěním obrany  nejednou umožnila. A při jednom brejku po  hrubé chybě slávistů uprostřed hřiště také padla  v 57.  minutě jejich vedoucí branka.

11.03.2018 / sport / fotbal / HET liga / Slavia Praha / FC Olomouc /
FOTO CPA

Trenér Slavie Trpišovský za nepříznivé situace správně zareagoval. Poslal na hřiště van Burena a  později ještě Tecla místo Sobola a Dannyho. Čerství hráči, hladoví po úspěchu, znamenitě  zapadli  v Edenu do málokdy vídané desetiminutové zteče na ochablou obranu soupeře,  lapající po dechu. Důležitý moment, který  jaksepatří nabudil slávisty, bylo uznání druhého gólu až po zásahu video rozhodčího. Předtím totiž asistent rozhodčího signalizoval postavení   mimo hru.

Neumdlévající snaha, bojovnost slávistů do poslední minuty   byly hlavní devízou vedoucí k vítězství, které jim po  remíze Plzně s Libercem pomohlo  snížit ztrátu na čelo tabulky.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, kapitán Milan Škoda po utkání:

Trenér Olomouce Václav Jílek, Michal Reichl, Martin Hála po utkání:

SK Slavia Praha –  SK Sigma Olomouc 3:1 (0:0)

Branky:74. ŠKoda, 80. Tecl, 84. van Buren – 57. Hála.  Rozhodčí: Orel – Paták, Mokruš. ŽK: Souček, Stoch, Tecl –  Sladký, Hála, Plšek. Diváci: 14 117.

Slavia: Kolář – Frydrych, Jugas, Deli, Bořil – Souček – Stoch, Hušbauer, Danny (71. Tecl), Sobol ( 59. van Buren) – Škoda (87. Bucha). Trenér: Trpišovský.

Olomouc: Reichel – Sladký, Radakovič, Polom, Falta –  Zahradníček (83. Manzia), Houska (86. Yunis),Texl (70. Plšek), Kalvach, Hála – Řezníček. Trenér: Jílek.

Čtsa, ph, kc, audio, foto: www.sportovnizurnal.cz