Za půl hodiny tři góly a bylo hotovo!

Velmi důležitou bitvu v Brně rozhodli Boleslavští v 20. kole HET ligy ve svůj prospěch třemi góly v úvodní půlhodině. Soupeře dokonale zaskočili a připsali si zasloužené tři body. A po šesti prohrách se v lize radovali z výhry.

První poločas začali Boleslavští parádně, neboť z první útočné akce získali vedení a s ním potřebné sebevědomí do dalších minut.

Ve 2. minutě si na půlce Valenta narazil s Komlichenkem, ten uvolnil u pravé lajny Konatého a po jeho přihrávce Valenta z necelých deseti metrů nekompromisní ranou pod břevno otevřel skóre – 0:1. Jiří Valenta tak po dlouhých 425 minutách ukončil smolnou boleslavskou sérii bez vstřeleného ligového gólu.

Brněnské snažení o vyrovnání bylo jalové, Boleslavští hru kontrolovali a číhali na další zaváhání soupeřovy defenzívy. A to skutečně přišlo.

V 19. minutě Přikrylův centr z levé strany Komlichenko před brankou pouze hlavou přizvedl, Konatému se zakončení nepovedlo a když se míč od obránců odrazil k Valentovi, tak ten bez váhání překonal Melichárka podruhé – 0:2.

V příští desetiminutovce boleslavský brankář Polaček snadno lapil střelecké pokusy Juhara a Kratochvíla, na druhé straně hřiště po prvním boleslavském rohu, který rozehrál Valenta, hlavičkoval Křapka u vzdálenější tyče do Melichárkových rukavic. Ve 30. minutě po rozehraném druhém boleslavském rohu Valentův ostrý centr od levé postranní lajny Pauschek šikovnou tečí usměrnil do brněnské branky – 0:3.

Ve 34. minutě Křapka přihrál přesně na nohu protihráče Krejčího, ale ten pouze nastřelil bránící boleslavské stopery. Ve 42. minutě po Konatého centru Jánoš levačkou přestřelil brněnskou branku. Dvě minuty před přestávkou brněnský útok završil slabou střelou Sukup, a níž si Polaček snadno poradil.

Druhý poločas se odehrál bez vstřeleného gólu. Boleslavští hráli pozorně a především neúnavně napadali soupeřovy ofenzivní náznaky. Ojedinělé střelecké pokusy, například Byzelyuka, Škody, Juhara či Acosty, buď míjely boleslavskou branku, nebo si je zkušeně pohlídal Polaček, jenž v Brně vychytal první nulu v boleslavském dresu. Na druhé straně brněnská defenzíva odolala Valentovým standardním situacím a Přikrylovým i Konatého sólovým průnikům.

FC Zbrojovka Brno – FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3)

Góly: 2. a 19. Valenta. 30. Pauschek. Rozhodčí: Houdek – Moláček, Kříž. ŽK: Šušnjar, Kateřiňák. Diváků: 4 122.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Sukup, Pavlík, Kijanskas, Lutonský – Polák (25. Sedlák) – Acosta, Kratochvíl (79. Pilík), Krejčí (46. Michal Škoda), Juhar – Bazelyuk. Trenér: Pivarník.

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka – Jánoš, Valenta (85. Kateřiňák) – Konaté (67. Ladra), Hubínek, Přikryl (75. Sus) – Komlichenko. Trenér: Weber.

Důležité vítězství, na které Boleslav čekala dlouho.

Brněnskou výhrou se boleslavské mužstvo pod Weberovým vedením prezentovalo herním projevem, na který jsou fanoušci zvyklí, to znamená s přesnou kombinací a efektivní koncovkou podpořené bojovností.

Trenér FK Mladá Boleslav Jozef Weber byl pochopitelně spokojený. „Dosáhli jsme velmi důležité vítězství, na který Boleslav čekala dlouho,“ řekl na úvod hodnocení výhry nad Brnem. „Vítězství nám v tabulce velmi pomohlo, i když zatím nic nevyřešilo. Utkání rozhodl náš výborný vstup do utkání, a tím myslím nejen vstřelené góly, ale i napadání soupeřovy rozehrávky. Chtěli jsme hrát aktivně, což jsme splnili. Navíc nás brzká úvodní branka nakopla a mnoha hráčům rázem narostla křídla. První půlhodinu byl náš výkon dobrý,“ dodal Jozef Weber.

Brněnský trenér Roman Pivarník neskrýval rozčarování: „Odehráli jsme první poločas velmi zle. Nevyšel nám úvod zápasu, soupeře šel lacino do vedení a po druhém gólu jsme ztratili jistotu a poddali se nepříznivému vývoji zápasu. Hráči nechodili do soubojů a nedostupovali protihráče. Nepřidalo nám ani vynucené zdravotní střídání zkušeného Poláka. Nebyli jsme schopní s utkáním pohnout, v prvním poločase pět hráčů potřebovalo vystřídat. Druhý poločas jsme se herně zvedli, ale kombinovali jen k šestnáctce a chyběl nám centr do šance.“