Sparta pod Hapalem v Karviné remizovala!

Sparta v ligové premiéře pod novým trenérem Pavlem Hapalem ve 20. kole nejvyšší fotbalové soutěže remizovala v Karviné 1:1. Pražané se ujali vedení brankou Guélora Kangy, ale v závěru zápasu tři minuty před koncem vyrovnal Tomáš Wágner po hrubě chybě hostující defenzívy, která byla průměrná. Sparta potřetí za sebou remizovali 1:1 a bodová ztráta na druhé místo může po nedělních ligových zápasech opět narůst.

Trenér Hapal udělal čtyři změny v základní sestavě, od začátku zápasu nastoupil s kapitánskou opět po delší době útočník David Lafata.

Před vyprodaným domácím stadionem se čtvrthodině hry začali víc prosazovat sparťané. Nejprve tvrdou střelu Stanciua z přímého kopu vyrazil brankář Le Giang na roh. Ve 24. minutě se hosté po neustálém herním tlaku po chybném odkopu domácího gólmana dostali k míči ve středu hřiště, toho využil Kanga, jehož přízemní střela z dvaceti metrů přesně k tyči, skončila v síti 0:1. Zároveň si gabonský záložník připsal svůj druhý gól v letenském dresu.

V následujících minutách měli Pražané ve středu hřiště územní převaha, kdy si vypracovali několik brankových příležitostí, které bohužel neproměnili. Přesto moc nescházelo, aby v 26. minutě domácí vyrovnali, kdy Budínský z rohového kopu poslal ideální centr na malé vápno, jenže nabíhající Kalabiška poslal míč hlavičkou těsně nad břevno.

Karviná se ve druhém poločase zlepšila, přidala na důrazu, zpřesnila v ofenzivě přihrávku a několikrát nebezpečné zahrozila, jenže jakýkoliv pokus o vyrovnání skončil špatným finálním zakončením. Sparta se ve druhém dějství z útočné fáze vytratila, její hra postrádala fotbalovou myšlenku a tak se dostávala neustále pod tlak domácího celku. Tím vpodstatě neohrozila domácího brankáře Le Gianga. Hosté se snažili uhlídat jednogólové vedení, což se jim nakonec vymstilo.

V 87. minutě sparťané neuhlídali, ve vápně nejlepšího domácího kanonýrka Wágnera, který obdržel přesnou přihrávku za obranu a po kličce na brankáře Nata, do prázdné branky vyrovnal 1:1. Bilance Sparty při venkovních ligových zápasech je mizivá, neboť počtvrté za sebou nevyhrála.

„První poločas jsme nehráli dobře. Chtěli jsme hrát úplně jinak, jenže nám to nevycházelo. Byli jsme bojácní, měli jsme špatný pohyb. Málo hráčů se zapojovalo do protiútoku, tím jsme byli nepřesní. Sparta nás přehrávala, zejména v kombinaci. Ve druhé půli jsme byli daleko rychlejší v přihrávce a víc spokojeni. Za druhý poločas jsme si bod zasloužili, takže jsme nakonec spokojeni. Sparta měla od 70. minuty problémy, což se potvrdilo, jako v minulých zápasech proti Slovácku a Brnu, takže jsme spoléhali, že bychom se mohli prosadit,“ spokojen byl Josef Mucha trenér Karviné.

„Odehráli jsme velice slušný první poločas. Jeden gól jsme dali, škoda, že jsme nevyužili ještě další šance. V defenzivě jsme pracovali slušně, udělali jsme v průběhu zápasu jednu chybu a zbytečně jsme inkasovali. Karviná tohle trestá. Pro nás je to ztráta, když dostanete gól tři minuty před koncem. Na druhou stranu máme před sebou pražské derby, takže se budeme snažit ho zvládnout. Co se týče herního nasazení a bojovnosti, bylo to v pořádku, chyběla mi větší kvalita a přehled ve finálním zakončení,“ zhodnotil Pavel Hapal trenér Sparty.

Trenér Karviné Josef Mucha. Patrik Le Giang po utkání:

Trenér Sparty Pavel Hapal po utkání:

MFK Karviná – AC Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 87. Wágner – 24. Kanga. Rozhodčí: Franěk – Arnošt, Dresler. ŽK: Budínský, Panák – M. Frýdek. Diváci: 4 833 (vyprodáno).

Karviná: Le Giang – Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann – Panák, Janečka (70. Weber) – Voltr (65. Šisler), Budínský, Kalabiška (54. Lingr) – Wágner: Trenér: Mucha.

Sparta: Nita – Zahustel, Hovorka, Costa, M. Frýdek – Kulhánek – V. Kadlec, Kanga, Stanciu (89. Ristič), Ben Chaim (74. Vatajelu) – Lafata (64. Juliš). Trenér: Hapal.