Olomouc předkolo zvládla, Zlín končí!

Po Liberci si postup do čtvrtfinále Tipsport extraligy vybojovala HC Olomouc.  Zvítězila v obou utkáních ve Zlíně, vždy rozdílem jedné branky. Nyní olomoucký tým změří síly s vítězem Prezidentského poháru s Plzní.

Dramatický závěr mělo sobotní  utkání. Za stavu 0:2 se zdálo, že vítězství Olomouce nic nemůže ohrozit.  Zlín však v posledních čtyřech minutách  třetí třetiny dvakrát odvolal brankáře a v power play sice dostal gól do prázdné branky, ale také dva góly vstřelil a snížil na 2:3. Nakonec se dostal do časové tísně, i když šance na vyrovnání a tím k prodloužení zápasu byla.

AUKRO BERANI ZLÍN – HC OLOMOUC    2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Branky – nahrávky: 56. Fořt (Ondráček, Freibergs), 58. Klhůfek (Šťastný, Freibergs) – 8. Herman (Jergl, Strapáč), 42. J. Galvas (Strapáč, Irgl), 57. Laš (Eberle, Jaroměřský). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4 163. Nejlepší hráči: Pavel Klhůfek – Jakub Galvas. Stav série: 1:3, postupuje Olomouc.

Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, M. Novotný – Okál, Fořt, Veselý – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Popelka, Kubiš – Klhůfek, Fryšara, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Staněk, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Houdek – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Herman, Jergl. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Program čtvrtfinále Generali play off TELH

Úterý 13. března – 1. zápasy:

17:20 HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice (ČT sport), 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno

Středa 14. března – 2. zápasy:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice, 18:20 HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno (ČT sport)

Čtvrtek 15. března – 1. zápasy:

16:00 HC Škoda Plzeň – HC Olomouc (ČT sport), 18:00 Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec

Pátek 16. března – 2. zápasy:

17:30 HC Škoda Plzeň – HC Olomouc, 17:20 Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec (ČT sport)

Sobota 17. března – 3. zápasy:

17:00 HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec,  17:00 HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera (ČT sport)

Neděle 18. března – 4. zápasy:

16:40 HC Dynamo Padubice – HC Oceláři Třinec (ČT sport), 17:00 HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera