ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – RICHARD NEDOMLEL (BK MLADÁ BOLESLAV)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Richarda Nedomlela, za které mu byl v utkání BK Mladá Boleslav – HC Dukla Jihlava (6. 3. 2018) uložen dvojitý menší trest, osobní desetiminutový trest a osobní trest do konce utkání za Hrubost.

Na základě videozáznamu shledal, že hráč se potom, co protihráč Tomáš Jiránek atakoval – podle názoru předsedy komise nikoli v rozporu s pravidly – Davida Němečka, zapojil přímo s hráčské lavice do počínající šarvátky mezi Tomášem Jiránkem a Jakubem Klepišem, shodil rukavice a protihráče několika údery pěstí mířenými na hlavu napadl. Přes snahu čárových rozhodčích svého jednání nezanechal, naopak, pokusil se napadnout protihráče Josefa Skořepu a vyprovokovat potyčku s Petrem Strakou. Ve slovních provokacích a obscénních gestech pokračoval i potom, co byl rozhodčími vykázán do kabin.

Vzhledem k tomu, že hráč se zapojil do šarvátky jako první z hráčské lavice, zákeřně a bez rukavic napadl zezadu protihráče Tomáše Jiránka a přes výzvy rozhodčích opakovaně napadal další protihráče, překvalifikoval předseda disciplinární komise ELH jeho jednání na přestupek Bitka a hráče Richard Nedomlela (BK Mladá Boleslav) potrestal zákazem činnosti na 4 soutěžní utkání nepodmíněně spolu s pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny. Při stanovení výše trestu na horní hranici sazby přihlédl k agresivitě hráčova jednání a k tomu, že byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Záznam situace najdete na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/4228.

ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – NICOLAS HLAVA (PIRÁTI CHOMUTOV)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Nicolase Hlavy na protihráče Františka Gerháta, za který mu byl v utkání Piráti Chomutov – HC Verva Litvínov (6. 3. 2018) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.

Na základě videozáznamu dospěl k závěru, že hráč vedl svůj zákrok na protihráče, který krátce před tím odehrál kotouč, byl podle pravidel považován za hráče v jeho držení a při dobržďování snížil těžiště. Před střetem se hráč zpevnil a byť s rukou u těla zřetelně zasáhl protihráče ramenem přímým úderem do hlavy. Předseda disciplinární komise v rozhodnutí zdůraznil, že si přitom musel být vědom, že k zásahu hlavy nebo krku s rizikem zranění při střetu dojde.

Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Nicolase Hlavu (Piráti Chomutov) nepodmíněným zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání za Zásah do hlavy a krku, přičemž přihlédl k tomu, že protihráč utkání pro poranění hlavy nedokončil.

Záznam zákroku najdete na http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/4224.

Praha, 8. 3. 2018.

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH