Reprezentační příprava: Češi vyrazí v září do Ruska!

Fotbalová reprezentace už zná kompletní termínový kalendář pro podzim letošního roku. Po lednovém losu Ligy národů, v níž se Češi poměří se Slovenskem a Ukrajinou a následné domluvě listopadového přípravného zápasu v Polsku, je už jasno také o vyplnění termínu pro přípravný zápas v září. Ten obstará 10. září duel na hřišti Ruska. O místě konání utkání se zatím jedná.

Česká reprezentace se tak na podzim kromě Polska poměří i s domácím účastníkem letošního mistrovství světa. Ten loni v listopadu například remizoval v Petrohradě v přípravném utkání se Španělskem 3:3. Za tým z Pyrenejského poloostrova přitom nastoupily hvězdy, jakými jsou De Gea, Iniesta, Piqué nebo Sergio Ramos.

Karel Jarolím
31.8.2016 Mlad Boleslav ČRsport/ fotbal / reprerzentace/ ČR Armenie/
foto CPA

„Jsem rád za každou kvalitní zápasovou konfrontaci, kterou zápas s Ruskem stoprocentně nabídne. Ruský fotbal dlouhodobě staví tým, který by měl hrát důstojnou roli na blížícím se domácím světovém šampionátu. Tento celek bude následně pokračovat do dalšího kvalifikačního cyklu, bude to velmi zajímavý a náročný zápas. Díky šampionátu prochází výraznou modernizací také sportovní infrastruktura, fotbal se opět dostává v Rusku do popředí zájmu. O to je cennější, že si pozvali k přípravnému utkání právě náš výběr. Na podzim bude mít sportovní prioritu Liga národů, nicméně každý duel budeme chtít zvládnout výsledkově i herně,“ říká směrem k zářijovému zápasu reprezentační trenér Karel Jarolím.

„Myslím, že nás tento podzim čekají opravdu zajímavé zápasové konfrontace, které maximálně prověří kvalitu naší reprezentace. I zářijové utkání do tohoto našeho pohledu maximálně zapadá, Rusko bude mít za sebou domácí světový šampionát a fotbalová kvalita bude tento výběr zcela jistě zdobit i v září,“ těší se na podzimní utkání v Rusku předseda FAČR Martin Malík.

10.12:2017 / Nymburk / sport/ fotbal/ FOTO CPA

Tým kouče Karla Jarolíma tak už má jasno o všech šesti hracích termínech pro podzimní část sezony: čtyři zápasy obstarají duely Ligy národů se Slovenskem a Ukrajinou systémem doma – venku, v přípravných zápasech se pak český výběr představí v září v Rusku a v listopadu v Polsku.

FAČR oceňuje, jak rychle došlo ke shodě s ruskou stranou ohledně nadcházejícího přípravného utkání. „Rusko mělo o zápas s námi opravdu enormní zájem, což nás samozřejmě potěšilo. Čekají nás ještě jednání ohledně místa konání a finálního času výkopu, už nyní ale můžeme myslím konstatovat, že zápas s Ruskem splňuje po sportovní i marketingové stránce naše požadavky,“ řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Česká reprezentace se s Ruskem v samostatné éře zatím utkala třikrát s bilancí jedné výhry, jedné remízy a jedné porážky. Poslední vzájemný zápas se datuje k 1. červnu 2016, kdy Češi v přípravě vyhráli v Innsbrucku díky trefám Rosického a Necida 2:1.

Program zápasů české reprezentace: podzim 2018

  1. 9. 20:45: Česko – Ukrajina (Liga národů)
  2. 9. Rusko – Česko (přípravný zápas)
  3. 10. 15:00: Slovensko – Česko (Liga národů)
  4. 10. 20:45: Ukrajina – Česko (Liga národů)
  5. 11. 20:45: Polsko – Česko (přípravný zápas)
  6. 11. 20:45: Česko – Slovensko (Liga národů)

Michal Jurman. Ředitel Oddělení komunikace,

Fotbalová asociace České republiky

Foto: www.sportovnizurnal.cz