Prvořadým cílem Slavie je zisk poháru!

Na tiskové konferenci fotbalové Slavie před jarní části HET ligy sportovní ředitel Jan Nezmar  zdůraznil, že ambice klubu jsou vždy nejvyšší a proto  je  cílem uspět v poháru, vyhrávat ligové zápas být aspoň v jarní části nejlepší a upevnit druhé místo, když pozice první Plzně  se jeví jako neotřesitelná.

S příchodem nového trenéra  Jindřicha Trpišovského  přecházejí slávisté na náročnější herní  styl, založený na vysokém presinku. V přípravných zápasech před jarní částí ligy hráli slávisté s těžkými soupeři, hodně útočně dávali víc  gólů, ale i  víc jich také dostávali, a toho se musí tým  v lize vyvarovat. Trenér zkoušel dva útočníky v  systému  3-5-2 nebo 4-4-2.

V generálce na jarní část ligy proti ostravskému Baníku nehráli od začátku v základu  Dany a Ngadeu, ale to  neznamená, že by od základní sestavy měli dál než jiní hráči. Trpišovský nerozlišuje hráče na starší a mladší, vidí především tým, nedělá rozdíly mezi Čechy a cizinci a je rád, že hráči akceptují nový herní styl. Dodejme, že jej s úspěchem praktikoval v  Liberci.

Nezapomněl podotknout, že věk hráče není rozhodující, uvedl i příklad  Jágra. Pokud má starší hráč  výbornou výkonnost a bude pro mužstvo prospěšný, tak  měl hrát. Nebrání se ani dalšímu případnému posílení mužstva, což však  není otázkou dní.  V současné době má k dispozici 24 hráčů, z toho jsou tři brankáři.

K úvodnímu  sobotnímu zápasu jara v Jihlavě přistupuje s velkou odpovědností, poněvadž  pro něho je to neoblíbený stadión, s týmem Liberce  tam dvakrát prohrál a  Slavie naposled jen remizovala. “ Není od  věci podívat se na video z jihlavských zápasů, a hlavně určit dobrou taktiku. Avšak především záleží na hráčích, moc jim záleží  na tom, aby odstartovali úspěšně. Psychicky by jim to pomohlo.“

Tisková konference Slavie, trenér Trpišovský, Josef Hušbauer, Jaromír Zmrhal:

Čtsa, ph, kc, foto, audio.

Napsat komentář