Reprezentační příprava: Češi vyrazí v listopadu do Polska!

Fotbalové reprezentaci se už téměř zaplnil termínový kalendář pro podzim letošního roku. Po nedávném losu Ligy národů, v níž se Češi poměří se Slovenskem a Ukrajinou, je jasno už také o vyplnění listopadového termínu pro přípravný zápas. Ten obstará 15. listopadu duel na hřišti Polska. Dnes se na tom dohodly obě asociace. O místě konání utkání se zatím jedná.

Pro českou reprezentaci je duel s účastníkem letošního MS v Rusku, jehož ústřední postavou je kanonýr Bayernu Mnichov Robert Lewandowski, velkou výzvou.

„Jsem spokojen. Jednak z rychlosti jednání obou stran, která nám s předstihem vyřešila jeden z podzimních otazníků, především však kvůli samotnému soupeři. Polsko si užívá výjimečnou fotbalovou generaci, která zdaleka není jen o Robertu Lewandovskem. Je to velmi silný tým, o čemž svědčí výkony na Euru ve Francii, postup na šampionát do Ruska i příslušnost do prvního koše v Lize národů. Těším se na kvalitní konfrontaci, na své si určitě přijdou také fanoušci. Přestože prioritou pro nás na podzim budou souboje v Lize národů, utkání s Polskem budeme chtít výkonnostně i výsledkově zvládnout,“ uvedl trenér Karel Jarolím.

„Jsme velmi rádi, že se rychle podařilo dohodnout atraktivní i sportovně zajímavou zápasovou konfrontaci na listopadový reprezentační termín. Dvojzápas s Polskem a Slovenskem nabídne nejen fotbalové duely s puncem vysoké kvality, ale také zajímavé marketingové i společenské příležitosti. Jsme v úzkém kontaktu s představiteli obou asociací a společně budeme chtít pro fanoušky připravit výjimečné sportovní zážitky,“ podotkl předseda FAČR Martin Malík.

Tým kouče Karla Jarolíma tak už má pokrytých pět ze šesti hracích termínů pro podzimní část sezony: čtyři zápasy obstarají duely Ligy národů se Slovenskem a Ukrajinou systémem doma – venku, volný pro český výběr zatím termín přípravného utkání v termínu 9. – 11. září. Také v tomto případě by měl být brzy oznámen soupeř české reprezentace.

FAČR oceňuje, jak rychle našla s polskou stranou společnou řeč ohledně listopadového přípravného utkání. „Variant pro listopadové přípravné utkání bylo ve hře několik, Polsko však mělo o zápas s námi eminentní zájem a v kombinaci s příznivou logistikou i aktuální fotbalovou kvalitou soupeře se také pro nás jednalo o prioritní řešení. V tuto chvíli budeme ladit veškeré organizační záležitosti v čele s místem konání zápasu a finálním časem výkopu,“ řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Česká reprezentace se s Polskem v samostatné éře zatím utkala sedmkrát s bilancí tří výher a čtyř porážek. Poslední vzájemný zápas se datuje k listopadu 2015, kdy Češi v přípravě na ME prohráli ve Vratislavi 1:3.

Program zápasů české reprezentace: podzim 2018

  1. 9. 20:45: Česko – Ukrajina (Liga národů)
  2. – 11. 9: termín pro přípravný zápas – v jednání
  3. 10. 15:00: Slovensko – Česko (Liga národů)
  4. 10. 20:45: Ukrajina – Česko (Liga národů)
  5. 11. 20:45: Polsko – ČR (přípravný zápas)
  6. 11. 20:45: Česko – Slovensko (Liga národů)

Michal Jurman, Ředitel Oddělení komunikace

Fotbalová asociace České republiky