Bednář stále umí, Zlínu vstřelil tři góly!

Litvínov po 13 prohrách zdolal Boleslav  – Velký  obrat v Plzni: Chomutov vedl už 4:1, ale prohrál  po nájezdech 4:5 –  Liberec nájezdy ovládá,  zvítězil v nich už pošesté, tentokrát nad Spartou – Na soupeřově  hřišti vyhrál jen Třinec.

Nedělní 47. kolo Tipsport extraligy, předposlední před olympijskou přestávkou, bylo většinou ve znamení vyrovnaných zápasů, výjimkou byly jen zápasy Hradec – Zlín 6:3 a  Vítkovice – Jihlava 3:0.

Zápas velkých zvratů se hrál v Plzni. Domácí Indiáni  po dvou třetinách hráli druhé housle a zaslouženě prohrávali s chomutovskými Piráty 1:4.  Po přestávce však to už byla stará, dobrá Plzeň,  15 minut ji stačilo k vyrovnání  a pak v  nájezdech nejlepší muž kanadského bodování Gulaš rozhodl o vítězství 5:4.

Podobný průběh měl zápas v Liberci. Sparta vyhrála první třetinu 2:0, o náskok přišla v poslední dvacetiminutovce.  Bílé Tygry povzbudil  gól Dlouhého v 45. minutě a čtyři minuty poté z trestného střílení Redenbach vyrovnal. Duel dospěl až do nájezdů,  šťastnější byli domácí, o dva body se přičinil  Kvapil.

Po 60 minutách se hrálo ještě v Litvínově, kde se domácí Verva po 13 prohrách  dočkala vítězství. V poslední minutě třetí třetiny  Zajíc vyrovnal a poslal zápas do prodloužení. Už po 45  vteřinách bylo rozhodnuto, šikovný Lukeš ujel  a překonal  Růžičku. Mladá Boleslav v boji o předkolo play off  získala aspoň bod. Zůstala jedenáctá se ztrátou dvou bodů  na postupovou desátou příčku

Jeden z nejstarších, ale také  stále velmi dobrých hokejistů Jaroslav Bednář, byl hrdinou utkání v Hradci. V rozpětí 11 minut vstřelil tři góly ze šesti, které inkasoval zlínský gólman Kašík. I přes prohru udržel Zlín šesté místo, zaručující přímý postup do čtvrtfinále play off.

Rozdílem tří gólů skončil i zápas  Vítkovic s Duklou Jihlavou. Reprezentační gólman Bartošák udržel čisté konto, už počtvrté v sezóně.  Stínem utkání byl ošklivý faul  vítkovického Romana, za  který byl potrestán pětiminutovým trestem a následně vyloučením do konce.

Stejnými výsledky 2:1  vyhrálo doma Brno nad Pardubicemi, ač prohrávalo od 13. minuty gólem v době, kdy hrála přesilovku, a Třinec v Olomouci po vítězné brance M. Růžičky čtyři minuty před koncem třetí třetiny.

Výsledky 47. kola Tipsport extraligy:

HC VERVA LITVÍNOV – BK MLADÁ BOLESLAV 4:3 po prodl. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 20. Kubát (F. Lukeš, J. Mikúš), 27. V. Hübl (F. Lukeš), 48. V. Hübl (Čutta), 61. Lukeš (V. Hübl, Baránek) – 17. Orsava (Žejdl), 21. Pacovský (Klepiš, Dlapa), 60. Žejdl (Orsava, Klepiš). Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 127. Nejlepší hráči: Viktor Hübl – Dominik Pacovský.

Litvínov: Kantor – Baránek, Iberer, L. Doudera, Čutta, Kubát, Gula, Z. Sklenička – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – Trávníček, Gerhát, Jurčík – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Matoušek, Válek, Řehoř. Trenéři: Šlégr, Stránský, Skuhrovec, Weissmann.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Hanzlík, Nedomlel, Němeček, Eminger, Dlapa, J. Říha – Žejdl, Nahodil, Orsava – Pacovský, V. Němec, Klepiš – Lenc, P. Musil, Pabiška – Valský, Urban, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC DUKLA JIHLAVA 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 7. Dej (Lev), 26. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 39. Š. Stránský (Szturc). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 3:3, Roman (Vítkovice) 5 minut – do konce utkání. Diváci: 6 676. Nejlepší hráči: Patrik Bartošák – Jakub Suchánek.

Vítkovice: Bartošák – Urbanec, Sloboda, Hrbas, D. Krenželok, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – Kurovský, O. Roman, Mahbod – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, T. Jáchym, Š. Stránský – Pytlík. Trenéři: Petr, Trnka.

Jihlava: Volden – Suchánek, Šidlík, Kajínek, de la Rose, D. Váňa, Stříteský, Bryhnisveen – Jiránek, Zeman, Čachotský – Straka, Skořepa, F. Seman – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Půža, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk, Zeman.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC SPARTA PRAHA 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 45. Dlouhý (J. Vlach, Šmíd), 49. Redenbach, rozhodující nájezd Kvapil – 4. Kalina, 5. Kudrna (T. Pavelka). Rozhodčí: Fraňo, Pražák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 8:10. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Jaroslav Vlach – Andrej Kudrna.

Liberec: Will – Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík – Lakatoš, P. Jelínek, M. Kvapil – Bakoš, Bližňák, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, Jašek – A. Dlouhý, J. Stránský, J. Vlach. Trenéři:  Pešán, Mlejnek.

Sparta Praha: Aittokallio – T. Pavelka, T. Voráček, Mikuš, Kalina, Ďaloga, Švrček – Řepík, P. Vrána, Klimek – Forman, J. Hlinka, Buchtele – Jarůšek, Černoch, Kudrna – Uher, Rousek, Kumstát. Trenéři: Výborný, Rulík, Nedvěd, Janeček.

HC ŠKODA PLZEŇ – PIRÁTI CHOMUTOV 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:2, 3:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 34. Kantner (Indrák, Kodýtek), 41. Indrák (Mertl), 50. Kracík (Gulaš, Indrák), 56. Jones (Kracík, D. Kindl), rozhodující nájezd Gulaš – 3. Huml (Hlava, Poletín), 20. Smejkal (Vondrka), 32. Flemming (Vondrka), 39. Huml (Poletín). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 7 199. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Ivan Huml.

Plzeň: Hylák – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, D. Sklenička – Kantner, Mertl, Gulaš – D. Kindl, Kratěna, Indrák – Schleiss, Kracík, M. Chalupa – Pour, Kodýtek, Hollweg. Trenéři: Straka, Vlasák, Čihák, Hanzlík.

Chomutov: Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Tomáš Dvořák, Knot – Skokan, Vantuch, Koblasa – Smejkal, Vondrka, Sklenář – V. Růžička, Poletín, Huml – Lauko, Šťovíček, Hlava. Trenéři: Růžička starší, Martínek, Šťastný.

HC OLOMOUC – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky nahrávky: 48. Eberle (Jaroměřský) – 8. R. Vlach (Martin Růžička), 56. Martin Růžička (Dravecký, R. Vlach). Rozhodčí: Pavlovič, Bulanov – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:4. Diváci: 4 538. Nejlepší hráči: Jan Jaroměřský – Šimon Hrubec.

Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Ostřížek, Strapáč, J. Káňa – Skladaný, Herman, Burian – Staněk, Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, D. Musil, L. Kovář, Jank, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Martin Růžička, R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.  Trenéři: Varaďa, Raszka.

HC KOMETA BRNO – HC DYNAMO PARDUBICE 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 25. Vincour, 31. R. Zohorna – 13. Trončinský (M. Kaut, Dušek). Rozhodčí: Mrkva, Bejček – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. V oslabení 0:1. Diváci: 7 265. Nejlepší hráči: Marek Langhamer – Ondřej Kacetl.

Brno: Langhamer – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič, P. Holík, P. Kratochvíl – Vincour, Hruška, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Vondráček – R. Zohorna.  Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček.

Pardubice: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal – Starý, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, T. Svoboda – Perret, Poulíček, M. Kaut – Beran, Dušek, Bojko. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

MOUNTFIELD Hradec Králové – AUKRO BERANI ZLÍN 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Branky – nahrávky: 27. Köhler (Koukal, Bednář), 30. Bednář (Cingel), 40. Bednář (Köhler, Koukal), 41. Bednář (Cingel, Zámorský), 45. Dragoun (Köhler, Gregorc), 55. Červený (Pláněk, Rosandič) – 1. Bukarts (Šťastný, Honejsek), 36. Honejsek (Fryšara, M. Kratochvíl), 46. Bukarts (Ferenc, Okál). Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Pešek, Klouček. Vyloučení: 8:3. Využití: 2:0. Diváci: 4 922. Nejlepší hráči: Jaroslav Bednář – Roberts Bukarts.

Hradec Králové: Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Rosandič – Bednář, Džerinš, Cingel – Látal, Koukal, Červený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Vopelka, Kukumberg, Berger – R. Pavlík. Trenéři: Sýkora, Hynek, Martinec.

Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček – Okál, Fořt, O. Veselý – Šťastný, Honejsek, Bukarts – J. Ondráček, Popelka, Klhůfek – M. Kratochvíl, Fryšara, Illo. Trenéři: Svoboda. Hamrlík.

Úterý 6. února – 48. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – Aukro Berani Zlín, 17:20 Piráti Chomutov – HC Verva Litvínov (ČT sport), 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno, 17:30 BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové, 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Škoda Plzeň, 18:00 HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec.

Středa 28. února – 50. kolo:

17:30 Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Olomouc, 17:30 HC Vítkovice Ridera – Mountfield Hradec Králové, 18:00 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov, 18:30 HC Sparta Praha – Aukro Berani Zlín.