Kacetl vychytal plzeňské kanonýry!

Na soupeřově ledě vyhrály jen Vítkovice – Třetí porážka Sparty v řadě – Nejvíc si polepšil Zlín po vítězství pět vteřin před koncem – Minimální rozdíly na 6. – 12. místě slibují po olympiádě tuhý boj o účast v play off.

Páteční 46. kolo Tipsport extraligy, až na vítězství Vítkovic v Mladé Boleslavi, bylo ve znamení úspěchů domácích hokejistů.   Vítězstvími 2:0 překvapily  Pardubice nad Plzní a Dukla Jihlava nad Brnem.

V Pardubicích domácí brankář Kacetl podal bezchybný výkon a velkou měrou se zasloužil o vítězství. Kryl 41 střel, plzeňští kanonýři Mertl a Gulaš si na něho nepřišli. Jednobrankový náskok domácích z druhé třetiny se marně snažili zlomit ve třetí třetině, ale při power play ještě dostali druhý gól. Prohrou se ztenčil náskok Indiánů, jejich náskok v čele tabulky je sedm bodů.

Nezaváhal však druhý Hradec, který po vyrovnané  první třetině dorazil Pražany ve druhé části dvěma góly ve 40. minutě. Sparta už nebyla ve třetí třetině schopna zvrátit nepříznivé skóre 1:4 a připsala si tak třetí prohru v řadě.  „Léčba“ Rulíka pomáhá málo, od jeho příchodu na střídačku Sparta ze šesti utkání  vyhrála jen dvakrát. Zůstala desátá a s  postupem do  předkola play off to nemá nijak růžové.

Třinec pošesté za sebou vyhrál, ale nad posledním Litvínovem se Oceláři za ziskem tří bodů zapotili víc, než se předpokládalo. Severočeši v závěru, mezi 58. – 60. minutou, kdy snížili na 4:3, zápas pořádně zdramatizovali. Nicméně  na jejich vrub jde  nikým nepřekonaná série 13 porážek!

Ještě víc napínavější byl konec utkání ve Zlíně, kde domácí, stejným výsledkem jako Třinec, Litvínov, porazili Olomouc. Ale doslova za pět vteřin dvanáct. Po vyrovnávací brance Irgla v 58:10 minutě vstřelil vítězný gól v  čase 59:55 Ondráček!

Dlouho vítězný Liberec po debaklu s Třincem se snažil napravit reputaci v Chomutově.  Naději na dobrý výsledek Bílým Tygrům přiblížil Krenželok vyrovnávacím gólem v 52. minutě, když v přesilovce domácích ujel z obklíčení a nedal brankáři Lukešovi šanci. V prodloužení však využil hrubou chybu v rozehrávce obránce Dietz a v 61. minutě  zabezpečil Pirátům výhru 2:1.

Mladá Boleslav po několika dobrých zápasech s  úspěšnými výsledky, především  v úterý v Plzni, tentokrát na domácím ledě jí bylo osudné selhání v  posledních pěti minutách třetí třetiny. To  dvakrát inkasovala, jednou dokonce v době, kdy měla k dispozici přesilovku. Prohra ve třetí třetině 0:3 byla její nejhorší v celém průběhu soutěže.

Od začátku nového roku je zřetelná zlepšená výkonnost jihlavské Dukly. Zejména  na Horáckém stadiónu boduje, v pátek zaslouženě zdolala nevýraznou Kometu. Teprve ve třetí třetině byli brněnští hráči lepší, měli šance na vyrovnání jednobrankového náskoku domácích, zkoušeli prorazit v power play, ale  v 59. minutě nezabránili Zemanovi ke střele do prázdné branky. Je třeba se zmínit, že v brance Dukly se opět vyznamenal mladík Kořenář, který v mnohém připomíná Haška v jeho prvních letech kariéry.

Před zahájením zimní olympiády  se odehrají ještě dvě kola. Po návratu reprezentace z her hokejová horečka vypukne  naplno. Nepatrné bodové rozdíly na  šestém až dvanáctém místě slibují tuhé boje o jedno místo z přímého postupu a čtyř míst do předkola play off. Uchazečů je sedm, ale na dva týmy zbyde jen účast ve skupině o 11. – 14. místo, z nichž dva poslední budou hrát tolik  neoblíbenou a diskutovanou baráž.

Výsledky 46. kola Tipsport extraligy:

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC VERVA LITVÍNOV 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Branky – nahrávky: 21. Roth (Martin Růžička), 38. Polanský (Svačina, Adamský), 50. Adamský (Svačina), 57. Roth (Svačina) – 26. Jurčík (Baránek, Gerhát), 58. Válek (Řehoř), 60. Trávníček (Mikúš, Gula). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:3. Diváci: 4 538. Nejlepší hráči: Vladimír Svačina – Marek Baránek.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Musil, Roth, Linhart, Adámek – Chmielewski, Rákos, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Vrňa. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Litvínov: Kantor – Baránek, Iberer, Kubát, Gula, L. Doudera, Čutta, Sklenička – Marek Růžička, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Jurčík – Matoušek, Válek, Řehoř. Trenéři: Šlégr, Stránský, Skuhrovec, Weissmann.

HC DUKLA JIHLAVA – HC KOMETA BRNO 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 20. Čachotský (Jiránek, Zdráhal), 59. Zeman (Šidlík). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Diváci: 6 500 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Josef Kořenář – Martin Zaťovič.

Jihlava: Kořenář – Suchánek, Šidlík, Zdráhal, de la Rose, Půža, Stříteský, Váňa – Jiránek, Zeman, Čachotský – Seman, Skořepa, Straka – Anděl, Hlinka, Žálčík – Bryhnisveen, Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk, Zeman.

Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič, Holík, Erat – Vincour, Hruška, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, R. Zohorna, Vondráček. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček.

HC DYNAMO PARDUBICE – HC ŠKODA PLZEŇ 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 26. Svoboda (P. Sýkora, Trončinský), 60. P. Sýkora (Rolinek). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:7, Schleiss (Pl.,) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 8 122. Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Alexandr Hylák.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Beran, Dušek, Starý. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Plzeň: Hylák – Jones, Moravčík, Kvasnička, J. Kindl, Kaňák, Sklenička – Gulaš, Mertl, Kubalík – D. Kindl, Kratěna, Schleiss – Indrák, Kracík, Kantner – Hollweg, Kodýtek, Rubner. Trenéři: Straka, Vlasák, Čihák, Hanzlík.

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ – HC SPARTA PRAHA 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 9. Červený (Koukal, Graňák), 18. F. Pavlík (Džerinš, Graňák), 40. Džerinš (Cingel, Gregorc), 40. Látal – 11. Buchtele (Řepík). Rozhodčí: Kika, Bulanov – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 902. Nejlepší hráči: Dominik Graňák – Alexander Reichenberg.

Hradec Králové: J. Pavelka – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Rosandić – Köhler, Džerinš, Cingel – Látal, Koukal, Červený – Berger, Dragoun, Šimánek – Vopelka, Kukumberg, Zigo.  Trenéři: Sýkora, Hyne, Martinec.

Sparta Praha: Laco – Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Voráček, Ďaloga – Klimek, Pech, Forman – Buchtele, Černoch, Řepík – Kudrna, Vrána, Jarůšek – Kumstát, Reichenberg, Uher – Rousek. Trenéři: Výborný, Rulík, Nedvěd, Janeček.

PIRÁTI CHOMUTOV – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 2:1 po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 32. Růžička mladší (Sklenář), 61. Dietz (Koblasa) – 52. Krenželok (Pyrochta, Redenbach). Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:4, Koblasa (Chm.,) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3 838. Nejlepší hráči: Vladimír Růžička mladší – Lukáš Krenželok.

Chomutov: Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Knot, Dvořák – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Sklenář, Růžiča mladší, Skokan – Poletín, Huml, Hlava – Lauko, Šťovíček, Chlouba. Trenéři: Růžička starší, Martínek, Šťastný.

Liberec: Will – Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík – Bakoš, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Bližňák, Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – Stránský, Vlach, A. Dlouhý. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

AUKRO BERANI ZLÍN – HC OLOMOUC 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky – nahrávky: 11. Bukarts (Okál, Ferenc), 33. Bukarts (Okál, Šťastný), 45. Kubiš, 60. Ondráček (Kubiš) – 14. Skladaný (Jaroměřský), 30. Eberle (Laš, J. Galvas), 59. Irgl (Herman, J. Galvas). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 3 829. Nejlepší hráči: Roberts Bukarts – Zbyněk Irgl.

Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček – Okál, Fořt, Veselý – Šťastný, Honejsek, Bukarts – Kubiš, Popelka, Ondráček – Illo, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: Svoboda, Hamrlík.

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, Jaroměřský, J. Galvas – Laš, Knotek, Eberle – Káňa, Strapáč, Irgl – Burian, Herman, Skladaný – Holec, Mráz, Ostřížek. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

BK MLADÁ BOLESLAV – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky – nahrávky: 2. Klepiš (Pacovský, Hanzlík), 37. Pacovský (Kotvan, Klepiš) – 34. Kurovský (Hrbas, Roman), 47. Lev (Tybor, Baranka), 55. Stránský (Szturc, Kolouch), 59. Kucsera (Hrbas). Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 298. Nejlepší hráči: Dominik Pacovský – Jakub Lev.

Mladá Boleslav: Růžička – Hanzlík, Nedomlel, Dlapa, Eminger, Němeček, Říha, Kotvan – Žejdl, Nahodil, Orsava – Pacovský, Němec, Klepiš – Lenc, Musil, Pabiška – Valský, Urban, Kousal. Trenéři:  Kýhos, Ujčík, Žabka.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Urbanec, Krenželok, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – Kurovský, Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Szturc, Mahbod, Stránský. Trenéři: Petr, Trnka.

Neděle 4. února – 47. kolo:

15:30 HC Verva Litvínov – BK Mladá Boleslav, 16:00 Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha, 16:00 HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov, 16:00 HC Vítkovice Ridera – HC Dukla Jihlava (ČT sport), 17:00 HC Olomouc – HC Oceláři Třinec, 17:00 HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice, 17:00 Mountfield Hradec Králové – Aukro Berani Zlín.

Úterý 6. února – 48. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – Aukro Berani Zlín, 17:20 Piráti Chomutov – HC Verva Litvínov (ČT sport), 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno, 17:30 BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové, 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Škoda Plzeň, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň.