Plzeň kouzla zbavená, s Boleslaví doma 1:4!

Hrubé chyby Sparty ji připravily o vítězství, 6 vteřin před koncem Kometa vyrovnala ! – Liberec po pěti výhrách dostal doma výprask od Třince – První bod  Litvínova po čtyřech týdnech – V sedmi zápasech 15 gólů z přesilovek.

V úterním 45. kole Tipsport ligy se zrodil nejpřekvapivější výsledek na plzeňském stadiónu, kde nejlepší tým soutěže podlehl rozdílem tří gólů mladoboleslavským hokejistům, bojujícím o účast v předkole play off.

Boleslavskému týmu se podařilo důsledným  krytím eliminovat první útok Indiánů a  to byl předpoklad k úspěchu. Důležitou roli hrály přesilovky, z níž hosté vstřelili dva góly, zatímco domácí ani jednu z pěti výhod početní převahy nevyužili.

Utkání velkých zvratů v pražské O2 aréně: Sparta dvakrát vyrovnala jednobrankový náskok Komety a v 53. minutě její nový hráč Jarůšek  poslal do vedení 3:2. V  závěru měli domácí možnost v přesilovce ještě zvýšit, ale  hrubou chybu v rozehrávce šest vteřin před koncem Erat vyrovnal. A   aby toho nebylo málo po 15 vteřinách prodloužení Pražané nedůsledným krytím umožnili hbitému Nečasovi vstřelit vítězný gól. Místo tří bodů se  tedy Sparta musela spokojit pouze jedním a to jen zvyšuje nervozitu v jejích řadách před závěrem základní části extraligy.

Liberec udivoval v pěti vítězných zápasech znamenitou gólovou produktivitou. Tentokrát narazila kosa na kámen. Třinecká obrana, v čele s brankářem Hrubcem, byla bezchybná, ani jedna z 42 střel domácích neskončila v brance. Naopak hosté  perfektně stříleli, využili i dvě přesilovky k hladkému vítězství 4:0. Perfektní byla   Vlachova řada,  v níž exceloval M. Růžička se dvěma góly a jednou asistencí. Růžička pořád dokazuje, že by si zasloužil nominaci na olympiádu.

Deset gólů padlo v Ostravě. Domácí Ridera diktovala po celý zápas tempo, převahu vyjádřila především v druhé třetině třemi góly. Hodně branek bylo z přesilovek, domácí z nich dali tři góly,  chomutovští Piráti pouze jediný.

Šestou příčku v tabulce si udržela Olomouc, po prohře v Hradci 0:3. Avšak při stejném počtu 65 bodů jen lepším rozdílem branek před Zlínem, který v rušném utkání na stadiónu Ivana Hlinky zdolal litvínovskou Vervu v prodloužení. Pro Litvínov to byl první bod po čtyřech týdnech!

Zatímco poslední Litvínov stale prohrává, předposlední Dukla Jihlava se ještě nechce smířit s předpovídanou účastí v baráži. Po třetí ze čtyř posledních zápasů si připsala doma vítězství nad Pardubicemi v prodloužení 3:2.  Hosté doplatili na neukázněnost, měli 11 vyloučených na dvě minuty a k tomu ještě dvě „desítky“ za nesportovní chování. Domácí totiž všechny góly vstřelili z přesilovek.  Přispěli tak nemalou měrou k úrodě 15 branek, které  ve všech zápasech 45. kola padly v početní převaze.

Výsledky 45. kola Tipsport extraligy:

HC ŠKODA PLZEŇ – BK MLADÁ BOLESLAV 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky – nahrávky: 34. Indrák (Pour, Kvasnička) – 9. Urban (Klepiš, Kotvan), 30. Pabiška (J. Říha, Nahodil), 48. Valský (Orsava, Eminger), 58. Dlapa (Lenc, Pabiška). Rozhodčí: Bulanov (Rusko), Souček – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 7:5, Hollweg (Pl.) 5 minut do konce utkání, Němeček (Ml. Bol.) na 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 6 333. Nejlepší hráči: Ondřej Kratěna – Jan Hanzlík.

Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, Kvasnička, J. Kindl, Kaňák, D. Sklenička – Gulaš, Mertl, Kantner – T. Kubalík, Kratěna, Schleiss – Indrák, Kracík, Pour – Hollweg, Rubner, Kindl. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Hanzlík, Říha, Dlapa, Kotvan, Němeček, Eminger – Valský, Žejdl, Orsava – Klepiš, V. Němec, Pacovský – Pabiška, Nahodil, Lenc – Kousal, Urban, P. Musil. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

HC VÍTKOVICE RIDERA – PIRÁTI CHOMUTOV 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)

Branky – nahrávky: 1. Urbanec (Lev, Olesz), 13. Tybor (Baranka, Kucsera), 29. P. Zdráhal (Olesz, Bartošák), 33. Kolouch (P. Zdráhal), 34. O. Roman (Baranka), 52. Olesz (Trška, Hrbas), 59. T. Jáchym (Kurovský) – 8. Knot (Dietz), 41. Koblasa (Vondrka, Smejkal), 48. Sklenář (Flemming, Skokan). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:7, Olesz (Vít.) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 5 417. Nejlepší hráči: Patrik Zdráhal – Petr Koblasa.

Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Urbanec, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk – Dej, Lev, Olesz – Tybor, Roman, Szturc – Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Stránský, Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr, Trnka.

Chomutov: Š. Lukeš – Valach, Grman, Flemming, Dietz, Mrázek, Knot, Szathmáry – Vondrka, Smejkal, Koblasa – Skokan, Sklenář, Lauko – V. Tomeček, Huml, Poletín – Havel, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: Růžička st., Martínek, J. Šťastný.

HC VERVA LITVÍNOV – AUKRO BERANI ZLÍN 3:4 po prodl. (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1)

Branky – nahrávky: 36. M. Hanzl (Mikúš, Marek Růžička), 38. Gerhát (Jurčík), 60. V. Hübl (Mikúš, F. Lukeš) – 15. Fryšara (Illo), 32. Ferenc (Roberts Bukarts, Freibergs), 47. Šťastný (Nosek, Honejsek), 64. J. Ondráček (Kubiš). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Hanzlík, Pešek. Vyloučení: 3:4, Baránek (Lit.) na 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 2 245. Nejlepší hráči: František Gerhát – David Šťastný.

Litvínov: Kantor – Iberer, Šesták, Gula, Kubát, Čutta, Baránek, L. Doudera – Jánský, Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Mikúš, Marek Růžička – Jurčík, Gerhát, Trávníček – Havelka, Válek, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Stránský, Skuhrovec, Weissmann.

Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček – D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Fořt, O. Veselý – J. Ondráček, Popelka, Kubiš – Klhůfek, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

HC DUKLA JIHLAVA – HC DYNAMO PARDUBICE 3:2 po prodl. (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Branky – nahrávky: 17. Stříteský (Čachotský, Dostálek), 59. Skořepa (Stříteský), 65. R. Hubáček (Diviš) – 24. Bojko (Trončinský, Treille), 37. M. Kaut (Tomášek). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda – Kis, Rampír. Vyloučení: 6:11, Wishart, T. Svoboda (Pard.) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 4 183. Nejlepší hráči: Matěj Stříteský – Marek Trončinský.

Jihlava: Kořenář – Kajínek, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Stříteský, Půža, Váňa – Čachotský, Zeman, Dostálek – P. Straka, Skořepa, Seman – Žálčík, Hlinka, Anděl – Hamill, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk, F. Zeman.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Hrabal, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC OCELÁŘI TŘINEC 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky – nahrávky: 13. Martin Růžička (O. Kovařčík, Cienciala), 31. Dravecký (Petružálek, Martin Růžička), 44. Růžička (Dravecký, Linhart), 51. Mikulík (Chmielewski). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 4 454. Nejlepší hráči: Redenbach – Martin Růžička.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier – Bakoš, Jelínek, Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Ordoš – Lakatoš, Redenbach, Jašek – Špaček, Chrtek, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Adámek, Linhart – Petružálek, Mikulík, Chmielewski – Martin Růžička, R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa, Zadina.

MOUNTFIELD HK – HC OLOMOUC 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 5. Kukumberg (Cingel, Graňák), 40. Šimánek (Kukumberg, Látal), 55. Berger (Zigo, Gregorc). Rozhodčí: Bejček, Hodek – Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3 883. Nejlepší hráči: Roman Kukumberg – Martin Falter.

Hradec Králové: Pavelka – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Rosandič, Pláněk – Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel – Köhler, Dragoun, Červený – Látal, Kukumberg, Šimánek – Zigo, Berger, Vopelka – R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

HC Olomouc: Falter – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Podlaha, Mráz, Ostřížek. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

HC SPARTA PRAHA – HC KOMETA BRNO 3:4 po prodl. (0:1, 1:0, 2:2 – 0:1)

Branky – nahrávky: 26. Vrána (Mikuš, Jarůšek), 51. Černoch (T. Pavelka, Řepík), 53. Jarůšek – 7. Nečas (H. Zohorna, Mallet), 46. H. Zohorna (M. Erat), 60. M. Erat (Zaťovič, H. Zohorna), 61. Nečas (M. Erat). Rozhodčí: Fraňo, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 11 054. Nejlepší hráči: Richard Jarůšek – Hynek Zohorna.

Sparta Praha: Aittokallio – Z. Michálek, T. Pavelka, Mikuš, Kalina, Švrček, Ďaloga, Nedomlel, Ptáček – Forman, Pech, Klimek – Řepík, Černoch, Buchtele – Jarůšek, Vrána, Kudrna – Uher, Rousek, Kumstát. Trenéři: F. Výborný, Rulík, J. Nedvěd, Janeček.

Brno: Čiliak – O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, Holík, Zaťovič – Haščák, Hruška, Vincour – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vondráček, Čermák, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček.

Pátek 2. února 46. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov, 17:20 Aukro Berani Zlín – HC Olomouc (ČT sport), 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno, 17:30 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera, 18:00 Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň.

Neděle 4. února 47. kolo:

15:30 HC Verva Litvínov – BK Mladá Boleslav, 16:00 Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha, 16:00 HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov, 16:00 HC Vítkovice Ridera – HC Dukla Jihlava (ČT sport), 17:00 HC Olomouc – HC Oceláři Třinec, 17:00 HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice, 17:00 Mountfield Hradec Králové – Aukro Berani Zlín.