Výměna na trase FCV – Bohemians: Záviška – Buchta

Na trase Bohemians Praha – FC Vysočina byla domluvena hráčská výměna. Do vršovického Ďolíčku míří dvaadvacetiletý krajní záložník Jan Záviška a naopak v Jihlavě už dnes poprvé trénoval pětadvacetiletý stoper Petr Buchta. Podle předběžné dohody by u obou hráčů mělo jít o jarní hostování s opcí na přestup v létě 2018.

„V průběhu zimní přestávky došlo k řadě odchodů na postech středních obránců, a jelikož Marek Opluštil zatím není připravený nastupovat, rozhodli jsme se reagovat. S ohledem na obsazení jednotlivých postů a možné alternace jsme se proto přistoupili na hráčskou výměnu s Bohemians. Věříme, že Petr Buchta pro nás bude posilou a stejně tak přejeme Honzovi Záviškovi, aby v Ďolíčku nalezl výrazné herní uplatnění. Podle toho, jak se bude vyvíjet zdravotní stav Marka Opluštila, může dojít na pozici středních obránců k dalším pohybům,“ okomentoval aktuální změnu v jihlavském prvoligovém kádru ředitel klubu Jan Staněk.

„V létě loňského roku jsem byl na operaci s ramenem, nechytil jsem přípravu a pak už jsem se do základní sestavy Bohemky nedostal, protože kluci hráli dobře. Logicky jsem toužil po větší šanci nastupovat v lize, což se spojilo s tím, že jsem byl v kontaktu asistentem trenéra Michalem Šmardou, pod nímž jsem působil v Brně. Oboustranný zájem se postupně rozvinul, kluby se dohodly a já dnes mohl poprvé trénovat v Jihlavě. Doufám, že šanci na Vysočině chytím za pačesy a něco tady odehraju,“ jenž v minulosti nastupoval v jednom týmu se Zoubelem a Kerestešem.

Petr Buchta (nar. 15.7.1992) s fotbalem začínal v Bosonohách, odkud už v deseti letech vedla cesta do Zbrojovky Brno. První ligu premiérově okusil v červenci 2012 a postupně se stal stálicí brněnské sestavy. Pravidelně nastupoval zejména v ročnících 2013/14 a 2015/16, po němž zatoužil po přestupu do zahraničí a v Brně neprodloužil smlouvu. Lákavé působení v cizině však stoperovi nevyšlo a tak zkraje listopadu 2016 zakotvil ve Vršovicích. Dres Bohemians poprvé oblékl až v březnu loňského roku a během jara si v 11 zápasech připsal 893 minut. Na podzim však ze sestavy Klokanů vypadl a krom dvou startů v lize a dvou utkání MOL Cupu jej strávil na lavičce. Přejeme mu, aby na jaře v dresu FC Vysočina rozšířil svoji bilanci v nejvyšší soutěži, která čítá 90 startů a 3 branky. Ve II. lize za Brno nastoupil šestnáctkrát.

Jan Záviška (nar. 21.8.1995) je odchovancem Hlinska a Chrudimi, odkud v patnácti letech přestoupil do pražské Sparty. Prošel letenskými dorosty a juniorkou, v ročníku 2014/15 hostoval v druholigových Pardubicích a v létě 2016 přestoupil do FCV. V nejvyšší soutěži debutoval právě proti Klokanům v září 2016. Dosud nastoupil do 12 utkání HET ligy a vstřelil dvě branky v listopadovém utkání proti Liberci.

Ve středu v Jihlavě proti Viktorii Žižkov

Týden před odletem na herní soustředění na tureckém pobřeží sehrají fotbalisté FC Vysočina ještě jedno domácí přípravné utkání. Na umělé trávě v areálu Na Stoupách nastoupí ve středu 24. ledna od 13:00 hodin proti druholigové Viktorii Žižkov. Jací fotbalisté se v dresu FC Vysočina představí?

„Zase síly rozvrstvíme na více hráčů, protože v této fázi zimní přípravy se únava mužstva začíná kumulovat a my chceme předejít riziku zranění. Počítat nemůžeme s Kerestešem, který je po operaci menisku, dále zatím nejsou připravení k zápasu Marcin, Nerad, Opluštil, Pecháček, Turyna a Tlustý. I proto znovu využijeme služeb dorosteneckého stopera Mikušky a jihlavský dres poprvé oblékne obránce Petr Buchta,“ okomentoval středeční duel trenér Martin Svědík. Doplňme, že v defenzívě Žižkova by měl figurovat jihlavský odchovanec Filip Vedral, jenž nyní usiluje o hostování ve Viktorii.

Poslední měření sil mezi Jihlavou a žižkovskou Viktorií není starého data. Zkraje července loňského roku proběhl na Střížkově přípravný duel, který skončil výhrou účastníka HET ligy v poměru 1:2 (0:2). Dvě branky za FCV zaznamenal Davis Ikaunieks. Vysočina tehdy nastoupila v této sestavě: I. půle: Rakovan – Tlustý, Vedral, Krejčí, Nový – Záviška, Zoubele, Nerad, Popović – Ikaunieks, Rabušic. II. půle: Hanuš – Kryštůfek, Štěpánek, Mišůn, Novotný – Fulnek, Opluštil, Hronek, Písačka – Dvořák, Klíma.

http://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-do-letni-pripravy-vstoupila-vyhrou-nad-Zizkovem-1-2-5365.

Miroslav Fuks vedoucí marketingu a tiskový mluvčí, FCVJ.,

Web: www.fcvysocina.cz

 

Napsat komentář