Výsledky Tipsport ligy

Semifinále 24. ledna, Praha, hřiště Slavoj Vyšehrad: 11:00 Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 13:30 Zbrojovka Brno – MFK Frýdek-Místek

Finále 25. ledna, Praha, hřiště Slavoj Vyšehrad 11:00 o 3. místo 13:30 finále

Varnsdorf na závěr deklasoval Táborsko

1. ledna 2018

Skupina A

FC MAS Táborsko – FK Varnsdorf 2:6 (1:1) branky: Vandas, Valenta – Rudnytskyy 2, Dordić, Durdevič, da Silva, Kozma.

FC MAS Táborsko: Toma – Zavadil (46. Navrátil), Kučera, Písačka, Prošek (60. Peterka), Musiol, Vandas (46. Valenta), Dudl, Mysliveček (46. Kopřiva), Mrsič, Kuhmel (Stevanovič).

FK Varnsdorf: Vaňák – Rudnytskyy, Zbrožek, Kozma, Chlumecký, Šulc, Bílek, Kocourek (45´ Dordič), Bláha, da Silva (75´ Kramer), Durdević (45´ Barac).

Černý kůň semifinále? Frýdek – Místek

V sobotu bylo po odehrání posledních zápasů ve skupinách jasno, koho uvidíme ve Final Four: Bohemians, Hradec Králové, který uspěl proti ligové konkurenci, Brno a Frýdek – Místek jako vítěz skupiny D. Los semifinále proběhl v přímém přenosu NOVA Sport. Ve středu 24. ledna se tak v Praze na Vyšehradě utkají od 11 hodin Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové a od 13:30 hodin Zbrojovka Brno – MFK Frýdek – Místek.

Skalice ve skupině nestačila jen na Brno

Skupina C

MFK Skalica – FK Pardubice 2:0 (1:0) Ani ve třetím utkání se fotbalisté druholigových Pardubic nedočkali v zimní Tipsport lize výhry. V závěrečném duelu skupiny C podlehli na hřišti Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem v Brně Skalici 0:2.

Lídr druhé slovenské ligy vedl od 21. minuty, když se prosadil útočník Roman Haša, jenž udělal kličku i pardubickému gólmanu Milanu Knoblochovi. Čtyři minuty po přestávce si na centr z křídelního prostoru naběhl Lukáš Hlavatovič a Skalica vedla o dva góly. Chvíli nato putoval brankář Knobloch za potyčku předčasně pod sprchy. Slovenský celek podlehl ve skupině C pouze Zbrojovce a obsadil za brněnským týmem druhou příčku. „Dosáhli jsme zaslouženého vítězství proti kvalitnímu soupeři, odehráli jsme další kvalitní duel v přípravě. Jsem rád za vítězství, i když na některých hráčích už byla vidět únava z náročného programu. Přesto jsme to zvládli a mohli jsme přidal i další góly,“ uvedl skalický kouč Jozef Kostelník.

Branky: 21. Haša, 49. Hlavatovič.

MFK Skalica: Junas – Švrček, Lipták, Szőcs, Mizerák – Opiela, Tomovič – Hlavatovič, Haša, Ondriš – Sombat. Náhradníci: Čikoš, Fišan – Jakúbek, Dolný, Šebesta.

FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Šejvl, Kopřiva, Březina – Jeřábek – Mužík, Černý, Řezníček, Fousek – Šafařík. Náhradníci: Hrnčíř – Spěvák, Látal, Kovář, Rybička, Sokol, Nikodém.

Jablonec nezvládl duel s druholigovým Hradcem

Skupina B

FK Jablonec – FC Hradec Králové 0:3 (0:3)

Branky: 19. Šípek, 34. Schwarz, 45. Schwarz.

FK Jablonec: Hanuš – Hübschman, Pernica, Hanousek, Masopust, Trávník, Mihálik, Doležal, Jovovič, Holeš, Považanec. Náhradníci: Hrubý, Schön, Kubista, Lischka, Breda, Tecl, Jankovič, Plečtil.

FC Hradec Králové: Vízek – Pajer, Martan, Vlkanova, Janoušek, Kvída, Schwarz, Funda, Šípek, Mudra, Eliáš. Náhradníci: Zorvan, Súkenník, Kropáček, Plašil, Ottmar.

Třetí výhra posunula Frýdek Místek do semifinále

Skupina D

MFK Frýdek-Místek – 1. SK Prostějov 3:1 (1:1)

Fotbalisté druholigového Frýdku-Místku nakonec potvrdili roli favorita skupiny D, když dokázali zvítězit i ve třetím utkání. Tentokráte se ale výhra Valcířů nerodila lehce. Hanáci byli od úvodního hvizdu hodně aktivní a za to byli odměněni brankou, kterou vstřelil ve 13. minutě hlavou Kroupa. Domácí se postupně rozehráli a po spolupráci Krčuly se Šumským bylo ve 26. minutě srovnáno. Rozhodnutí přišlo krátce po změně stran, kdy se krásně k tyči trefil frýdecký Hruška. Zasloužený postup domácích fotbalistů pak pečetil osm minut před koncem zápasu obránce Honiš. „Jsme rádi, že jsme utkání po náročných trénincích zvládli. Teď nás čekají dva těžké zápasy s kvalitními soupeři. Do Prahy se těšíme, ale kluci nebudou mít v tréninku žádnou úlevu. Jedeme pořád naplno, jelikož nás čeká hodně těžké jaro,“ řekl po zápase frýdecko-místecký trenér Martin Pulpit.

Branky: 26. Šumský, 52. Hruška, 82. Honiš – 13. Kroupa. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler.

Frýdek-Místek (1. pol.): Mihálek – Biolek, Bialek, Memić, Švrček – Ondráček, Willwéber, Bala, Nzembi – Krčula, Šumský. (2. pol.): Buček – Chumar, Literák, Honiš, Slaninka – Grussmann, Drahme, Chvěja, Hruška – Varadi, Duda. Trenér: Martin Pulpit.

Prostějov (1. pol.): Jícha – Hirsch, Machynek, Rus, Sečkář – Koudelka Fládr, Píchal, Pančochář, Langer – Kroupa. (2. pol.): Jícha – Hirsch, Rus (77. Popelka), Machynek, Sečkář – Koudelka (77. Marčik), Pančochář (70. Zapletal), Langer (61. Šteigl), Hapal, Píchal (70. Petržela) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

LIberec schytal další gólový příděl

Skupina B

FC Slovan Liberec – FC Vysočina Jihlava 1:4 (1:1)

Branky: 19. Pulkrab – 43. Fulnek, 74. Ikaunieks, 78. Daníček, 83. Ikaunieks.

FC Slovan Liberec: Hladký – Kacharaba ©. Breite, Dorley, Wiesner, Havelka, Karafiát, Knejzlík, Mikula. Potočný, Pulkrab. 2. poločas: Hladký – Blažek, Bartl, Coufal, Folprecht, Heppner, Konečný, Köstl, Voltr, Prokš, Gembický.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Krejčí, Vaculík ©, Štěpánek, Zoubele, Fulnek, Mara, Ikaunieks, Schumacher, Dvořák, Urblík. 2. poločas: Valeš, Levín, Novotný, Popović, Záviška, Mikuška, Daníček, Klima, Nový.

Rozhodčí: Příhoda – Blažej, Vlasjuk.

Klokani potvrdili postup do Final Four

Skupina A

Bohemians Praha 1905 – FK Olympia Praha 2:0 (2:0)

Branky: 10. Mašek, 44. Hašek. Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Krch, Hůlka, Kocič – Reiter, Hašek, Vaníček, Luts – Mašek, Tetteh. 2. poločas: Kouba – Bartek, Buchta, Dias, Jindříšek, Kabaev, Nečas, Urdinov, Vrána.

FK Olympia Praha: Stejskal, Bernardo, Fisl, Jukl, Katidis, Keita, Liener, Mišůn, Rothe, Ruml, Verner. Náhradníci: Čáp – Brabenec, Custos, Hejný, Káš, Kovařík, Matheus, Špaček, Žežulka.