Hradec ukončil velkou brněnskou sérii!

V   Chomutově rozhodl jediný gól – Podařený návrat Buchteleho –  Hosté byli úspěšnější, vyhráli čtyři zápasy.

Středem zájmu pátečního 41. kola Tipsport extraligy byly  souboje  Brna s Hradcem a Plzně s Třincem. Zatímco  Brno v souboji o druhé místo podlehla v prodloužení 3:4, vedoucí Plzeň  vyhrála 2:1 a zvýšila svůj náskok na 11 bodů.

Hradecký Mountfield přerušil brněnskou sérii. O desáté vítězství v řadě ji připravil v prodloužení slovinský útočník Gregorc. Kometa stále dorovnávala náskok  soupeře, vyrovnávací gól na 3:3 vstřelil Nečas  9 vteřin před koncem třetí třetiny!  Velký podíl na vítězství Mountfieldu měl autor dvou gólů Džerinš a perfektní nahrávač Bednář. Ukázková byla jeho přihrávka na třetí gól.

Plzeňští Indiáni rozhodli o těsném vítězství v 35. minutě, kdy sváteční střelec Pour prostřelil výborného Hrubce. Pro Poura to byl teprve druhý gól v tomto ligovém ročníku.

Sparta  s Rulíkem, čtvrtým mužem na střídačce a navrátilcem Buchtelem v druhé útočné řadě, překvapila v Jihlavě mohutnou ofenzívou v  první třetině, korunované třemi góly. Teprve za stavu 0:4 domácí Dukla zkorigovala skóre dvěma góly, ale v poslední třetině dobře bránící Sparta dvougólový náskok udržela. Buchtele se  vyznamenal gólem  v oslabení a ještě dvěma asistencemi. Opravdu parádní návrat!

Zajímavý  zápas viděli pardubičtí diváci, ale se špatným koncem pro Dynamo. Zlín vedl už 2:0, o vedení přišel v 53. minutě, kdy se domácím podařilo vyrovnat. Avšak minutu po Maroszově brance vstřelil Ferenc vítězný gól Beranů po hrubé chybě předtím dobře chytajícího Kacetla.

V Chomutově stačila Mladé Boleslavi jediná branka,  vstřelená  Kotvanem ve 2. minutě, k zisku tří, velmi cenných bodů. Pirátům pak nebyla platná velká převaha, vyjádřená i střelami  33:12. V poslední třetině hosté ani nevystřelili na branku. Lví podíl na jejich vítězství měl brankář Maxwell, nominovaný Američany na olympijský turnaj.

Litvínov jde od jedné prohry ke druhé, a  nejinak tomu bylo v Liberci. Po vyrovnané první třetině ovládli kluziště Bílí Tygři. Teprve v 56. minutě dovolili vstřelit hostům  čestný úspěch, autorem gólu byl jejich nejlepší útočník Hübl. Domácí vstřelili tři branky z přesilovek,  při nichž se vyznamenala  třetí útočná řada Lakatoš,  Redenbach, Jašek a přesně střílející obránci Šmíd a Pyrochta.

Také v Ostravě nebylo po druhé třetině o vítězství Vítkovic. Olomoucký tým byl rovnocenným soupeřem v první a třetí třetině, ale selhal ve druhé dvacetiminutovce, kdy v rozpětí devíti minut třikrát inkasoval. Domácí Rideře hrály do not přesilovky, z nichž vstřelila dva góly.

Výsledky 41. kola Tipsport extraligy:

Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 2. Kotvan (Dlapa, Samuels). Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Gerát, Kis. Vyloučení: 3:4. Diváci: 3 716. Nejlepší hráči: Štěpán Lukeš – Brandon Maxwell.

Chomutov: Š. Lukeš – Dietz, Flemming, Knot, Mrázek, Slovák, Grman, Valach – Vondrka, Huml, Koblasa – Sklenář, V. Růžička, Šťovíček – Lauko, Smejkal, Poletín – Skokan, J. Havel, A. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Martínek, Šťastný.

Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Hrdinka, J. Říha, Dlapa, Eminger, Němeček, Kotvan – Urban, Orsava, Žejdl – Valský, Pabiška, P. Musil – Martin Procházka, Pacovský, P. Holík – Lenc, Samuels, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Branky – nahrávky: 34. Anděl (de la Rose), 37. Čachotský (Anděl, Hamill) – 4. Pech (Klimek, Kalina), 7. P. Vrána (Kudrna, Buchtele), 17. Mikuš (Buchtele, Kudrna), 29. Buchtele (Forman, Z. Michálek). Rozhodčí: Lacina, Pešina – Jindra, Polonyi. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 184. Nejlepší hráči: Lukáš Anděl – Jan Buchtele.

Jihlava: Volden – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, J. Zdráhal, de la Rose, D. Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský – Jiránek, Skořepa, Dostálek – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – Diviš, R. Hubáček, Žálčík. Trenéři: Vlk, Zeman.

Sparta Praha: Aittokallio – Z. Michálek, Ďaloga, Kalina, Mikuš, Švrček, T. Pavelka, Nedomlel – Klimek, Pech, Forman – Buchtele, P. Vrána, Kudrna – Říčka, Černoch, Reichenberg – Kumstát, Rousek, Uher.  Trenéři: F. Výborný, Rulík, J. Nedvěd, Janeček.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 10. Hrbas (Szturc, Baranka), 17. P. Zdráhal (O. Roman), 31. Klok (Sloboda, Kucsera), 38. Trška (Olesz, Hrbas), 40. Olesz (Trška, Kucsera) – 10. Mráz (Podlaha), 18. Eberle (Laš). Rozhodčí: Šír, Bejček – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 8 503. Nejlepší hráči: Marek Hrbas – Jan Eberle.

Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Urbanec, Trška – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, Š. Stránský, Szturc – Pytlík. Trenéři: Petr, Trnka.

Olomouc: Konrád (41. Falter) – Vyrůbalík, Dujsík, Jaroměřský, Houdek, J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Jergl – Ostřížek, Mráz, Podlaha. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

HC Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové 3:4 po prodl. (0:0, 1:1, 2:2 – 0:1)

Branky – nahrávky: 32. Malec (V. Němec, Vincour), 43. Zaťovič (Vincour, J. Krejčík), 60. Nečas (Zaťovič, M. Erat) – 31. Džerinš (Zámorský, Cingel), 42. Cingel (Bednář, Džerinš), 45. Džerinš (Cingel, Gregorc), 64. Gregorc (Červený). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci:  7 700. Nejlepší hráči: Tomáš Vincour – Andris Džerinš.

Brno: Langhamer – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Haščák – Vondráček.  Trenéři:   Zábranský, Pokorný, Horáček.

Hradec Králové: Rybár – Cibulskis, Zámorský, Graňák, Gregorc, Vydarený, Pláněk, F. Pavlík – Cingel, Džerinš, Bednář – Červený, Koukal, Smoleňák – Látal, Zigo, Köhler – R. Pavlík, Berger, Vopelka. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky – nahrávky: 28. Jašek (Krenželok), 38. Redenbach (Ševc, M. Kvapil), 43. Jašek (Lakatoš), 54. Šmíd (L. Krenželok, Bakoš), 57. Pyrochta (P. Jelínek) – 56. V. Hübl (Gerhát). Rozhodčí: Pražák, Heikkinen – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:8, Derner (Lib.) 10 minut, Kantor (Lit.) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 5 072. Nejlepší hráči: Lukáš Jašek – Jiří Gula.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Derner, Maier, Šmíd – Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Litvínov: Kantor – L. Doudera, Kubát, K. Pilař, Šesták, Gula, Baránek, Z. Sklenička – Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš – Smolka, Havlíček, Trávníček – M. Havelka, M. Hanzl, Matoušek – Dufek, Válek, Jícha. Trenéři: Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec.

HC Dynamo Pardubice – Aukro Berani Zlín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky – nahrávky: 35. Tomášek (Treille), 53. Marosz (Trončinský, Rolinek) – 10. Šťastný (Fořt, Roberts Bukarts), 25. P. Sedláček (Kubiš, Žižka), 54. Ferenc (Freibergs, Fořt). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Pešek, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 8 032. Nejlepší hráči: Rostislav Marosz – Tomáš Žižka.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Holland, Hrabal, Cardwell, Wishart, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Padrnos – Šťastný, Fořt, Roberts Bukarts – Okál, Honejsek, Kubiš – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý – Illo, Popelka, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Mertl (Kracík, Gulaš), 35. Pour (Schleiss, Moravčík) – 3. Martin Růžička (Roth, Linhart). Rozhodčí: Souček, Hradil – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 6 886. Nejlepší hráči: Miroslav Svoboda – Martin Růžička.

Plzeň: M. Svoboda – J. Kindl, Jones, D. Sklenička, J. Holý, Moravčík, L. Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – Schleiss, Kratěna, Pour – D. Kindl, Stach, Straka – Rubner, Kracík, Hollweg. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík, Čihák.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Linhart, Roth, L. Kovář, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Dravecký, R. Vlach, Chmielewski – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Neděle 21. ledna – 42. kolo:

15:00 HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera, 15:00 HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava, 15:00 Bílí Tygři Liberec – Aukro Berani Zlín, 15:30 Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice, 17:00 HC Olomouc – HC Škoda Plzeň, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno, 18:20 Mountfield Hradec Králové – HC Verva Litvínov (ČT sport).

Úterý 23. ledna – předehrávka 44. kola

18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera

Úterý 23. ledna – předehrávka 49. kola

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha, 17:30 Aukro Berani Zlín – BK Mladá Boleslav, 17:30 HC Verva Litvínov – HC Dukla Jihlava, 18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno (ČT sport), 18.00 Mountfield Hradec Králové – Piráti Chomutov.