Kometa zdolala Olomouc gólem v 59. minutě!

Dvě vítězství hostujících týmů – Plzeň se prosadila proti Liberci až ve třetí třetině –  Čtyři neúspěšné power play rozhodly o prohrách Pardubic, Jihlavy, Sparty a Zlína.

Pět vítězství domácích a dvě vítězství hostí, to je bilance nedělního 38. kola Tipsport extraligy. O fotbalový výsledek se  po krátké době postarala Olomouc, která prohrála v Brně 0:1 gólem 72 vteřin před koncem třetí třetiny.

Nejpřesvědčivěji  zvítězily Vítkovice, které  nastřílely předposlednímu Litvínovu 6 gólů. Severočeši se prosazovali především v přesilových hrách, v nichž byli dvakrát úspěšní.  Padly vysoké tresty, vítkovický Klok po 10 minutovém dostal ještě pětiminutový a do konce zápasu, litvínovský   si za protesty  „odpočinul“10 minut.

Vedoucí Plzeň se  dvě třetiny těžce prosazovala proti dobře bránícímu Liberci.  Po vyrovnávacím gólu Stacha minutu před koncem druhé třetiny nastoupila do poslední dvacetiminutovky jako vyměněná. Vynutila si převahu , hosté faulovali a z přesilovek obránců Kindla a Pulpána vyhrála 4:2

Jihlavská Dukla  na Horáckém stadiónu často prohrává, byť není horší než soupeř. Bylo tomu i tentokrát.  Od první třetiny prohrávala s  Hradcem o gól a prohru 1:3 zpečetila neúspěšná power play v 60. minutě.

Stejně  1:3 prohrála i Sparta v Mladé Boleslavi. Tam se trenér Pražanů Výborný odhodlal k power play už 2:30  před koncem třetí třetiny. Vedla jen k třetímu gólu domácích, který vstřelil Musil.

Špatnou power play sehráli i pardubičtí hokejisté. Třinečtí sice ve třetí třetině přišli během dvou minut o dvoubrankový náskok, ale nakonec jim vítězství 3:2 a zabezpečil v 60. min M. Růžička střelou  do prázdné branky.

Také chomutovští Piráti  vstřelili druhý gól Zlínu do prázdné branky, jeho autorem byl Chlouba.

Výsledky 38. kola Tipsport extraligy:

HC Kometa Brno – HC Olomouc 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 59. Bartejs (Dočekal, Malec). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Diváci: 7 536. Nejlepší hráči: Marek Čiliak – Branislav Konrád.

Brno: Čiliak – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – T. Havránek, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.  Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný, Haken.

Olomouc: Konrád – Staněk, Jaroměřský, Rutar, Houdek, Čáp, Dujsík – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Jergl – Ostřížek, Sundher, Mráz. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 55. Perret z trestného střílení, 56. P. Sýkora (Trončinský, T. Svoboda) – 8. Roth (Hrňa), 45. Dravecký (Krajíček), rozhod. nájezd Růžička. Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 8 639. Nejlepší hráči: Jordann Perret – Lukáš Krajíček.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Cardwell, Ščotka, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, Jank, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, M. Kovařčík – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Martynek, Polanský, Adamský – Cienciala, Mikulík, Svačina. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Piráti Chomutov – Aukro Berani Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 23. Chrpa (Dietz, Chlouba), 59. Chlouba (Vondrka). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:3. Diváci: 3 968. Nejlepší hráči: Štěpán Lukeš – Libor Kašík.

Chomutov: Š. Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák – Koblasa, Huml, Vondrka – A. Dlouhý, V. Růžička, Šťovíček – Poletín, Smejkal, V. Tomeček – Chrpa, Chlouba, J. Havel. Trenéři: Růžička, Martínek, Šťastný.

Zlín: Kašík – Freibergs, Nosek, Žižka, Matějíček, Valenta, Řezníček, Ferenc – O. Veselý, Šťastný, Kubiš – Roberts Bukarts, Honejsek, Okál – Klhůfek, Fořt, J. Ondráček – Popelka, P. Sedláček, Fryšara. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Branky – nahrávky: 6. Szturc (Kolouch, Kucsera), 20. Hrbas (P. Zdráhal, Baranka), 22. D. Květoň, 23. Lev (Olesz, Hrbas), 31. Kolouch (Tybor, Kucsera), 48. Lev (O. Roman, Tybor) – 27. M. Hanzl (K. Pilař, Trávníček), 40. F. Lukeš (V. Hübl), 52. V. Hübl (Kubát, F. Lukeš). Rozhodčí: Pešina, Bejček – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, Klok (Vítk.) 10 minut, 5 minut + do konce utkání, Havelka (Litv.) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 7 916. Nejlepší hráči: Petr Kolouch – Viktor Hübl.

Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Urbanec, Trška, D. Krenželok – Olesz, Lev, Bartovič – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Š. Stránský, Dej. Trenéři: Petr, Trnka.

Litvínov: Kantor (od 31. Petrásek) – Kubát, Hunkes, L. Doudera, Gula, Z. Sklenička, K. Pilař – F. Lukeš, V. Hübl, Gerhát – Trávníček, M. Hanzl, Havlíček – Smolka, Válek, Matoušek – Dufek, Jícha, Helt – M. Havelka. Trenéři: Rulík, Stránský.

HC Dukla Jihlava – Mountfield Hradec Králové 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 9. Skořepa (Bryhnisveen, Stříteský) – 15. Koukal (Jaroslav Bednář, Zámorský), 18. Jaroslav Bednář (Zámorský, Červený), 60. Červený (Smoleňák). Rozhodčí: Kika, R. Svoboda – Klouček, Pešek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 4 445. Nejlepší hráči: Lars Volden – Jaroslav Bednář.

Jihlava: Volden – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, J. Zdráhal, de la Rose – Zeman, Hamill, Čachotský – Dostálek, Skořepa, Rabbit – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Jiránek, Diviš, T. Kubalík. Trenéři: Vlk, Zeman.

Hradec Králové: Rybár – Vydarený, Pláněk, Cibulskis, Zámorský, Graňák, Gregorc, F. Pavlík – Šimánek, Džerinš, Köhler – Cingel, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Červený, Koukal, Smoleňák – Látal, Berger, Vopelka. Trenéři: V. Sýkora, T. Martinec, Hynek.

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Eminger (Žejdl, P. Musil), 21. P. Holík (Kotvan, Klepiš), 60. P. Musil – 40. Ďaloga. Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 3 597. Nejlepší hráči: Petr Holík – Marek Ďaloga.

Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, J. Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, P. Musil, P. Kousal – Pacovský, P. Holík, Lenc – L. Volf, Urban, Samuels. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Sparta Praha: J. Laco – Švrček, Piskáček, Kalina, Ďaloga, T. Pavelka, Z. Michálek – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Klimek, Pech, Forman – Reichenberg, J. Hlinka, Jarůšek – Uher, Černoch, Rousek. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd, Janeček.

HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 10. Kratěna (Gulaš, Mertl), 39. Stach (Gulaš), 46. J. Kindl, 48. Pulpán (Gulaš, M. Svoboda) – 20. Bližňák (Ordoš), 23. L. Krenželok (Bakoš, M. Kvapil). Rozhodčí: Hribik, Petružálek – Kis, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 7 222. Nejlepší hráči: Jakub Kindl – Mário Bližňák.

Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, P. Kadlec, D. Sklenička, Jones, J. Kindl, Čerešňák, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš – D. Kindl, Kratěna, Indrák – Straka, Stach, Kantner – Rubner, Kracík, Pour. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík, Čihák.

Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Kolmann, Derner, Jánošík, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek, Lakatoš – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – J. Vlach, Bližňák, Ordoš – J. Mikyska, Vantuch, D. Špaček. Trenér: Mlejnek.

Pátek 12. ledna – 39. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav, 17:20 Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice (ČT sport), 17:30 HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno, 17:30 Aukro Berani Zlín – HC Škoda Plzeň, 18:00 HC Olomouc – HC Dukla Jihlava, 18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera.