Plzeňští Indiáni padli v Ostravě!

Přestřelka v pražské aréně skončila vítězně pro Třinec –  V souboji posledních zvítězila Jihlava – Páté vítězství Chomutova ze šesti zápasů –  Repríza loňského finále: Brno – Liberec 3:2

Šlágrem 36. kola Tipsport extraligy, prvního v novém roce, byl  souboj nejlepších týmů v Ostravě. Vyzněl jednoznačně pro hokejisty Vítkovic, kteří zdolali plzeňské Indiány 3:0.

Největší překážkou kanonýrů ze západočeské metropole byl neprůstřelný brankář Bartošák. V závěru zápasu hosté marně usilovali o zkorigování výsledku,  naopak ještě v power play inkasovali třetí gól do prázdné branky.

Došlo i k duelu nejhorších týmů na ledě Horáckého stadiónu v Jihlavě. V něm byla úspěšná Dukla, která až na jednu výjimku pořád vedla. V  poslední třetině povolila Litvínovu snížit na 5:4  a  po odvolání brankáře  Kantora se početní převaze hostí ubránila.

Velmi bohatý na góly byl  zápas  v pražské O2 aréně.  Sparta vedla už 2:0, ale v  první dvacetiminutovce stačil Třinec vyrovnat. Nejrušnější byla  druhá třetina, kdy v rozpětí  21. – 28. minuty vstřelil Třinec tři  branky a Sparta kontrolovala jen jedenkrát.  A tím střelecké hody skončily. Sparťané po třech vítězstvích přišli o všechny body. Stojí za zmínku, že poprvé se do branky Pražanů postavil Laco, už její čtvrtý gólman v této sezóně.

Vyrovnaný až do poslední minuty byl souboj Pardubic s Olomoucí. Domácí Dynamo zpečetilo vítězství 3:1 gólem Mojžíše v 59. minutě do prázdné branky.

Mladé Boleslavi se v poslední době nedaří, tentokrát získala aspoň bod za prohru ve Zlíně po nájezdech.  Zlín po 21 minutách vedl už 2:0, ale  v poslední třetině  mohl prohrát.  Stěží ubránil remízu, aby po  rušném, ale bezbrankovém prodloužení byl úspěšnější v nájezdech. Autorem rozhodujícího gólu na 3:2 byl  Honejsek.

Chomutov vybojoval v  prodloužení už páté vítězství ze šesti zápasů. Ve středu zdolal Hradec, přestože už prohrával po 44 minutách 0:2. Výborný závěr ve třetí třetině mu vynesl zasloužené vyrovnání a v poslední minutě zásluhou svého nejlepšího střelce Vondrky a výhru.

Repríza loňského finále dopadla lépe pro brněnskou Kometu, která  dvě třetiny přehrávala liberecké Bílé Tygry. Ve třetí třetině se však  Brno strachovalo o výsledek poté, co Kvapil snížil na 3:2. Pouze bezchybný výkon brankáře  Čiljaka v posledních minutách, zejména při power play, zabránil hostím vyrovnat.

Výsledky 36. kola Tipsport extraligy:

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 27. Olesz (Lev, Trška), 31. Kucsera (Klok, Kolouch), 60. Tybor. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:1. Diváci: 7 878. Nejlepší hráči: Patrik Bartošák – Denis Kindl.

Vítkovice: Bartošák – Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Urbanec, Trška – Olesz, Lev, Bartovič – Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Szturc, Stránský, Dej. Trenéři: Petr, Trnka.

Plzeň: Svoboda – Moravčík, Kadlec, Sklenička, Jones, Pulpán, Čerešňák, Kaňák – Schleiss, Mertl, Gulaš – Stach, Kracík, Indrák – D. Kindl, Kratěna, P. Straka – Rubner, Preisinger, Pour. Trenéři: M. Straka, Vlasák, Hanzlík, Čihák.

HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 14. Erat (Hruška, Krejčík), 15. Dočekal (Čermák), 28. Štencel (Dočekal, Mallet) – 7. Krenželok (Bakoš), 47. Kvapil (Lakatoš). Rozhodčí: Lacina, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 7 075. Nejlepší hráči: Jan Štencel – Roman Will.

Brno: Čiliak – Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Vágner – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Erat, Hruška, R. Zohorna – Havránek, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, Čermák, Gajarský. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček, Haken.

Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Kolmann, Derner, Jánošík, Maier – Kvapil, Jelínek, Lakatoš – Krenželok, Mikyska, Bakoš – Vlach, Bližňák, Ordoš – Vantuch, Jeník, Redenbach. Trenér: Mlejnek.

HC Dukla Jihlava – HC Verva Litvínov 5:4 (3:2, 2:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 2. Stříteský, 12. Stříteský (Bryhnisveen, Anděl), 17. Skořepa (Hamill, Kubalík), 34. Kubalík (Hamill), 36. Hlinka (Kajínek, Žálčík) – 4. Hübl (Lukeš), 5. Matoušek (Hunkes, Kubát), 32. Vandas (Válek), 52. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hanzlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 3 575. Nejlepší hráči: Matěj Stříteský – Karel Kubát.

Jihlava: Volden – Suchánek, de la Rose, Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Hamill, Skořepa, Kubalík – Jiránek, Zeman, Čachotský – Anděl, Hlinka, Žálčík – Diviš, Hubáček, Rabbit. Trenéři: Vlk, Zeman.

Litvínov: Petrásek (od 38. Kantor) – Kubát, Hunkes, Baránek, Sörvik, Sklenička, Pilař, Gula – Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček, Hanzl, Jánský – Matoušek, Válek, Vandas – Dufek, Jícha, Havelka. Trenéři: Rulík, Stránský, Šlégr.

Piráti Chomutov – Mountfield Hradec Králové 3:2 po prodl. (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 45. Šťovíček (Flemming), 53. Koblasa (Huml, Vondrka), 65. Vondrka (Dietz) – 28. Kukumberg (Bednář, Graňák), 44. Pavlík (Graňák, Zámorský). Rozhodčí: Petružálek, Kika – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3 561. Nejlepší hráči: Štěpán Lukeš – Dominik Graňák.

Chomutov: Lukeš – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Havel, Huml, Koblasa – Vondrka, Šťovíček, Sklenář – Chrpa, Smejkal, Poletín – Hlava, Chlouba, Dlouhý. Trenéři: Růžička starší, Martínek, Šťastný.

Hradec Králové: Pavelka – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák, Pavlík – Köhler, Dragoun, Šimánek – Bednář, Džerinš, Cingel – Látal, Koukal, Smoleňák – Vopelka, Kukumberg, Zigo. Trenéři: Sýkora, Hynek, Martinec.

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 8. Vondráček (Wishart, Treille), 27. P. Sýkora (Rolinek, Marosz), 59. Mojžíš – 32. Strapáč (Eberle). Rozhodčí: Svoboda, Hodek – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6 155. Nejlepší hráči: Petr Sýkora – Jan Jaroměřský.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Staněk, Houdek, Rutar, Dujsík, Čáp – Eberle, Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Mráz, Sundher, Ostřížek. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

BK Mladá Boleslav – Aukro Berani Zlín 2:3 po samost. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 23. Pabiška (Musil, Kotvan), 43. Lenc (Pabiška) – 4. Okál, 21. Kubiš (Veselý, Fořt), rozhod. sam. nájezd Honejsek. Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Diváci: 2 551. Nejlepší hráči: Lukáš Pabiška – Pavel Koblasa.

Mladá Boleslav: Růžička – Hanzlík, Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, Holík, Pacovský – Pabiška, Musil, Lenc – Samuels, Urban, Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Zlín: Kašík – Freibergs, Nosek, Žižka, Matějíček, Valenta, Řezníček, Ferenc – Veselý, Fořt, Kubiš – Bukarts, Honejsek, Okál – Ondráček, Sedláček, Šťastný – Klhůfek, Popelka, Fryšara. Trenéři: Svoboda, Hamrlík.

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)

Branky – nahrávky: 4. Pavelka (Forman, Pech), 12. Klimek (Forman, Pech), 22. Klimek (Pech, Forman) – 14. Růžička (Hrňa, Roth), 19. Krajíček (Polanský, Svačina), 21. Marcinko (Krajíček), 27. Jank (Svačina, Adamský), 28. M. Kovařčík (Vlach, Hrňa). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Klouček, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5 805. Nejlepší hráči: Lukáš Klimek – Erik Hrňa.

Sparta Praha: Laco – Švrček, Piskáček, Kalina, Ďaloga, Pavelka, Michálek, Nedomlel – Říčka, Vrána, Kudrna – Reichenberg, Hlinka, Jarůšek – Klimek, Pech, Forman – Rousek, Pšenička, Uher. Trenéři: Výborný, Nedvěd, Janeček.

Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Linhart, Roth, Jank, Musil – Rákos, Marcinko, Růžička – Dravecký, Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Martynek – Svačina, Mikulík, Cienciala – M. Kovařčík. Trenéři: Varaďa, Zadina.

„Na rozdíl od Třince jsme měli sérii výborných utkání, byly to opravdu hezké hokeje a hráli jsme týmově. Nám se po deseti vydařených minutách a dvou gólech trošku splašily hlavy a mysleli jsme si, že to půjde lehce. Třinec po zbytečném faulu využil přesilovku, dostal se na kontakt, následně využil i druhou přesilovku. Bohužel jsme ale zaspali začátek druhé třetiny, začali jsme hrát netaktický splašený hokej a Třinec trestal naše chyby. Bohužel nám odskočil na dva góly a my se nedokázali vrátit zpět do hry, přestože se hráči snažili. Snaha byla, ale chyběl nám klid na hokejkách. Následně hrál Třinec chytře dozadu,“ řekl Jaroslav Nedvěd asistent trenéra Sparty.

„Po nevydařeném domácím utkání proti Zlínu jsme přijeli do Prahy s pokorou, ale s chutí začít nový rok vítězně. Nerodilo se to lehce, v první třetině nás Sparta přehrávala, měla více ze hry v prvních deseti minutách, ale my jsme dali ve dvou přesilovkách parádní branky a strhnout zápas na naši stranu. Ve druhé třetině jsme hráli výborný hokej, vytvořili jsme si spoustu šancí a ubránili oslabení, ale dali druhý gól. . Třetí třetinu kluci zvládli výborně, snažili jsme se nedostat do problémů a po bojovném výkonu jsme získali zasloužené tři body proti těžkému soupeři, který má formu,“ spokojeně řekl Václav Varaďa trenér Třince.

Pátek 5. ledna – 37. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov, 17:30 HC Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec, 17:30 HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice, 17:30 Aukro Berani Zlín – HC Sparta Praha, 18:00 HC Olomouc – BK Mladá Boleslav, 18:00 Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera, 18:20 HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (ČT sport).

Neděle 7. ledna – 38. kolo:

15:00 HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec, 15:00 HC Kometa Brno – HC Olomouc, 15:30 Piráti Chomutov – Aukro Berani Zlín, 16:00 HC Dukla Jihlava – Mountfield Hradec Králové, 16:00 HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov, 16:30 BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha (ČT sport), 16:30 HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec.