Plzeň a Hradec dostaly nadílku!

Ve 32. kole Tipsport extraligy rozhodla Olomouc v Hradci Králové třemi góly ve třetí třetině – Mladá Boleslav zdolala Plzeň v  nájezdech -. Kometa Expres přivezla do Prahy plný vlak fanoušků – V pražské O2 aréně  byl nabito: 16 348 diváků – Ve Zlíně překvapil Litvínov, v Třinci Liberec.

Dva dny před Štědrým dnem nejúspěšnější týmy Tipsport extraligy dostaly nadílku. Tentokrát nebylo pro hradecký Montfield domácí kluziště výhodou, dostal od Olomouce pět gólů.  Vedoucí Plzeň v Mladé Boleslavi prohrála po nájezdech a připsala si do tabulky aspoň bod.

V Hradci tak v Mladé Boleslavi bylo nejrušněji ve třetí třetině. Olomouc do sítě hradeckého brankáře Rybára nastřílela mezi 41. a 58. minutou tři góly.

Plzeň se ujala vedení brankou kanonýra  Gulaše v 58. minutě. V power play se však domácím neubránila, 6 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal Žejdl a  nakonec Bolka vyhrála 2:1 po nájezdech úspěšným zakončením Orsavy. Bylo to až v osmé sérii!

V pražské O2 aréně měla Sparta a Brno takřka rovnoměrné zastoupení fanoušků v hledišti, neboť speciální vlak Kometa Expres přivezl  z Brna tisíce fanoušků. Atmosféra byla bouřlivá, na ledě mnoho půtek, sedm vyloučených sparťanů a jedenáct brněnských hráčů, navíc ještě Jarůšek dostal desetiminutový trest.  Pražané po předchozích slabších výkonech tentokrát byli úspěšní, vyhráli zaslouženě 3:2, když v posledních minutách se ubránili power play soupeře.

Vítkovice pokračovaly ve vítězném tažení v Chomutově. Sice od 5. minuty prohrávaly 0:1, ale pak už stříleli pouze její hráči. Dali čtyři góly. Opět se vyznamenal gólman Bartošák, také on měl zásluhu na sedmém vítězství v řadě.

Střelecky disponovaný Hunkes třemi góly přispěl vrchovatou měrou k vítězství Litvínova ve Zlíně, který měl úspěšného střelce pouze v Lotyši Bukartsovi, autoru dvou branek.

V  Třinci  se domácí Oceláři těžko prosazovali proti dobré obraně Bílých Tygrů. Jen díky střelecké pohotovosti Růžičky ve 40. minutě vyrovnali na 2:2. Potom gól už nepadl, musely rozhodovat samostatné nájezdy. V nich dva  body  zajistil Liberci  Bakoš.

Rovnocenný duel se odehrával na pardubickém ledě, na něm minutu před koncem třetí třetiny rozhodl francouzský útočník Treille o vítězství Pardubic nad poslední Duklou Jihlava 3:2.

Výsledky 32. kola Tipsport extraligy:

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky – nahrávky: 10. Klimek (Forman, Pech), 32. Kalina (Hlinka, Mikuš), 41. Jarůšek (Říčka) – 33. V. Němec (Zaťovič), 48. O. Němec (Erat). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:11, Jarůšek (Sparta) 10 minut. Diváci: 16 343. Nejlepší hráči: Sami Aittokallio – Ondřej Němec.

Sparta Praha: Aittokallio – Švrček, Piskáček, Mikuš, Kalina, Pavelka, Nedomlel, Dvořák – Říčka, Vrána, Kudrna – Jarůšek, Hlinka, Reichenberg – Klimek, Pech, Forman – Kumstát, Černoch, Uher. Trenéři: Výborný, Nedvěd, Janeček.

Brno: Langhamer – Barinka, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs – Horký, Hruška, Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, Nahodil, Svoboda – T. Havránek. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček, Haken.

Piráti Chomutov – HC Vítkovice Ridera 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 5. Hlava (Dlouhý, Knot) – 15. Szturc (Sloboda, Květoň), 20. Zdráhal, 33. Szturc, 44. Květoň (Szturc, Trška). Rozhodčí: Pavlovič, Bulanov – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Diváci: 3 869. Nejlepší hráči: Nicolas Hlava – Roman Szturc.

Chomutov: Laco – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička mladší, Havel – Poletín, Chlouba, Koblasa – Dlouhý, Šťovíček, Hlava. Trenéři: Růžička starší, Martínek, Šťastný.

Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Urbanec, Hrbas, Baranka, Trška, Krenželok – Bartovič, Lev, Olesz – Szturc, Roman, Květoň – Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Stránský, Jáchym, Hudeček. Trenéři: Petr, Trnka.

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 2:3 po samost. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 23. Irgl (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 40. Martin Růžička (Rákos, Marcinko) – 16. Jelínek (Bakoš, Kvapil), 39. Lakatoš (Krenželok, Ševc), rozhod. nájezd Bakoš. Rozhodčí: Úlehla, Kika – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 4 762. Nejlepší hráči: Martin Růžička – Marek Kvapil.

Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Linhart, Musil, Jank, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Cienciala, Mikulík, Irgl – Adamský, Polanský, Petružálek – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Kolmann, Havlín, Jánošík, Maier – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Kvapil, Redenbach, Bakoš – Ordoš, Jašek, Stránský – Vlach, Vantuch, Špaček – Bližňák. Trenér: Mlejnek.

Aukro Berani Zlín – HC Verva Litvínov 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 26. Bukarts (Okál), 34. Bukarts (Nosek) – 4. Ihnačák (Sörvik), 17. Hunkes (Hübl, Kubát), 24. Hunkes (Hübl, Lukeš), 43. Hunkes (Kubát). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Lederer, Ganger. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4 012. Nejlepší hráči: Roberts Bukarts – Jiří Hunkes.

Zlín: Kašík – Nosek, Freibergs, Valenta, Řezníček, Žižka, Novotný, Gazda – Okál, Honejsek, Bukarts – Kubiš, Fořt, Veselý – Šťastný, Sedláček, Ondráček – Klhůfek, Fryšara, Illo. Trenéři: Svoboda, Hamrlík.

Litvínov: Petrásek – Hunkes, Kubát, Sörvik, Baránek, Gula, Sklenička, Pilař – Gerhát, Hübl, Lukeš – Vandas, Ihnačák, Nejezchleb – Jánský, Hanzl, Trávníček – Válek, Jícha, Matoušek. Trenéři: Rulík, Stránský, Šlégr.

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 2:1 po samost. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 60. Žejdl (Orsava), rozhodující nájezd Orsava – 58. Gulaš (Kratěna, Moravčík). Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:1. Diváci: 2 458. Nejlepší hráči: Jan Růžička – Miroslav Svoboda.

Mladá Boleslav: Růžička – Hanzlík, Kurka, Eminger, Kotvan, Dlapa – Orsava, Žejdl, Klepiš – Valský, Holík, Pacovský – Pabiška, Musil, Lenc – Procházka, Urban, Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Plzeň: Svoboda – Moravčík, Jones, Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Kaňák – Schleiss, Kracík, Gulaš – D. Kindl, Stach, Indrák – Straka, Kratěna, Chalupa – Rubner, Hollweg. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík, Čihák.

Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 16. Šimánek (Dragoun), 21. Köhler (Bednář, Koukal) – 9. Herman (Jergl), 12. Vlach (Staněk, Káňa), 41. Eberle (Dujsík, Laš), 47. Káňa (Burian, Vlach), 58. Burian (Vlach, Eberle). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 023. Nejlepší hráči: Jaroslav Bednář – Jan Káňa.

Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Dragoun, Šimánek – Bednář, Džerinš, Smoleňák – Látal, Koukal, Červený – Cingel, Kukumberg, Berger. Trenéři: Sýkora, Hynek, Martinec.

Olomouc: Konrád – Dujsík, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk – Eberle, Knotek, Laš – Káňa, Vlach, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Holec, Herman, Jergl. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 13. Tomášek (Mojžíš), 25. Beran (Tomášek), 59. Treille (Hrabal) – 3. Hamill (Rabbit), 37. Stříteský (Hamill, Čachotský). Rozhodčí: Bejček, Lacina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 8 011. Nejlepší hráči: Sacha Treille – Zach Hamill.

Pardubice: Kacetl – Cardwell, Čáslava, Trončinský, Wishart, Mojžíš, Holland, Hrabal – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Poulíček, J. Sýkora – Vondráček, Dušek, Bojko. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Jihlava: Vejmelka – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych – Hamill, Čachotský, Seman – Skořepa, Žálčík, Anděl – Zeman, Kubalík, Hlinka – Hubáček, Rys, Rabbit. Trenéři: Vlk, Zeman.

Úterý 26. prosince 33. kolo:

15:10 HC Kometa Brno – HC Dukla Jihlava (ČT sport), 15:30 HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec, 16:00 Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov, 16:00 HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav, 16:30 HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice, 17:00 HC Olomouc – Aukro Berani Zlín.

Čtvrtek 28. prosince 34. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Olomouc, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov, 17:30 Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň, 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Vítkovice Ridera, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno, 18:20 HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec (ČT sport).