Piráti loupili na brněnském ledě!

Ve čtyřech zápasech vítězili hosté – Vítkovická série:šesté vítězství v řadě – V Plzni 20 vyloučených, z toho dva tresty do konce utkání.

Po reprezentační přestávce se hrálo ve středu 31. kolo Tipsport extraligy, v němž překvapili chomutovští Piráti, kteří v  Brně zdolali domácí Kometu 3:2.

Brněnský zápas měl zajímavý průběh. Do 12. minuty první třetiny padly čtyři branky, Kometa vždy vedla a Piráti vyrovnávali. Pak 40 minut  nepadl gól, ačkoliv víc šancí rozhodnout zápas ve svůj prospěch měli domácí. Nakonec jim vítr z plachet vzal Vondrka, jehož zásluhou si Chomutov odvezl  tři body.

Nejrušnější byl zápas Plzně se Spartou. Byl plný půtek, napadání,  což dokazuje 17 dvouminutových trestů, navíc šli předčasně do sprch plzeňský Mertl a sparťan Svrček. A za protesty si odseděl desetiminutový trest Forman ze Sparty. Zápas rozhodli domácí třemi góly ve druhé třetině v úvodních pěti minutách. V poslední třetině byla lepší Sparta, ale dala jen jeden gól na snížení prohry 1:3.

V Ostravě pokračovaly Vítkovice ve vítězné jízdě a vyhrály pošesté v řadě. Pardubice však kladly tuhý odpor, ale  nebyly schopny překonat výborného Bartošáka. Pozoruhodný průběh: úvodní gól Vítkovic v 1. minutě a druhý, potvrzující vítězství, v 59. minutě do prázdné branky při power play hostí.

Po 25 minutách bylo rozhodnuto o prohře  posledního týmu soutěže, jihlavské Dukly. Šťastné vítězství Zlína 2:1 nezajistil nikdo jiný než útočník Šťastný.

Litvínov znamenitě začal, ale špatně skončil. Po 10 minutách vedl už 2:0, ale tím jeho střelecká produktivita skončila. Olomouc pak trpělivou hrou, podpořenou velmi dobrou obranou přehrávala domácí tým. Hráčem utkání se stal Knotek, který v 58. minutě vyrovnal a v nájezdech vstřelil vítězný gól.

Také v  Liberci  určily vítěze až nájezdy. Domácí Bílí Tygři vedli po 5 minutách 2:0, ale Mladá Boleslav do 13. minuty srovnala skóre.  Pak 37 minut nepadl gól. Poté byl úspěšný liberecký útočník Krenželok, ale na vítězství 3:2 to nestačilo.  V power play, 25 vteřin před koncem třetí třetiny, vyrovnal Žejdl. V nájezdech byl šťastnější Liberec, autorem vítězné  branky byl Redenbach

Na hradeckém ledě se dvě třetiny dařilo lépe, třineckým Ocelářům. Zásluhou výjimečně střelecky disponovaného Kovařčíka vedli 2:0. Náskok si udržovali až  do 50. minuty. Výsledkem mohutného náporu domácích v rozpětí 7 minut byly dva góly.  Přesto se nakonec radovali  hosté.  Vítězství za dva body jim  vystřílel v 62. minutě prodloužení Petružálek.

Výsledky 31. kola Tipsport extraligy:

HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 1. D. Květoň (O. Roman, Szturc), 59. Kucsera (Bartovič). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3. Diváci: 6 342. Nejlepší hráči: Patrik Bartošák – Ondřej Kacetl.

Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok – Bartovič, Lev, Olesz – Szturc, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, T. Jáchym, Hudeček. Trenéři: Petr, Trnka.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Beran – J. Sýkora, Poulíček, Starý – Bojko, Dušek, Vondráček.  Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky – nahrávky: 24. Seman (Suchánek, Hubáček) – 9. Okál (Honejsek, Freibergs), 25. Šťastný (J. Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Kika – Flégl, Polonyi. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 4 012. Nejlepší hráči: Jakub Suchánek – David Šťastný.

Jihlava: Vejmelka – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych – Jiránek, Skořepa, T. Kubalík – Zeman, Hamill, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – F. Seman, R. Hubáček, Rabbit. Trenéři: Vlk, Zeman.

Zlín: Kašík – Freibergs, Žižka, Řezníček, Valenta, M. Novotný, Nosek, Gazda – O. Veselý, Fořt, Kubiš – Roberts Bukarts, Honejsek, Okál – J. Ondráček, P. Sedláček, Šťastný – Illo, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: Svoboda, Hamrlík.

HC Verva Litvínov  – HC Olomouc 2:3 po sam.nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 1. V. Hübl (Lukeš, Hunkes), 16. Kubát – 21. Burian (R. Vlach), 58. J. Knotek (Laš, Vyrůbalík), rozhod. nájezd Knotek. Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Blümel, Klouček. Vyloučení: 4:3. Diváci: 4 028. Nejlepší hráči: Karel Kubát – Vilém Burian.

Litvínov: Petrásek – Kubát, Hunkes, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička, Gula, K. Pilař – Matoušek, F. Lukeš, V. Hübl – Gerhát, Nejezchleb, Ihnačák – Vandas, Trávníček, M. Hanzl – Jánský, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, Stránský, Šlégr.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek Houdek, Dujsík, Staněk, Čáp – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – J. Káňa, Strapáč, Ostřížek – Jergl, Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 21. Gulaš (Čerešňák, Indrák), 22. Indrák (Kracík), 25. Mertl (Kratěna, P. Kadlec) – 51. P. Vrána (T. Pavelka). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Zavřel. Vyloučení: 7:11, Mertl (Plzeň) 5 minut, do konce utkání, Forman (Sparta) 10 minut a Švrček (Sparta) 10 minut, do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 7 333. Nejlepší hráči: Miroslav Indrák – Tomáš Pavelka.

Plzeň: M. Svoboda – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, L. Kaňák – Schleiss, Mertl, Gulaš – Stach, Kracík, Indrák – Straka, Kratěna, M. Chalupa – Rubner, Hollweg. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík, Čihák.

Sparta Praha: Aittokallio – Nedomlel, T. Pavelka, Mikuš, Kalina, Švrček, Piskáček, Tomáš Dvořák – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Jarůšek, J. Hlinka, Reichenberg – Kumstát, Pech, Forman – Smejkal, Klimek, Uher. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd, Janeček.

HC Kometa Brno – Piráti Chomutov 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 3. H. Zohorna (Malec, Štencel), 12. V. Němec (Haščák, J. Krejčík) – 4. Sklenář (V. Růžička, J. Havel), 12. V. Růžička, 52. Vondrka. Rozhodčí: Bejček, Lacina – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 7 054. Nejlepší hráči: Hynek Zohorna – Vladimír Růžička.

Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – T. Svoboda, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Dočekal R. Zohorna, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček, Haken.

Chomutov: J. Laco – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, J. Havel – Poletín, Chlouba, Koblasa – A. Dlouhý, Šťovíček, Hlava. Trenéři: Růžička, Martínek, Šťastný.

Bílí Tygři Liberec  – BK Mladá Boleslav 3:2 (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 5. Lakatoš (Redenbach, Jánošík), 5. M. Kvapil, 52. L. Krenželok (M. Kvapil), rozh. náj. Redenbach – 7. Kotvan (P. Holík), 13. Pacovský, 60. Žejdl. Rozhodčí: Hejduk, Souček – Kajínek, Hynek.Vyloučení: 9:7, Švec (Liberec) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 4 795. Nejlepší hráči: Marek Kvapil – Oldrich Kotvan.

Liberec: Janus (41. Will) – Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Havlín, Jánošík – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – J. Stránský, Redenbach, Ordoš – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenér: Mlejnek.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Kurka, Hanzlík, Eminger, Němeček, Dlapa, Kotvan – Klepiš, P. Holík, Valský – Orsava, Žejdl, Pacovský – Lenc, P. Musil, Pabiška – L. Volf, Urban, Martin Procházka. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec 2:3 po prodl. (0:0, 0:2, 2:0 – 0:1)

Branky – nahrávky: 50. Kukumberg (Cibulskis), 57. Červený (Bednář, Zámorský) – 24. M. Kovařčík (Linhart, Růžička), 30. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Chmielewski), 62. Petružálek. Rozhodčí: Baluška, Fridrich –Lhotský, Výleta. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 4 501. Nejlepší hráči: Rudolf Červený – Michal Kovařčík.

Hradec Králové: Rybár – F. Pavlík, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák – Köhler, Dragoun, Berger – Bednář, Džerinš, Smoleňák – Látal, Koukal, Červený – Cingel, Kukumberg, Šimánek. Trenér: Sýkora, Hynek, Martinec.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Linhart, D. Musil, Jank, Adámek – Rákos, Marcinko, Růžička – Cienciala, Mikulík, Irgl – Adamský, Polanský, Petružálek – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.  Trenéři: Varaďa, Zadina.

Pátek 22. prosince – 32. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec, 17:20 BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň, 17:30 Aukro Berani Zlín – HC Verva Litvínov, 17:30 Piráti Chomutov – HC Vítkovice Ridera, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava, 18:00 Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc (ČT sport), 18:30 HC Sparta Praha – HC Kometa Brno.

Úterý 26. prosince – 33. kolo:

15:10 HC Kometa Brno – HC Dukla Jihlava (ČT sport), 15:30 HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec, 16:00 Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov, 16:00 HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav, 16:30 HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice, 17:00 HC Olomouc – Aukro Berani Zlín.