Souboj nejlepších: Hradec deklasoval Plzeň 6:0!

Šlágrem 30. kola Tipsoort extraligy  byl souboj nejlepších týmů  Jedenáct kol stále bodující Plzeň v neděli však zápas s Hradcem nezvládla a utrpěla debakl 0:6. Vyhlášení plzeňští kanonýři bez zraněného Gulaše zcela zklamali, zatímco hradečtí útočníci z formací Džerinše a Koukala dominovali, zejména střelec dvou gólů Červený.

Šest gólů také inkasovala v pražské 02 aréně Sparta. Nezvládla poslední třetinu, v níž  dostala čtyři góly a prohrála s Litvínovem 3:6.  Trenér Výborný za stavu 2:4 odvolal v 57. minutě  brankáře Honzíka, ale hosté ač oslabeni o jednoho hráče dali pátý gól. Sparta pokračovala v power play a podařilo se jí snížit na 3:5.

Na chvíli se vrátil Honzík do branky, ale sotva se dostali domácí do útočního pásma zase power play pokračovala, ale brzy skončila, neboť Trávníček pečetil vítězství Severočechů šestou brankou. Dva góly  ve hře bez brankáře do prázdné branky se hned tak nevidí, stejně jako pět gólů z přesilovek (2:3), navíc dal Litvínov gól v oslabení. Pro Spartu byl druhý prosincový týden tragickým, tři prohry s celkovým skóre 8:17!

„Rozhodly přesilovky, měli jsme v první třetině tlak, na střely to vylo 21:7. Bohužel jsme to nedokázali vyjádřit gólově. Kdybychom se prosadili a dali dvě nebo tři branky, určitě bychom se uklidnili, jenže se to nestalo. Litvínov nás trestal z přesilovek, v závěru zápasu jsme byli v křeči, zkoušeli jsme hru vabank bez brankáře. Ltvínov nás vytrestal v početních výhodách a z produktivity,“ zhodnotil Jaroslav Nedvěd trenér Sparty Praha.

Jan Svrček – trenér Jaroslav Nedvěd po utkání:

„Před reprezentační přestávkou nás čekal těžký soupeř, což je v naší situaci každý tým. Prohrávali jsm 0:1, ale nesložili jsme zbraně. Nakonec rozhodly naše přesilovky, které jsme dokázali využít. Byli jsme v průběhu produktivní a zápas zaslouženě vyhráli,“ spokojeně řekl Radim Rulík trenér Litvínova.

Zajímavý až do konce, a především v posledních minutách třetí třetiny byl zápas Mladé Boleslavi s Pardubicemi. Domácí hokejisté  vedli až do 60. minuty 2:1, ale neubránili se soupeřově power play. Z ní 15 sekund před sirénou vyrovnal Kotvan. Nakonec vítězství patřilo Mladé Boleslavi, v  prodloužení v 64. minutě  překonal Lenc výborného brankáře Kacetla.

V Olomouci si domácí hokejisté poradili s libereckými Bílými Tygry, kteří   na soupeřových kluzištích jsou jak beránci. Svědčí o tom jejich  bilance z 16 zápasů venku: zisk pouhých osm bodů.  Rušný byl závěr třetí třetiny, v níž za stavu 3:1 trenér hostí Pešán odvolal brankáře, přesto to  nevedlo k úspěchu,  do prázdné branky  dal  J. Káňa čtvrtý gól.

Po delší době se ze zisku tří  bodů  radovali chomutovští Piráti, kteří si poradili s jihlavskou Duklou především sehráním dvou úspěšných přesilovek.  Jihlavští prohrou opět klesli na poslední místo.

Zápas 30. kola Třince s Vítkovicemi byl již odehrán. Zlín s Brnem se střetne v dohrávce 16. ledna 2018.

Výsledky 30. kola Tipsport extraligy:

Mountfield Hradec Králové – HC Škoda Plzeň 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Branky – nahrávky: 8. Smoleňák (Pláněk, Bednář), 19. Bednář (Cibulskis, Červený), 30. Berger (Köhler, Cibulskis), 44. Červený (Pláněk, Látal), 53. Červený (Koukal), 59. Cibulskis (Džerinš, Kukumberg). Rozhodčí: Fatějev, Kubičík – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 849. Nejlepší hráči: Martin Pláněk – Ondřej Kratěna.

Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Dragoun, Berger – Bednář, Džerinš, Smoleňák – Látal, Koukal, Červený – R. Pavlík, Kukumberg, Cingel. Trenéři: Sýkora, Hynek, Martinec.

Plzeň: Svoboda – Jones, Sklenička, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička – D. Kindl, Mertl, Schleiss – Indrák, Kracík, Stach – Chalupa, Kratěna, Straka – Hollweg, Preisinger, Kantner. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík, Čihák.

HC Sparta Praha – HC Verva Litvínov 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Branky – nahrávky: 13. Michálek (Kudrna, Pech), 38. Pech (Hlinka, Michálek), 58. Říčka (Švrček) – 14. Sörvik (Černý, Ihnačák), 25. Lukeš (Hunkes, Hübl), 45. Vandas (Černý), 50. Lukeš (Hübl, Hunkes), 58. Gerhát, 59. Trávníček. Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:3. Diváci: 8 597. Nejlepší hráči: Lukáš Pech – František Lukeš.

Sparta Praha: Honzík – Michálek, Piskáček, Mikuš, Kalina, Švrček, Dvořák, Nedomlel – Jarůšek, Vrána, Říčka – Kudrna, Pech, Smejkal – Forman, Hlinka, Reichenberg – Uher, Klimek, Kumstát. Trenéři:  Výborný, Nedvěd.

Litvínov: Petrásek – Kubát, Hunkes, Baránek, Sörvik, Sklenička, Gula, Doudera – Lukeš, Hübl, Gerhát – Černý, Ihnačák, Vandas – Trávníček, Hanzl, Jánský – Matoušek, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, Stránský, Šlégr.

Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky – nahrávky: 23. Dietz (Flemming), 36. Hlava (Dlouhý, Šťovíček), 42. Růžička (Grman, Valach), 59. Huml (Vondrka) – 36. Žálčík (Bryhnisveen, Anděl), 58. Jiránek (Hubáček, Čachotský). Rozhodčí: Šír, Petružálek – Zavřel, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 3 415. Nejlepší hráči: Nicolas Hlava – Lukáš Žálčík.

Chomutov: Laco – Dietz, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, Chalupa – Poletín, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička mladší, Tomeček – Koblasa, Chlouba, Lauko – Dlouhý, Šťovíček, Hlava. Trenéři: Růžička starší, Martínek, Šťastný.

Jihlava: Volden – de la Rose, Suchánek, Ulrych, Kajínek, Bryhnisveen, Šidlík, Váňa – Rys, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Zeman, Dostálek – Žálčík, Hlinka, Anděl – Diviš, Hubáček, Seman. Trenéři: Vlk, Zeman.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky – nahrávky: 7. Skladaný (Burian, Staněk), 14. Laš (Vyrůbalík, Eberle), 52. Burian (Vlach, Skladaný), 60. Káňa (Eberle) – 43. Lakatoš (Jelínek, Krenželok). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 4 008. Nejlepší hráči: Vilém Burian – Martin Bakoš.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Staněk, J. Galvas – Laš, Káňa, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Jergl, Macuh, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Liberec: Janus – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Jánošík, Derner, Kolmann, Maier – Kvapil, Jelínek, Bulíř – Krenželok, Redenbach, Bakoš – Jašek, Bližňák, Stránský – J. Vlach, Špaček, Lakatoš. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Urban (Kurka, Němec), 60. Kotvan (Žejdl), 64. Lenc (Němeček, Němec) – 40. Marosz (Rolinek, Trončinský), 46. P. Sýkora (Rolinek, Marosz). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3 094.

Mladá Boleslav: Růžička – Hanzlík, Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Říha – Pacovský, Žejdl, Orsava – Lenc, Musil, Pabiška – Procházka, Holík, Urban – Knotek, Němec, Volf. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Pardubice: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Poulíček, Perret – Beran, Dušek, Kaut – Vondráček, Bojko, J. Sýkora. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Středa 20. prosince – 31. kolo:

17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice, 17:30 HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín, 17:30 HC Verva Litvínov – HC Olomouc, 17:30 HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha, 18:00 HC Kometa Brno – Piráti Chomutov, 18:00 Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav, 18:20 Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec (ČT sport)

Pátek 22. prosince – 32. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec, 17:20 BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň, 17:30 Aukro Berani Zlín – HC Verva Litvínov, 17:30 Piráti Chomutov – HC Vítkovice Ridera, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava, 18:00 Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc, 18:30 HC Sparta Praha – HC Kometa Brno.