V Hradci a v Olomouci rozhodl jediný gól!

Tři zápasy do prodloužení  a jeden duel  do nájezdů – Pozoruhodná finta Lotyše  Džerinše rozhodla o prohře Komety –  Sparta vedla 4:1, prohrávala 4:5 a nakonec po 23 vteřinách prodloužení vyhrála 6:5 – Vítězný gól Plzně vstřelil Indrák vteřinu před koncem prodloužení.

Dvacáté osmé kolo Tipsport extraligy, ve kterém se  střetly i týmy nejlepší čtyřky, byly nadmíru napínavé. Až na zápasy ve Zlíně a v Mladé Boleslavi byly ostatní patřičně rušné s řadou zvratů, třikrát se rozhodovalo v prodloužení a v Hradci Králové až po nájezdech.

V utkání Hradce s Brnem se překonávali oba brankáři, domácí Rybár a hostující  Čiliak, ktreý měl 39 úspěšných zásahů. A tak se diváci dočkali rozuzlení až po nájezdech. Rozhodující nájezd, kterým domácí vyhráli 1:0 zařídil Lotyš Džerinš. Před brankou se rychle otočil a pak bekhendem překonal Čiliak. Nevídaná finta!

Druhým „fotbalovým“ výsledkem 1:0  skončil zápas Olomouce se Zlínem. Vítězství hostí se zrodilo pře přesilovce olomouckých hokejistů. Z obležení ujel v 45. minutě Olesz. Do konce zápasu byla snaha  domácích aspoň o vyrovnání. Naopak při power play mohli ještě inkasovat.

Souboj vedoucí Plzně s třetím Třincem padl vítězný gól domácích  z hole Indráka vteřinu před koncem prodloužení.  Průběh zápasu byl zajímavý: Plzeň vedla 3:1. V poslední třetině svým druhým gólem vyrovnal Růžička, a tím se dostal při absenci domácí hvězdy Mertla do čela kanadského bodování. Vedoucí tým extraligy vedly k úspěchu dva góly z přesilovky a jeden v oslabení a také výborný výkon brankáře Svobody, odchovance třineckého hokeje.

V pražské O2 aréně padlo 11 gólů. Za stavu 4:1  pro Spartu ve druhé  třetině se zdálo, že Dukla Jihlava, poslední tým soutěže už je odepsán. Avšak chybující brankář Attakalio a nedůsledná hra sparťanů v obraně přivodila zvrat. Během 9. minut Dukla vyrovnala. Před vyrovnávacím gólem stál už v brance domácích Honzík, který ještě kapituloval ve 47. minutě a znovu z hole  Švéda de la Rosy. Za stavu 4:5  se odhodlal  2:30 minuty před koncem první třetiny odvolat trenér Výborný brankáře a po kanonádě před brankářem Voldenem,  Říčka vyrovnal. A po 23 vteřinách prodloužení využil hrubou chybu hostí  Jarůšek. Tak ukončil napínavý souboj, v němž si Sparta připomínala 114 let od založení.

Litvínovští hokejisté hráli rovnocenný zápas v  Liberci. Dvakrát vedli, ale od 50. minuty prohrávali. Teprve minutu před  koncem  třetí třetiny vyrovnal Hübl.  V prodloužení, v 61. minutě  o vítězství Bílých Tygrů rozhodl Kvapil. Důležitou roli hrály přesilovky, domácí v nich vstřelili ti góly!

Rovněž v Mladé Boleslavi těžil domácí Bruslařský klub z přesilovek. Z nich vstřelil tři góly a navíc přidal i jeden v oslabení. Chomutovští Piráti naopak z pěti her v početní převaze ani jednou neuspěli. A vůbec jejich střelecká produktivita byla špatná, takže nakonec prohra  byla krutá – 0:5.

Zlínští hokejisté po páteční prohře 0:5 v  Ostravě se  o dva dny později představili domácím divákům v jiném světle. Od začátku zápasu pardubický tým přehrávali, o svém poměrně přesvědčivém vítězství rozhodli ve druhé třetině. Výborný zápas odehráli Ondráček a Okál, každý vstřelil dvě  branky. Ondráček byl autorem prvního gólu z trestného střílení a také posledního, při neúspěšné power play hostí upravil skóre do prázdné branky  na 5:2.

Výsledky 28. kola Tipsport extraligy:

HC Sparta Praha – HC Dukla Jihlava 6:5 po prodl. (2:1, 2:3, 1:1 0 1:0)

Branky – nahrávky:  1. Pech (Kudrna, Mikuš), 12. Kudrna (Tomáš Dvořák, Pech), 24. Pech (Tomáš Dvořák), 27. P. Vrána (Říčka), 59. Říčka (P. Vrána, Jarůšek), 61. Jarůšek – 16. Rys (Ulrych), 27. Dostálek (Skořepa), 34. Žálčík (Kajínek, F. Seman), 36. de la Rose (Zeman, Šidlík), 47. de la Rose (Čachotský). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda – Blümel, Pešek. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. Diváci: 8 041. Nejlepší hráči: Tomáš Dvořák – Eric de la Rose.

Sparta Praha: Aittokallio (34. Honzík) – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Tomáš Dvořák, Švrček – Jarůšek, Vrána, Říčka – Kudrna, Pech, Smejkal – Forman, J. Hlinka, Kumstát – Uher, Černoch, Reichenberg – Rousek. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd.

Jihlava: Volden – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, Kajínek, Ulrych, J. Zdráhal – Dostálek, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Zeman, L. Květoň 0 Žálčík, Seman, Anděl – Rys, Diviš, Váňa. Trenéři: Vlk, F. Zeman.

Aukro Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky – nahrávky: 3. Ondráček (TS), 27. Kubiš (Veselý, Matějíček), 31. Okál, 36. Okál (Roberts Bukarts, Žižka), 60. Ondráček – 33. P. Sýkora (Rolinek), 49. P. Sýkora (Marosz). Rozhodčí: Kubičík, Pešina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:4, Freibergs (Zl.), Treille (Pard.) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2 885. Nejlepší hráči: Zdeněk Okál – Petr Sýkora.

Zlín: Kašík – Matějíček, Freibergs, Valenta, Řezníček, Petran, Žižka, Gazda – Okál, Honejsek, Roberts Bukarts – Kubiš, Fořt, Veselý – Šťastný, Fryšara, Ondráček – Klhůfek, Sedláček, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Ščotka, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Havlík – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Bojko, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov 4:3 po prodl. (0:1, 1:2, 2:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 30. Bakoš (M. Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, M. Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš, M. Kvapil), 61. M. Kvapil (Bakoš, Ševc) – 29. Ihnačák (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes, Gerhát), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:7, Bulíř (Liberec) 5 minut, do konce utkání). Využití: 3:1. Diváci: 5 454. Nejlepší hráči: Martin Bakoš – Viktor Hübl.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Maier – Ordoš, P. Jelínek, Kvapil – Bakoš, Bulíř, Krenželok – J. Stránský, Redenbach, Jašek – Lakatoš, Špaček, J. Vlach.. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Litvínov: Petrásek – Hunkes, Kubát, Gula, L. Doudera, Sörvik, Baránek, Z. Sklenička – Nejezchleb, V. Hübl, Gerhát – Vandas, Ihnačák, J. Černý – Jánský, M. Hanzl, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek. Trenéři: Rulík, Stránský, Šlégr.

Mountfield Hradec Králové – HC Kometa Brno 1:0 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branka: rozhod. nájezd Džerinš. Rozhodčí: Mrkva, Šír – Klouček, Lederer. Vyloučení: 2:3. Diváci: 5 011. Nejlepší hráči: Patrik Rybár – Marek Čiliak.

Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Dragoun, Berger – Látal, Džerinš, Kukumberg – Cingel, Koukal, Červený – R. Pavlík, Tuominen, Miškář.   Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs, L. Vágner – M. Erat, Nečas, Zaťovič – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Vincour, Čermák, Horký – Haščák, Dočekal, T. Svoboda. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček a Haken.

HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 4:3 po prodl. (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 4. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš, 65. Indrák – 34. Martin Růžička (Rákos), 35. M. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil, Rákos). Rozhodčí: Hribík, Pavlovič – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 6 009. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Martin Růžička.

Plzeň: M. Svoboda – Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička – Gulaš, Kracík, Schleiss – Indrák, Stach, D. Kindl – M. Chalupa, Kratěna, Straka – Hollweg, Preisinger, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík.

Třinec: Hamerlík – M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Linhart, Adámek, L. Kovář, Jank – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Christov, Mikulík, Dravecký – Irgl, Cienciala, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina.

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 44. Olesz (Szturc). Rozhodčí: Hradil, Souček – Gebauer, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4 207. Nejlepší hráči: Jan Knotek – Roman Szturc.

Olomouc: Konrád – Houdek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, R. Vlach, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Jergl, Sundher, J. Káňa. Trenéři: Venera, Moták, Tomajko.

Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok – Bartovič, Lev. Olesz – Szturc, Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr, Trnka.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 5. P. Holík (Lenc, Klepiš), 15. Pabiška (P. Musil, Lenc), 33. T. Knotek (Němeček), 44. Martin Procházka (T. Knotek, Kotvan), 60. Orsava (Holík, Klepiš). Rozhodčí: Lacina, Pražák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:8, Dlapa (Chom.) 10 minut. Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 2 634. Nejlepší hráči: Michal Vondrka – Lukáš Pabiška.

Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Knot, Bernad – Klepiš, Holík, Orsava – Lenc, P. Musil, Pabiška – Pacovský, T. Knotek, V. Němec – Martin Procházka, Volf, Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.

Chomutov: J. Laco – Valach, Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, L.. Chalupa, Dlapa – Vondrka, Sklenář, Koblasa – Skokan,. V. Růžička ml., Tomica – J. Havel, Huml, Poletín – Lauko, Šťovíček, Chrpa. Trenéři: Růžička st., Martínek, J. Šťastný.

Pátek 8. prosince – 29. kolo:

17:20 HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha (ČT sport), 17:30 HC Škoda Plzeň – HC Olomouc, 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Oceláři Třinec, 17:30 HC Verva Litvínov – Mountfield Hradec Králové, 17:30 Aukro Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec, 18:00 HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov, 18:00 HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav.