Góly dali jen domácí, ale: Slavia – Ostrava 2:1

Frydrych se trefil do slávistické i ostravské branky! –  Za faul Jugase na Baroše měla být zřejmě penalta – Řádění ostravských chuligánů přerušilo zápas na šest minut.

O výsledku úvodního utkání 27. kola Het ligy  v Edenu bylo rozhodnuto už po půlhodině hry. Nečekaný byl úvod, když v  8. minutě si centr Hrubého srazil slávista Frydrych do vlastní branky. Pikantní na tom bylo, že Hrubý před odchodem do Ostravy hrál za Slavii a Frydrych přestoupil do Edenu z Baníku.

Slávisté se však nenechali deprimovat a rychle skóre otočili. Po prudké střele Hušbauera do tyče  vyrovnal po předchozí přesné kombinaci Škoda a pak Frydrych napravil svou chybu a po centru Zmrhala bez přípravy napálil míč do branky nepříliš jistého Šustra Frydrych. běžela 28.minuta a jistě nikdo z diváků netušil, že po byla poslední branka utkání.

Brzy po Frydrychově gólu řádění ostravských chuligánů, kteří spoustou pyrotechniky zaplavili hřiště kouřem, byl zápas na šest minut přerušen. Jejich transparent, že jsou konfliktní tým je pravdivý.  Takových excesů tihle chuligáni bohužel už způsobili nepočítaně a tresty jsou nedostatečné.

Po změně stran  se atmosféra uklidnila, ostravští hráči po nemasném neslaném výkonu v prvním poločase s mnoha chybami v obraně, přišli s ofenzivnější hrou a zejména po příchodu Baroše stále častěji zaměstnávali obranu domácích.

Slavie, pak bez zraněného špílmachra Hušbauera  se marně snažili dát uklidňující třetí gól, šance byly a zejména trestuhodný byl špatný centr van Burena v době, kdy na jednoho obránce hostí měli domácí čtyřnásobnou převahu!

Nakonec se museli slávisté obávat o vítězství. A mohli o něj přijít, kdyby  čtyři minuty před koncem nezůstala píšťalka rozhodčího Jílka němá. To bylo v okamžiku, kdy Jugas v pokutovém území fauloval Baroše. Při vší úctě k Barošovi, který toho dokázal ve fotbalu hodně, byly krajně nevhodné jeho  nepublikovatelné nadávky na adresu rozhodčího, za které měl být vyloučen.

Trenér Ostravy Radim Kučera po utkání hlavně hovořil k neodpískané penaltě: „Rozhodčí je jenom člověk, každý udělá chybu. Nás masírovali po utkání s Karvinou, tak jsem zvědav, jaké budou ohlasy na páteční zápas. Být v Edenu video možná by to skončilo 2:2.“

Jaroslav Šilhavý, trenér Slavie říkal, že zápas si představoval jinak. „Chyběla nám lehkost, v druhém poločase do týmu vkradla nervozita. Kdybychom proměnili šance, dali třetí gól mohl být klid. Po příchodu Baroše jsme hráli špatně. Pochvalu si zaslouží mužstvo, jak rychle dovedlo zareagovat na vlastní gól.“

Michal Frydrych Slavia po utkání:

Tomáš Mičola Baník po utkání:

SK Slavia Praha – FC Baník Ostrava 2:1 (2:1)

Branky:  24. Škoda, 28. Frydrych – 8. vlastní Frydrych. Rozhodčí: Jílek – Palán, Kotalík. ŽK:  Laštůvka, Danny – Baroš. Diváci:  11 087.

Slavia: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Hušabauer ( 63. Sýkora), Souček – Zmrhal (63. van Buren), Danny, Stoch (89. Altintop) – Škoda. Trenér: Šilhavý.

Ostrava: Šustr (43.Chmiel) – Breda,  Pokorný, Azackij ( 58.Baroš), Morgan (70. de Azeveda)-  Šindelář, Hlinka – Mičola, Hrubý, Granečný – Poznar. Trenér: Kučera.