Dukla porazila Mladou Boleslav a doma opět potvrdila neporazitelnost!

Fotbalisté pražské Dukly v předehrávce 15. kola HET ligy porazili na Julisce Mladou Boleslav 4:1 a zároveň udrželi domácí úspěšnost v ligovém ročníku, částečně napravili gólový debakl z minulého kola 0:5 na Slavii. Naopak Středočeši podruhé za sebou nebodovali a v neúplné ligové tabulce jsou desátí za pražským soupeřem.

Hned v úvodních šesti minutách zápasu se prosadil střelecky domácí Jakub Podaný a Uroš Djuranovič, do poločasu snížil Tomáš Přikryl. Po změně stran se trefil Jan Holenda a opět Djuranovič. Mladé Boleslavi chyběl hlavní trenér Dušan Uhrin mladší, kterého na lavičce zastoupil asistent Petr Čuhel.

Dukla vstoupila do zápasu velice aktivně a ve třetí minutě se ujala vedení z přímého kopu Podaného, který přes zeď nedal gólmanu Agajevovi žádnou šanci 1:0 Po třech minutách inkasoval hostující gólman podruhé, kdy Tetour poslal po levé straně Holendu, který před brankou našel volného Djuranoviče, ten si připsal umístněnou střelou premiérový gól v nejvyšší české lize.

Po inkasovaném druhém gólu se konečně probudila Mladá Boleslav, nejprve Mingazov „nůžkami“ trefil břevno, následně brankář Rada zneškodnil technický pokus Přikryla, který v 26. minutě po samostatném úniku snížil tvrdou střelou na 2:1.

Po změně stran v 50. minutě se z dvaceti metrů opřel do míče Holenda, jehož střelu tečoval nejistý brankář Agajev do branky 3:1. A tak nejlepší střelec Dukly, který nastoupil v záloze, vstřelil šestý ligový gól v novém ročníku.

Domácí v dalším průběhu kontrolovali hru a v 70. minutě skórovali počtvrté. Velice důrazný Holenda našel z levé strany v šestnáctce volného Djuranoviče, ten nezaváhal a střelou na zadní tyč, upravil skóre zápasu na 4:1. Závěr zápasu si Dukla již pohlídala a hostující Mladou Boleslav porazila v nejvyšší fotbalové soutěži poprvé po pěti zápasech.

„Zápas se mi hodnotí dobře, měli jsme výborný start, dali brzo dva góly, ale pod vlivem snadného vedení jsme ustoupili od toho, co jsme chtěli hrát a obdrželi gól na 2:1. Následně byla Boleslav lepší. Ve druhém poločase nás hodně uklidnila třetí branka, po které jsme byli přesnější, začali jsme hrát, co jsme si řekli, za což jsme byli odměněni čtvrtým gólem. Vítězství jsme si určitě zasloužili,“ zhodnotil spokojeně trenér pražské Dukly Jaroslav Hynek.

Hodně jsem doufal, že nás nepřítomnost hlavního trenéra i předzápasové zranění Mebrahtua stmelí, ale dostali jsme laciné tři branky, které jsme si dali sami, to se potom špatně dohání“ řekl asistent trenéra Petr Čuhel. „Po katastrofálním herním úvodu, kdy jsme soupeři bohužel dovolili vstřelit dva góly, jsme se sice zvedli, nastřelili břevno a snížili, ale víc se střelecky neprosadili. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se pokusíme otočit nepříjemný výsledek, ale náš výkon nebyl tak dobrý, jako v prvním poločase a tak dva inkasované góly rozhodly o výsledku. Dukla vyhrála zaslouženě. Nám zejména chybí zjednodušení hry v ofenzívě, přímočarost a více střeleckých pokusů,“ dodal Čuhel k průběhu prohraného utkání.

FK Dukla Praha – FK Mladá Boleslav 4:1 (2:1)

Branky: 6. a 70. Djuranovič, 3. Podaný, 50. Holenda – 26. Přikryl. Rozhodčí: Julínek – Blažej, Pospíšil. ŽK: Podaný – Mingazov, J. Rada, Mareš. Diváci: 1 391.

Dukla: F. Rada – Kušnír, Bezpalec, Jiránek, Podaný – Bilovský, Holenda, Tetour – Miloševič (80. Preisler), Djuranovič (71. Brandner), Schranz (76. Holík). Trenér: Hynek.

Boleslav: Agajev – Pauschek, Stronati, Magera, Fabián (71. Komličenko) – Takács (67. Mareš), J. Rada – Mingazov (82. Chramosta), Hubínek, Přikryl – Mebrahtu. Trenér: Čuhel.