Šlágr 24. kola extraligy – Plzeň – Brno 5:4!

Druhá třetina rozhodla o vítězství Indiánů –  Chomutov po sedmé bez úspěchu – Hradec stále na vítězné vlně – Zlín po čtyřech nezdarech pokořil  v Praze Spartu.

Vyprodaná plzeňská hala  byla dějištěm velkého hokeje, v němž vedoucí  Plzeň zdolala obhájce titulu především zásluhou střelecky disponovaného Indráka, autora tří gólů. Velkou roli hrály přesilovky, v níž domácí dali tři góly, zatímco hosté pouze jeden, ale zato jeden v oslabení. O výsledku bylo rozhodnuto podvou třetinách, ve třetí už gól nepadl.

Velmi dobře  s  patřičnou produktivitou stále hrají hradečtí hokejisté. Ve třetí třetině třemi góly rozhodli o vítězství v Ostravě nad Vítkovicemi 6:3. Na vedoucí Plzeň však Hradec má ztrátu pět bodů

Patřičně dramatický byl zápas v Mladé Boleslavi. Domácí podruhé pod novým trenérem  Kýhosem  byli úspěšní. Olomoucký tým kladl velký odpor a  podlehl až v prodloužení 3:4. Autorem vítězného gólu byl Němec, který po příchodu z Brna  pookřál.

Ve dvou zápasech udrželi brankáři čisté konto. V Pardubicích  právě brankář Kacetl čtyřiceti úspěšnými zákroky přispěl k hladkému vítězství domácích nad Litvínovem 5:0. V Jihlavě vyhlásili konkurs na střelce, v úterý Dukla podlehla Liberci 0:2. Bylo to už posedmé, co nedala Dukla branku, tentokrát do sítě Januse.

Glanc od konce října  ztratili chomutovští Piráti. V úterý to byl už  jejich sedmý neúspěšný zápas. Po dvou třetinách  prohrávali s třineckými Oceláři už 1:5. Jejich finiš ve třetí třetině aspoň zmírnil prohru na rozdíl dvou gólů. Chomutov, který v úvodu soutěže byl v čele, nyní klesl v ligové tabulce na 11. místo.

V pražské 02 aréně  příznivci Sparty po předchozím dobrém výkonu proti Třinci čekali úspěch v zápase se Zlínem, který čtyřikrát za sebou prohrál, naposled s Mladou Boleslaví 1:6. V Praze však bylo všechno jinak. Domácím střelcům zcela zvlhl prach,  zejména při šesti ze sedmi přesilovek. Až v závěru poslední třetiny svitla Spartě naděje. To když  v 52. minutě obránce Zbyněk Michálek  snížil na 1:2. Ale už o dvě minuty později nedůsledností v obraně, kdy dva hráči nestačili zabránit Honejskovi k dorážce, bylo rozhodnuto o prohře Pražanů 1:3.

Výsledky 24. kola Tipsport extraligy:

HC Vítkovice Ridera – Mountfield Hradec Králové 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Branky – nahrávky: 4. Kurovský (Hrbas), 15. Olesz (D. Květoň, Klok), 26. Š. Stránský (D. Květoň, Hrbas) – 18. Gregorc (Koukal), 21. Bednář (Džerinš, Gregorc), 28. Bednář (Kukumberg, Džerinš), 49. Dragoun, 54. Cibulskis (Koukal, Červený), 59. Červený. Rozhodčí: Baluška, Štefík – Tošenovjan, Orolin. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 5 012. Nejlepší hráči: Marek Hrbas – Jaroslav Bednář.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk – Š. Stránský, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Lev, Olesz – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Tomi, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Hradec Králové: J. Pavelka – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Zámorský – R. Pavlík, Dragoun, Köhler – Kukumberg, Džerinš, Jaroslav Bednář – Červený, Koukal, Látal – Berger, Cingel, Miškář. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.

Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)

Branky – nahrávky: 33. Huml (Vondrka, Mrázek), 52. Valach (V. Růžička), 55. Vondrka (Huml, V. Růžička) – 3. Rákos (M. Doudera, Mikulík), 11. Irgl (Adámek, Chmielewski), 19. Martin Růžička (Mikulík, M. Doudera), 24. Marcinko (Mikulík, Martin Růžička), 36. Martin Růžička (Marcinko, Rákos). Rozhodčí:  Hradil, Souček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:3. Diváci: 3 225. Nejlepší hráči: Michal Vondrka – Martin Růžička.

Chomutov: J. Laco (11. Š. Lukeš) – Mrázek, Valach, Dlapa, Flemming, Grman, Slovák, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Lauko, V. Růžička, Koblasa – Sklenář, Skokan, Poletín – V. Tomeček, Šťovíček, J. Havel. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.

Třinec: Hamerlík – M. Doudera, D. Musil, Linhart, Jank, L. Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Petružálek, Mikulík, Cienciala – Chmielewski, Polanský, Irgl – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Christov. Trenéři: Varaďa a Zadina.

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 5:4 (2:3, 3:1, 0:0)

Branky – nahrávky: 11. Indrák (Gulaš, Čerešňák), 14. Preisinger (Schleiss, Jones), 24. Indrák (Kratěna, Gulaš), 28. Indrák (Mertl, Gulaš), 30. Straka (Preisinger, Čerešňák) – 7. M. Erat (Nečas, J. Krejčík), 17. R. Zohorna (Haščák), 20. Mallet (H. Zohorna), 40. R. Zohorna (Dočekal, Haščák). Rozhodčí: Bulanov (Rusko), Petružálek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6 969. Nejlepší hráči: Miroslav Indrák – Radim Zohorna.

Plzeň: M. Svoboda – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Kratěna, Mertl, Gulaš – Stach, Kracík, Indrák – Straka, Preisinger, M. Chalupa – Schleiss, Kodýtek, Hollweg. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík a Čihák.

Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec, L. Vágner, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič, L. Čermák, M. Erat – Dočekal, Nahodil, Haščák – T. Svoboda, Hruška, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – R. Zohorna. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Haken.

HC Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky – nahrávky: 7. P. Jelínek (J. Vlach), 29. Ordoš (Redenbach).Rozhodčí:  Hribik, Svoboda – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:3, Seman (Jihlava) 10 minut. Diváci: 3 692. Nejlepší hráči: Josef Skořepa – Petr Jelínek.

Jihlava: Škarek – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Ulrych, Šidlík, D. Váňa – Jiránek, Skořepa, T. Kubalík – Čermák, Zeman, Čachotský – Anděl, F. Seman, Žálčík – Rys, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a Zeman.

Liberec: Janus – Ševc, Havlín, Šmíd, Jánošík, Derner, Kolmann, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Jašek – M. Kvapil, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Bartovič – J. Vlach, Lakatoš, J. StránskýTrenéři: Pešán a Mlejnek.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 4:3 po prodl.(2:1, 1:2, 0:0 – 1:0)

Branky – nahrávky: 2. T. Knotek, 2. Urban (Pabiška, Lenc), 30. Martin Procházka (Pabiška, Pacovský), 64. V. Němec (Klepiš) – 14. Jergl (J. Galvas, R. Vlach), 24. Eberle (Ondrušek), 37. Skladaný. Rozhodčí:  Hejduk, Pražák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 2 749.

Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Kotvan, Němeček, J. Říha, Bernad, Eminger, Knot – Pacovský, V. Němec, Klepiš – T. Knotek, P. Holík, Orsava – Lenc (A), Urban, Pabiška – P. Kousal, Najman, Martin. Procházka. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Herman, Skladaný – Staněk, Mráz, Ostřížek – Macuh, R. Vlach, Jergl. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 13. Treille (Perret, Tomášek), 23. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 29. Beran (Treille, Čáslava), 33. Wishart (Poulíček, Vondráček), 41. Tomášek (Perret). Rozhodčí: Kika, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, Hanzl (Litvínov) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 7 177. Nejlepší hráči: Ondřej Kacetl – Jiří Gula.

Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček.  Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička – Jánský, V. Hübl, J. Černý – M. Hanzl, Ihnačák, Nejezchleb – Vandas, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

HC Sparta Praha – Aukro Berani Zlín 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 52. Z. Michálek (Pech) – 29. Okál (Roberts Bukarts, Žižka), 30. Okál (Freibergs, Roberts Bukarts), 54. Honejsek (Roberts Bukarts). Rozhodčí: Úlehla, Hodek – Kis, Pešek. Vyloučení: 6:7.   Využití: 1:1. Diváci: 7 951. Nejlepší hráči: Zbyněk Michálek – Zdeněk Okál.

Sparta Praha: Honzík – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Nedomlel – Kumstát, Pech, Forman – Reichenberg, J. Hlinka, Jarůšek – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Smejkal, Saponari, Rousek. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

Zlín: Kašík – Freibergs, Ferenc, Valenta, Matějíček, Žižka, Řezníček, Petran – Roberts Bukarts, Honejsek, Okál – O. Veselý, Fořt, Šťastný – Illo, P. Sedláček, Kubiš – J. Ondráček, Popelka, Klhůfek. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

„Byl to výborný výkon celého mužstva, který podpořil vynikající brankář Kašík. Prolomili jsme konečně střeleckou smůlu, za tři góly bereme tři body. To je velice skvělé,“ řekl Robert Svoboda asistent trenéra Zlína.

Zdeněk Okál, tr.Robert Svoboda Zlín – tr.Jaroslav Nedvěd Sparta po utkání:

„Soupeře jsme sice přestříleli, ale byl to spíše platonický tlak. Neměli jsme chuť a odvahu ohrožovat branku, přestože jsme k tomu hráče nabádali. Mysleli jsme si, že to půjde snadněji, ale to se nestalo. Hru jsme zjednodušili, ale v posledních deseti minutách, kdy jsme se soupeře dostali pod tlak, už to tam bohužel nespadlo. Dnes nám chyběl hlad po vítězství, který jsme měli v minulých dvou domácích zápasech. Nedovedu se vůbec vysvětlit, proč tak bylo,“ zhodnotil Jaroslav Nedvěd asistent trenéra Sparty.

Pátek 24. listopadu – 25. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha, 17:30 HC Verva Litvínov – HC Vítkovice Ridera, 18:00 Mountfield Hradec Králové – HC Dukla Jihlava, 18:00 HC Olomouc – HC Kometa Brno, 18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň.

Neděle 26. listopadu – 26. kolo:

15:00 HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav, 16:00 HC Dukla Jihlava – HC Olomouc, 16:00 HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec, 16:30 HC Škoda Plzeň – Aukro Berani Zlín, 17:00 HC Dynamo Pardubice – Mountfield Hradec Králové, 17:00 HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov, 18:00 Piráti Chomutov – HC Sparta Praha (ČT sport).