Karviná dokázala otočit skóre zápasu, Bohemka potvrdila v Boleslavi dobrou formu

Karviná s Jabloncem dokázala otočit vývoj zápasu, pod novým trenérem Vlkem.

Fotbalisté Karviné ve 14. kole HET ligy po odvolání trenéra Jozefa Webera, dokázali pod novým trenérem Vlkem vybojovat, v záchraně velice důležité tři body po vítězství 2:1 nad Jabloncem. Severočeši sice po gólu Stanislava Tecla vedli, ale domácí ve druhém poločase po zlepšené hře otočili skóre přesnými trefami Filipa Panáka a Jana Kalabišky.

MFK Karviná – FK Jablonec 2:1 (0:1)

Branky: 53. Panák, 77. Kalabiška – 36. Tecl. Rozhodčí: Nenadál – Koval, Flimmel. ŽK: Wágner, Šisler – Kubista, Tecl, Trávník. Diváci: 3 125.

Karviná: Le Giang – Štepanovský (71. Letič), Janečka, Hošek, Eismann – Budínský (90. Lingr), Šisler – Moravec, Panák, Kalabiška – Wágner (63. Ramirez). Trenér: Vlk.

Jablonec: Valeš – Holeš, Pernica, Hübschman, Hanousek – Masopust (72. Doležal), Kubista, Trávník (84. Považanec), Jovovič – Mihálik, Tecl. Trenér: Klucký.

Bohemians vyhráli v Mladé Boleslavi góly Vaníčka a Nečase.

Hráči Bohemians opět potvrdili dobrou herní formu, když ve 14. kole HET ligy zvítězili na hřišti Mladé Boleslavi 2:1. Na vedoucí gól hostujícího Vaníčka v úvodu druhého poločasu odpověděl proměněným pokutovým kopem Lukáš Magera, ale zaslouženou výhru Klokanů zařídil, po hezké kombinační akcí Jakub Nečas, který působil ještě nedávno v pražském celku. Bohemka si tak připsala tři body a pátou výhru za sebou, a posunula se na sedmou příčku. Boleslav naopak přerušila sérii tří výher, a doma prohrála s vršovickou Bohemkou, poprvé od roku 2009.

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 1:2 (0:0)

Branky: 56. Magera z pen. – 48. Vaníček, 63. Nečas. ŽK: Hubínek, Mingazov, Stronati, Chaluš – Šmíd, Mašek, Krch, Jindřišek. ČK: 90. Chaluš. Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Pfeifer. Diváci: 3 020.

Boleslav: Vejmola – Pauschek, Chaluš, Magera, Fleišman – Hubínek, Rada (66. Stronati) – Mingazov, Matějovský, Fabián (76. Takács) – Chramosta (59. Přikryl). Trenér: Uhrin.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Krch, Šmíd, Kocič – Jindřišek – Vaníček (80. Bartek), Hašek ml., Mašek (77. Tetteh), Luts (46. Reiter) – Nečas. Trenér: Hašek st.