Zajímavé výsledky 14. kola HET ligy

Ve 14. kole HET ligy si Olomouc prodloužila neporazitelnost. Brno se po výhře posunulo v tabulce. Liberec porazil poslední Baník. Karviná pod novým koučem bodovala.

Olomouc proti Zlínu prodloužila sérii neporazitelnosti.

Fotbalisté Olomouce ve 14. kole HET ligy porazili po dobrém výkonu Zlín 2:0 a zároveň si prodloužili sérii neporazitelnosti na jedenáct zápasů. O výhře domácí Sigmy rozhodl Tomáš Chorý a Martin Hála. Tím nováček v nejvyšší fotbalové soutěži dál zůstává na pozici druhého místa v ligové tabulce před Slávií o jeden bod. Naopak hosté stále čekají na první vítězství z venkovních zápasů.

SK Sigma Olomouc – FC Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 7. Chorý, 84. Hála. Rozhodčí: Ardeleanu – Nádvorník, Moláček. ŽK: Mehanovič (Zlín). Diváci: 4 159.

Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (84. Hála), Houska, Kalvach, Falta (90. Moulis) – Plšek, Chorý (82. Texl). Trenér: Jílek.

Zlín: Dostál – Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai (80. Bartošák), Jiráček, Janíček (55. Hnaníček), Traoré, Mehanovič (67. Džafič) – Diop. Trenér: Páník.

Brno porazilo v oslabení Teplice.

Fotbalisté Brna ve 14. kole první ligy vybojovali v oslabení vítězství nad Teplicemi 1:0. Zbrojovka, přestože hrála od 40. minuty bez vyloučeného Francise Koného, se nakonec radovala, když čtyři minuty před koncem zápasu zařídil zisk tří bodů Michal Škoda. Brno se zároveň posunulo ze sestupových míst na 13. příčku v tabulce. Bilance Teplic venku je velice špatná ani na sedmý pokus nevyhrály.

FC Zbrojovka Brno – FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 86. Škoda. Rozhodčí: Jílek – Kotík, Kubr. ŽK: Gomes, Pilík, Koné, Škoda – Fillo, Šušnjar. ČK: 40. Koné. Diváci: 3 218.

Brno: Melichárek – Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Polák (78. Sedlák) – Fortes (61. Zikl), Kratochvíl, Pilík (85. Škoda), Lutonský – Koné. Trenér: Pivarník.

Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Kučera, Soungole (54. Trubač) – Fillo, Král (87. Červenka), Rezek – Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Liberec porazil v dramatickém zápase ostravský Baník.

Fotbalisté Slovanu Liberce porazili v dramatickém utkání ve 14. ligovém kole nejvyšší fotbalové soutěži u Nisy Baník 2:1. Domácí se ujali již ve třetí minutě vedení, když se přesně trefil Radim Breite, ve 13. minutě hosté vyrovnali gólem Tomáše Mičoly, ale v závěru zápasu v 71. minutě rozhodl o výhře domácího celku střídající Radek Voltr. Slovan tak vyhrál nad Baníkem pátý z poslední šesti ligových zápasů, v ligové tabulce se vrátil zpět před pražskou Spartu. Naopak nováček ligy si připsal další porážku na třináct kol, zároveň klesl o skóre na poslední místo s osmi body.

FC Slovan Liberec – FC Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 3. Breite, 71. Voltr – 13. Mičola. Rozhodčí: Julínek – Hrabovský, Pospíšil. ŽK: Voltr, Bosančič – Morgan, Mičola. Diváci: 4 875.

Liberec: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Kulhánek – Bartl (80. Mikula), Bosančič, Breite, Hybš (45. Voltr, 90. Graiciar) – Pulkrab. Trenér: Trpišovský.

Ostrava: Šustr – Pazdera, Pokorný, Azackij, Morgan – Mičola (83. Macej), Šindelář, Hrubý (78. Poznar), Granečný – De Azevedo (60. O. Šašinka) – Baroš. Trenér: Kučera.