Liberec vyřadil dvojnásobného vítěze Ligy mistrů!

Všichni naši zástupci postoupili do čtvrtfinále –  O vyřazení Frölundy se rozhodlo v prodloužení.

Naši zástupci v hokejové Lize mistrů si zaslouží velkou pochvalu. Mimořádný výsledek se podařil v naší extralize tápajícímu Liberci, který v odvetě 1. kola play off porazil dvojnásobného vítěze vrcholné evropské klubové soutěže Frölundu.

Bílí Tygři po domácí prohře 2:3 se vypnuli ve Švédsku k výbornému výkonu. V normální hrací době zvítězili 5:4 a  tak bylo po dvou zápasech skóre 7:7. Proto se muselo o postupujícím rozhodovat v prodloužení. To bravurně zvládli Liberečtí a gólem Bulíře v 62. minutě se mohli radovat z postupu.

Absolutorium si také zaslouží Oceláři Třinec a  Kometa Brno .Oba týmy porazily i v odvetě kvalitní soupeře, Brno  ve Švýcarsku Zug a Třinec na domácím ledě, stejným výsledkem jako ve Švédsku, vyřadil Malmö.

Výsledky Ligy mistrů:

Frölunda – Liberec 4:6 po prodloužení (1:1,1:0,2:4,0:1)

Branky: 7.Widerström,  32. Olaffson,  51. Grundström, 55.Lasch – 13.Ševc, 44. Šmíd,  49. Plutnar, 51. Vantuch, 60. Bakoš, 62. Bulíř. První zápas 3:2.

Třinec – Malmö 2:1 (1:0,0:0,1:1)

Branky: 7. Marcinko, 60. Ciencala – 57 Brygg. První zápas 2:1.

Zug – Brno 2:5 (1:1,0:2,1:2)

ranky: 20. Diaz, 46. Martschini  –  14. a 42. Nahodil, 29. Mlynář, 33. Mallet,41.Bartejs. První zápas 3:4.