Děti zakončily jachtařskou sezonu v Praze

Poslední jachtařský závod této sezony se v Praze jel v YC CERE od pátku 3. do neděle 5. 11. Na programu bylo mistrovství ČR v team racingu dětí, které závodily na lodích třídy Optimist.

V pátek děti přivítalo pěkné počasí, ale větru málo. Přesto se podařilo odjet některé rozjížďky. V sobotu bylo stále pěkné počasí, ale dostavil se i vítr, a tak se podařilo dokončit celou základní část. Vzhledem k tomu, že se do závodu přihlásilo 15 týmů, byl systém losování rozjížděk poněkud komplikovaný. Nakonec bylo dokončeno devět kol (čtyři kola stačila na to, aby bylo mistrovství platné) – jedno kolo znamenalo sedm rozjížděk, jeden tým vždy odpočíval a získal bod k dobru. Celkem se odjelo 68 rozjížděk. Zcela suverénní byl polský tým JKW 1, který se usadil na čele. Na druhém místě byl tým BRATŘI V TRIKU, složený s domácích závodníků bratrů Lukáše a Michala Krsičkových (YC CERE) a plzeňského Františka Vitáka, a třetí tým SK ŠTĚTÍ 1 ve složení Tomáš Mlejnek a bratři Adam a Tibor Nevelöšovi. V neděli se mělo odjet vyřazovací finále, ale velmi slabý vítr sice dovolil odjet několik rozjížděk, nicméně to na celé finále nestačilo, a tak byly výsledky po základní části vyhlášeny za konečné. Mezinárodními mistry ČR jsou tedy Poláci, český titul vybojovali BRATŘI V TRIKU.