Villarreal pokazil slávistické oslavy!

Po změně stran šance na vyrovnání byly – Nakonec vlastní gól Deliho pečetil vítězství Španělů.

V den 125. výročí založení fotbalové Slavie chtěli červenobílí oslavit co nejlépe. Snahu měli velikou, prahli po nejlepším výsledku, ale po boji odešli poraženi 0:2 a zároveň přišli o druhé místo ve skupině A Evropské ligy.

Španělé v téměř vyprodaném Edenu nastoupili v nejsilnějším složení s kanonýrem  Bakambu a v  prvním poločase častým měněním míst a přesnými přihrávkami dominovali. Už v 15. minutě další hráč španělského týmu Bacca po Laštůvkově vyražené střele poslal míč do sítě. Slávisté hráli dost nepřesně a pokud se dostali k ohrožení soupeřovy branky, neměly jejich střely patřičnou přesnost a razanci. Teprve před koncem prvního poločasu  se zrodila pěkná akce po ose Deli-Stoch- Sýkora, který umístěnou střelou protáhl brankáře Barbosu.

Po změně stran hned v úvodu promarnili hosté dvě vyložené gólové šance, když ve výhodné střelecké pozici se ocitl Fornells, který z malého vápna netrefil prázdnou branku. V posledních pětadvaceti minutách však přišla dlouho očekávaná ofenzíva Slavie, kterou rozhýbal především Stoch a Ngadeu, který od začátku druhého poločasu vystřídal Hromadu.

Během pár minut rozehrávali slavisté čtyřikrát rohový kop,  Souček mohl dvakrát skórovat. Jednou zblízka místo do branky napálil míč do spoluhráče Necida, pak po ideálním centru v pádu hlavou poslal míč do rukou brankáře. V dobrých střeleckých pozicích byl van Buren, střídající nevýrazného Dannyho, a Stoch.

Neprošel ani Sýkorův ostrý centr, na který si v pokutovém území naběhl Necid. Ani nasazení Škody gól nepřineslo. Pak nastalo to okřídlené: nedáš – dostaneš! Po rychlém přenesení hry pronikli Španělé do rozhozené slávistické obrany, načež prudkou  Čeryšovu  přihrávku  ve skluzu srazil Deli do vlastní branky za záda bezmocného brankáře Laštůvky.

Slavia, která až na Zmrhala a Frydrycha, vyslala do boje stejné borce jako ve Španělsku, nedokázala zopakovat hru, která před dvěma týdny tak imponovala. Jenže každý zápas je jiný, takže naplnila se slova trenéra Šilhavého, který před zápasem zdůrazňoval, takže Villarreal je jasným favoritem skupiny a hraje stejně dobře doma tak i venku. Prostě Španělé, včetně zahraničních akvizic, hrát fotbal umějí, zejména imponovalo jak dlouhé minuty udrželi míč na svých kopačkách.  Jedině  nepřesvědčili, ve  střelecké produktivitě.

Slávisté si za svůj výkon rozhodně stydět nemusejí, zasloužili se o zajímavý zápas, který na našich hřištích tak často nevidíme.

„Prohráli jsme s výborným týmem španělské ligy, což Villarreal dokazoval v prvním i ve druhém poločase. V první půli jsme jim to navíc usnadnili. Byli jsme až moc nervózní, nepodrželi balon, ztráceli ho, hráli jsme roztaženě. Pak jsme dostali branku a přečkali ještě další šance,“ okomentoval první část hry trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

„Druhý poločas jsme zahráli o moc lépe, byli jsme nebezpeční, měli jsme šance, byť soupeř hrozil svou kvalitou z brejků. Zasloužili jsme si dát gól, mohli jsme je výsledkově potrápit víc,“ dodal zklamaně.

„Minimálně na bod jsme měli, Fanoušci nás hnali, zatlačili jsme je, měli jsem plno šancí. Škoda, že jsme to neproměnili. Vybavuji si zpětně, tři jsem tam měl určitě já. Měl to být gól, takže ty neproměněné šance beru na sebe. To mě mrzí,“ doplnil Tomáš Souček.

SK Slavia Praha – Villarreal CF 0:2 (0:1)

Branky: 15. Bacca, 89. Deli (vl.) Rozhodčí: Madden – Geachie, Mulvanny (SCO). ŽK: Bořil – Bakambu. Diváci: 18 403.

Slavia: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Hromada (46. Ngadeu), Souček – Sýkora (79. Škoda), Danny (C) (63. van Buren), Stoch – Necid. Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Villarreal: Barbosa – Mario, Álvaro, Victor Ruiz, A. Marin – Soriano (82. Sansone), Rodrigo, Fornals (66. Čeryšev), M. Trigueros – Bakambu, Bacca (72. Chuca). Trenér: Javier Calleja.