Sparta vybojovala tři body nad Ostravou!

Fotbalisté pražské Sparty po neúspěšném osmifinálovém zápase domácího poháru s Baníkem, dokázali ostravský ligový tým porazit ve 12. kole HET ligy na pražské Letné 3:2. Opět v dramatickém utkání měli sparťané hodně práce, aby vybojovali velice důležité tři body, což se nakonec povedlo deset minut před koncem, vítěznou trefou Lukáše Štětiny, přestože hosté dokázali dvakrát vyrovnat.

Do základní sestavy, která vybojovala v 11. kole v Jablonci výhru, se po delší přestávce vrátil obránce Costa, ale na poslední chvíli při rozcvičce před zápasem utrpěl svalového zranění brankář Martin Dúbravka, kterého nahradil David Bičík.

Sparta začala ligové utkání aktivně a již po osmi minutách se ujala vedení, kdy Josef Šural v souboji s Azatskyim, byl ve vápně faulován a rozhodčí Královec nařídil pokutový kop, který faulovaný hráč bez potíží proměnil 1:0.

V dalším průběhu měli sparťané herní převahu, vypracovali si několik brankových příležitostí, které hostující obrana s důrazem odvracela. Jenže v 35. minutě Baník z rychlého protiútoku vyrovnal Barošem, který po přihrávce Hrubého poslal míč do odkryté branky 1:1.

Hned po přestávce se opět domácí ujali vedení, kdy Michal Sáček našel na vzdálenější tyči krásným centrem nabíhajícího Ondřeje Zahustela, který se trefil zblízka do sítě 2:1.

Slezané na inkasovaný gól odpověděli po třech minutách vyrovnáním, nejprve únik Hrubého za domácí obranu, vychytal z bezprostřední blízkosti brankář Bičík, ale De Azevedo dorážkou skóroval do odkryté branky 2:2.

V 67. minutě musel předčasně odejít do kabiny pod sprchu hostující Denis Granečný, který po zbytečném faulu mimo hru obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Početní herní převahu dokázali sparťané využít v závěru zápasu, když si na rohový kop z pravé strany naskočil hlavou Štětina a přesné umístněnou a nechytatelnou hlavičkou rozhodl o těsném a zaslouženém vítězství Sparty 3:2.

Štětina Lukáš

„Nehráli jsme dobře a nedařilo se nám, tak jak jsme hráli v minulých domácích zápasech, přesto jsme si zasloužili vyhrát, protože jsme měli hodně brankových šancí. Teď ztrácíme čtyři body na druhé místo, to je náš největší cíl, dostat se na druhou pozici,“ řekl kouč Stramacionni na tiskové konferenci.

„Výkon nebyl ideální, jako proti Plzni nebo Teplicím. Tři body jsou důležité, zvlášť po středečním vyřazení z domácího poháru. Z psychologického hlediska je to velice důležitá výhra. Rovněž z pohledu, že soupeř dokázal dvakrát vyrovnat, jenže jsme dokázali zareagovat,“ pokračoval sparťanský trenér.

Trenér Baníku Radim Kučera po utkání:

AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 3:2 (1:1)

Branky: 8. Šural, 52. Zahustel, 80. Štetina – 35. Baroš, 55. De Azevedo. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Wilczek. ŽK: Šural, Costa, Mandjeck, Mareček – Granečný, Pokorný. ČK: Granečný. Diváci: 9 125.

Sparta: Bičík – Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa – Mandjeck (69. Mareček), Sáček – Biabiany (75. Néstor), Rosický, Vatajelu (46. Janko) – Šural. Trenér: Stranacionni.

Baník: Vašek – Pazdera, Azackij, Pokorný, Morgan (86. O. Šašinka) – Šindelář – Sus (78. Stáňa), R. Hrubý, de Azevedo, Granečný – Baroš (76. Poznar). Trenér: Kučera.