Hradec převálcoval třinecké Oceláře!

Litvínov po výhře v Olomouci už jedenáctý –  Vyhrocený duel na boleslavském ledě –  Kometa zhasla v Chomutově po nájezdech –  Jen dvě vítězství domácích.

Po předehraném utkání Sparty s Plzní (0:2)  pokračovalo 18. kolo Tipsport extraligy pěti zápasy. Dařilo se hostujícím týmům, především se nečekalo hladké vítězství Hradce v Třinci.

Třinečtí Oceláři  v neděli selhali střelecky. Neprosadili se ani v pěti přesilovkách, dokonce  ve hře pěti proti třem. A tak přišel trest, hradečtí dvěma góly v posledních sedmi minutách pečetili vítězství 3:0. Domácí zároveň přišli o šanci postoupit do čela tabulky.

Litvínov je na vítězné vlně, po skvělém nástupu, kdy v prvních jedenácti minutách třemi góly  zmrazil olomoucký tým a po dobrém výkonu brankáře Petráska nakonec vyhrál 3:1  a z posledního místa se vyšvihl na jedenáctou příčku.

Velmi vyhrocený byl souboj mladoboleslavských hokejistů s libereckými. Vizitka divokého duelu: bitky se třemi vyloučenými na 5 minut a do konce, jeden desetiminutový trest, čtrnáct vyloučených na dvě minuty a po zápase uprostřed hřiště vzájemné osočování. Jen čtyři hráči si podali ruce, ostatní  rozvášněné „kohouty“ raději poslali rozhodčí do šaten. Vítězství, po dvanácti prohrách ze vzájemných zápasů, patřilo domácímu Bruslařskému klubu 3:1.

Zápas na pokračování viděli pardubičtí diváci. Pro výpadek  elektřiny byl dvakrát přerušen a byly obavy, zda se vůbec dohraje. Přerušování víc prospělo hostům z ostravských Vítkovic, kteří gólem O. Romana ve 34. minutě vyhráli 4:3.

Zajímavý a rušný až do konce třetí třetiny byl zápas v Chomutově. Brněnská Kometa vyrovnala na 2:2  v 53. minutě brankou navrátilce z NHL Nečase. Došlo pak na prodloužení a ve hře tří proti třem, po necelé minutě rozhodl o vítězství Pirátů Sklenář.

V úterý bude 18. kolo dohráno zápasem Zlín – Jihlava.

Výsledky 18. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky – nahrávky: 34. Jarůšek (Kukumberg, Graňák), 53. Koukal (Červený), 59. Červený. Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Kis, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4 025. Nejlepší hráči: Tomáš Marcinko – Patrik Rybár.

Třinec: Strmeň – Doudera, Krajíček, Musil, Roth, Linhart, Adámek – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Rákos, Cienciala, Irgl – Hrňa, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Hradec Králové: Rybár – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Rosandić, Vydarený, Pláněk – Vopelka, Dragoun, Köhler – Látal, Kukumberg, Bednář – Červený, Koukal, Cingel – R. Pavlík, Berger, Jarůšek. Trenéři: Sýkora, Hynek a T. Martinec.

HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Branky – nahrávky: 6. J. Sýkora (Rolinek), 26. Beran (Čáslava, Starý), 30. Ščotka (Tomášek, Treille) – 11. Baranka (Tybor, Roman), 17. Lev (Roman, Baranka), 27. Hudeček (Výtisk, Trška), 34. Roman (Lev, Tybor). Rozhodčí:  Šír, Lacina – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 7 024. Nejlepší hráči: Matěj Beran – Jakub Lev.

Pardubice: Klouček – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek. Trenéři: Holaň, Janecký a Marek.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Puzič, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, Roman, Květoň – Zdráhal, Lev, Olesz – Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, Hudeček, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 59. Strapáč – 3. Sörvik (Kubát, Hübl), 3. Gula (Doudera, Ihnačák), 11. Jurčík (Kubát, Šimeček). Rozhodčí: Hribik, Horák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 4 431. Nejlepší hráči: Jakub Herman – Michael Petrásek.

Olomouc: Konrád (od 11. Falter) – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Staněk, J. Galvas – Vlach, Laš, Knotek – Eberle, Burian, Sundher – Skladaný, Strapáč, Mráz – Ostřížek, Holec, Herman – Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Litvínov: Petrásek – Kubát, Sörvik, Doudera, Gula, Baránek, Pilař – Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, Ihnačák, Hanzl – Trávníček, Gerhát, Vandas – Matoušek, Šimeček, Jurčík. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 10. Klepiš (Holík, Žejdl), 33. Pacovský (Hanzlík, Eminger), 58. Lenc (Musil, Orsava) – 23. Jašek (Šmíd, Lakatoš).Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Lederer, Ganger. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3 783. Nejlepší hráči: Jakub Klepiš – Jan Ordoš.

Mladá Boleslav: Růžička – Hanzlík, Knot, Kotvan, Eminger, Němeček, Říha, Hrdinka – Valský, Holík, Klepiš – Orsava, Musil, Žejdl – Lenc, Knotek, Pacovský – Kousal, Urban, Pabiška. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Liberec: Will – Ševc, Havlín, Šmíd, Jánošík, Derner, Kolmann – Krenželok, Jelínek, Jašek – Lakatoš, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Bartovič – Vlach, Vantuch, Stránský. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Piráti Chomutov – HC Kometa Brno 3:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 14. Slovák (Tomica, Lauko), 36. Tomeček (Grman), 61. Sklenář (Vondrka, Huml) – 12. Zaťovič, 51. Nečas (Krejčík, Gulaši). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4 243. Nejlepší hráči: Ján Laco – Martin Nečas.

Chomutov: Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Tomica, V. Růžička, Lauko – Poletín, Huml, Tomeček – Sklenář, Skokan, Vondrka – Koblasa, Šťovíček, Havel. Trenéři: Růžička st., Martínek a Šťastný.

Brno: Čiliak – Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec –  Erat, Nečas, Zaťovič – Vincour, Čermák, Svoboda – H. Zohorna, Hruška, Mallet – V. Němec, Nahodil, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Haken a Horáček.

Pátek 3. listopadu – 19. kolo:

17:20 HC Verva Litvínov – Aukro Berani Zlín (ČT sport),  17:30 HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice,  17:30 HC Vítkovice Ridera – Piráti Chomutov 18:00, HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové, 18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec, 18:00 HC Kometa Brno – HC Sparta Praha

Neděle 5. listopadu – 20. kolo:

15:00 HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň, 15:30 Aukro Berani Zlín – HC Olomouc, 15:30 Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec, 15:30 HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec, 16:00 HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno, 18:00 HC Sparta Praha – Mountfield Hradec Králové, 18:20 BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera.