Viktorka si připsala další neporazitelnost po výhře v Karviné!

V páteční předehrávce 12. kola HET ligy se dosud neporazitelná Viktoria Plzeň představila na hřišti Karviné. Ve velice aktivním oboustranném zápase uhájili Západočeši zasloužené vítězství 1:3 po poločase 0:2. Zisk tří bodů a další úspěch zařídil Kopic, Krmenčík a kapitán Kolář, za domácí snížil v úvodu druhého poločasu střídající Wágner.

Plzeňský trenér Pavel Vrba poslal do zápasu totožnou jedenáctku, která zahajovala v minulém kole domácí tříbodový zápas s Brnem. Karvinští hráči začali utkání dobře a hned od úvodních minut dokazovali, že se ligového lídra nezalekli a dvakrát zahrozili, ale snahu o zakončení neproměnili. Následující pokus Budinského zlikvidoval brankář Kozáčík výborným zákrokem.

Plzeň odpověděla Kopicem, který si ve 12. minutě na pravé straně hřiště narazil míč s Limberským, následně obešel obránce Košťála a umístněnou střelou na zadní tyč poslal Viktorii do vedení 1:0.

Ve 20. minutě se domácí dostali ke standardní situaci za hranicí velkého vápna, jenže střela Budínského skončila nad brankou. O minutu později se brankář Kozáčik blýskl dvěma perfektními zákroky, nejdříve zneškodnil umístěnou hlavičku Košťála, následně stejnému hráči odvrátil pokus po rohovém kopu.

Po půlhodině hry se dostal do dvou brankových příležitostí Michael Krmenčík, první mu zlikvidoval brankář Le Giang, druhou po chybě domácí rozehrávky a přesné Kolářově přihrávce proměnil k tyči – 2:0. Před koncem prvního poločasu mohl ještě zvýšit vedení Hájek, ale jeho hlavička ze standardní situace skončila v náručí gólmana Le Gianga. A tak poločas atraktivního fotbalu skončil za dvougólového vedení Viktorie.

Vstup po změně stran vyšel úspěšně Karviné, kdy střídající Tomáš Wágner po hezké akci snížil na rozdíl jedné branky. V 52. minutě se snažil z přímého volného kopu Budínský vyrovnat, ale brankář Kozáčik jeho střelu vyrazil. Další Šislerova volej skončila v rukavicích plzeňského gólmana.

Obrovskou gólovou příležitost měl v 55. minutě Krmenčík, který si narazil před vápnem s Kolářem přihrávku, po které se ocitl neatakován před brankářem domácích. Ale místo kličky volil proti vyběhnutému gólmanovi, lobovaný míč a branku přestřelil.

O deset minut později se opět vyznamenal brankář Kozáčik, když po centru vyrazil Panákovu hlavičku z bezprostřední blízkosti. V 56. minutě hosté střídají, do zápasu přišel Milan Petržela, který nahradil Martina Zeman. Hned se dostal do šance, ale z velkého úhlu nedokázal prostřelit domácího gólmana.

V 70. minutě se zrodila precizní plzeňská akce, kdy Kopic vysunul Krmenčíka, jehož centr napříč pokutovým územím našel nabíhajícího Koláře, ten v den svých 32. narozenin trefil břevno, od kterého se míč odrazil do sítě a zvýšil na 3:1. Devět minut před koncem dochází v celku Plzně k dalšímu střídání, ze hry odešel Krmenčík, na jeho post přišel Jakub Řezníček. V závěru zápasu, opustil hrací plochu Kolář, novým mužem se stal Marek Bakoš. Do konce utkání se nic podstatného na hřišti neudálo, akorát Hrošovského hlavička domácího gólmana neohrozila, Viktoria svůj gólový náskok v klidu uhájila a zvítězila po dvanácté v nové sezóně.

„Dobrý zápas z naší strany, ale bohužel se špatným koncem. O konečném výsledku rozhodl první poločas, ve kterém jsme se dopustili dvou hrubých individuálních chyb, především druhá byla naprosto fatální. Po změně stran a dvou střídáních jsme se zvedli, dostali soupeře pod tlak a gólem se vrátili zpět do zápasu. Jenže otáčet s Plzní dvougólové manko je hodně obtížné, proto nám ani hektický výkon po změně stran žádný bod nepřinesl,“ zhodnotil po zápase trenér Karviné Jozef Weber.

Trenér Plzně Pavel Vrba, Daniel Kolář po zápase:

MFK Karviná – FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 49. Wágner – 11. Kopic, 34. Krmenčík, 69. Kolář, ŽK: Wágner – Limberský, Řezník, Kolář, Rozhodčí: Proske – Dobrovolný, Pospíšil. Diváci: 3 746.

Karviná: Le Giang – Čolič (46. Kalabiška), Košťál (59. Smrž), Hošek, Vondra – Šisler (C), Janečka (46. Wágner) – Lingr, Budínský, Moravec – Panák.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, Kolář (C), (89. Bakoš), Zeman (65. Petržela) – Krmenčík (81. Řezníček).