Plzeň porazila Brno a zároveň si připsal další neporazitelnost!

V neděli 22. října bojovali viktoriáni na domácím stadionu o další tři ligové body a prodloužení vítězné série. Soupeřem jim byla brněnská Zbrojovka s trenérem Romanem Pivarníkem, který se opět po delší době představil v Plzni, tentokrát jako kouč Brna.

Do základní sestavy nominoval trenér Vrba proti Brnu opět Martina Zemana, s obličejovou maskou Davida Limberského. První gólovou šanci si Viktorie vypracoval v 7. minutě, kdy z rohového kopu, hlavička Lukáše Hejdy, minula těsně tyč.

O deset minut později vsítili domácí gól, ale rozhodčí ho kvůli ofsajdu neuznal. Po půlhodině hry se už fanoušci a hráči v Doosan Areně radovali úspěšně, kdy došlo ke spolupráci mezi Kopicem a nabíhajícím Krmenčíkem, který obešel gólmana Melichárka a střelou do prázdné branky otevřel vedení 1:0 pro Plzeň.

Ve 39. minutě provětral brankáře Melichárka tvrdou střelou Hořava, jehož snahu dokázal brněnský brankář, vyrazit míč na rohový kop. Po třech minutách se viktoriáni radovali podruhé, kdy poslal Michael Krmenčík centrovaný míč hlavou na Tomáše Hořavu, ten neměl problém poslat míč do odkryté branky 2:0 pro Plzeň. Následně mohl navýšit skóre Daniel Kolář, jenže jeho hlavička, těsně minula břevno. Domácí hráči se v podstatě v dalších minutách svojí aktivní hrou bavili, kterou v závěru zúročili Kopicem, ten se těsně před koncem prvního poločasu trefil z hranice malého vápna do branky 3:0.

V úvodu druhé poločasu mohli Brněnští po nepřesné rozehrávce gólmana Matúše Kozáčika skórovat, ale pohotovým zákrokem vyrazil domácí brankář Juharův pokus. Následně zahrozil aktivní Koné ve spolupráci se Škodou, ale domácí obrana jejich snahu vsítit gól odvrátila.

V 71. minutě a následných deseti minutách dochází v domácím celku k několika střídání. Hned se představil únikem střídající Jakub Řezníček bývalý hráč Brna, jenže byl tísněn obráncem a jeho skončila mimo branku.

O několik minut později se z dalšího úniku pokoušel Řezníček najít před brankou, centrem nabíhajícího Koláře, jenže ten nedosáhl na míč. Aspoň čestný gól se snažil v závěrečných minutách zápasu připsat hostující Martin Juhar, ale jeho střela byla nepřesná. Viktoria porazila bez větších problémů Zbrojovku Brno 3:0 a zároveň odskočila Slavii a Olomouci v tabulce o jedenáct bodů.

„Začátek utkání byl trochu opatrný, druhá část první půle ale byla velice dobrá. Rozhodla o celém zápase. Mrzí mě pouze to, že ve druhém poločase jsme měli situace, kdy jsme náš náskok mohli ještě zvýšit. Byly tam situace čtyři na dva, nebo chvíle, kdy jsme nedokázali skórovat z bezprostřední blízkosti,“ hodnotí zápas Pavel Vrba. „Mužstvo hrálo dobře, kombinovalo a myslím, že jsme díky tomu zaslouženě vyhráli,“ dodává.

„Výhra se lehce nerodila. Prvních 25 minut bylo hodně vyrovnaných, úvodní gól nás pak nakopl. Do poločasu jsme dali další dva a stav 3:0 už nás uklidnil,“ popisuje průběh zápasu David Limberský. „Ve druhém poločase jsme měli hodně brejkových situací, ale nedotáhli jsme je do konce. Škoda, že jsme nepřidali další gól, ale jsme samozřejmě spokojeni,“ doplňuje muž s maskou.

Podobně hovořil i Tomáš Hořava: „Brno nehrálo špatně, mělo nadějné střely z dálky. Potom se nám povedlo rozhýbat jejich obranu a byla jen otázka času, kdy to tam padne,“ říká střední záložník Viktorie. „Chtěli jsme navázat na formu v lize a jsem rád, že se nám to povedlo a trochu jsme dali zapomenout na čtvrtek,“ doplňuje.

FC Viktoria Plzeň – FC Zbrojovka Brno 3:0 (3:0)

Branky: 30. Krmenčík, 42. Hořava, 45. Kopic, ŽK: Hájek – Juhar, Pavlík, Rozhodčí: Ginzel – Kotalík, Černý. Diváci: 9 740.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (84. Havel) – Hořava, Hrošovský – Kopic, Kolář (C), Zeman (79. Pilař) – Krmenčík (72. Řezníček). Trenér: Vrba.

Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský – Sedlák – Juhar, Pilík (78. Buchta), Škoda, Lutonský (76. Přichystal) – Koné. Trenér: Pivarník.