Sparta podlehla Viktorii Plzeň!

Sparta v dramatickém zápase 10. kola HET ligy s Viktorií Plzeň na Letné nebodovala, přestože byla v průběhu zápasu aktivnějším týmem, tím si vypracovala několik brankových příležitostí, které bohužel nedokázala proměnit. Nakonec podlehla Plzni 0:1 gólem Daniela Koláře v závěru prvního poločasu. Na plzeňské viktoriány ztrácí patnáct bodů.

Trenér domácího celku Stramacionni poslal do zápasu stejný kádr jako v minulém kole na Dukle, akorát s jedinou změnou na levé straně útoku, kde nahradil Bogdana Vatejelua, Josef Šural. Naopak Viktoria opět ve stejném složení, ale bez stopera Hubníka, který se zotavuje po zranění.

Utkání začala aktivněji Viktorie, která hned dvakrát nebezpečně zahrozila, jednou z rohového kopu, následně ze skrumáže před brankou, ale letenští jejich pokusy odvrátili.

V 18. minutě se dostali sparťané do vyložené gólové šance, když našel Václav Kadlec před velkým vápnem nabíhajícího kapitána Davida Lafatu, jeho střela bez přípravy proletěla kolem levé tyče.

Po několika minutách měl po centru Jonathana Biabianyho z levé strany opět šanci Lafata, jenže jeho snaha o vedení skončila vysoko nad břevnem.

V 36. minutě unikl po pravé straně Biabiany, po jeho následném centru hrál hostující obránce Havel ve vápně rukou, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá, včetně asistenta.

Po dvou minutách se Viktoriáni ujímají vedení, přestože byli pod tlakem, když si na centrovaný míč Hejdy naskočil hlavou Kolář, který se trefil do pravého rohu Dúbravkovy branky 0:1.

Na úvodní gól hostí mohl v zápětí odpovědět David Hovorka, jenže jeho hlavičku z malého vápna vykopl z brankové čáry obránce Hejda. Na druhé straně se trefil Jan Kopic centrem do Milana Petržely a odražený míč vychytal vynikajícím zákrokem brankář Martin Dúbravka.

V závěru prvního poločasu se ještě sparťané snažili o vyrovnání, ale Viktorka si jednobrankové vedení uhlídala.

Hned v úvodu druhého poločasu zahrozili hosté a moc nescházelo, aby po rychlé kombinaci navýšili vedení, ale nepříjemnou střelu Petržely vytáhl brankář Dúbravka nad břevno. Na druhé straně se sparťané snažili po hezké kombinační akci o vyrovnání, ale střelu Kadlece z dobré střelecké pozice srazil Lafata za postranní čáru.

Sparta se v následujících minutách dostávala plzeňského soupeře pod tlak a před hostující brankou se dostávala do šancí, zejména Václav Kadlec, který se uvolnil únikem přes obránce, následně přehodil vyběhnuvšího brankáře Kozáčíka, ale před dobíhajícím Ben Chaimem odkopl míč do zámezí obránce Řezník.

V závěrečných deseti minutách se ještě snažil Kadlec prosadit z dvaceti metrů, když trefil tyč, jenže dobíhající Ben Chaim, byl v momentu střely v ofsajdu.

Následné sražení míče rukou ve vápně hostujícím Hejdou, nechal opět hlavní rozhodčí bez rozhodnutí.

Závěrečný tlak domácího celku již vyrovnávací branku nepřinesl, z výhry, zisku tří bodu a neporazitelnosti se nakonec radovali Západočeši.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 38. Kolář. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Kříž. ŽK: V. Kadlec – Krmenčík, Hejda, Havel, Hrošovský, Zeman. Diváci: 17 134.

Sparta: Dúbravka – Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Kadlec – Mareček (74. Sáček), Mavuba – Bibiany (62. Rosický), Lafata, Šural (54. Ben Chaim) – V. Kadlec. Trenér: Stramacionni.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Havel – Hořava, Hrošovský – Petržela (64. Zeman), Kolář (81. Bakoš), Kopic (70. Pilař) – Krmenčík. Trenér: Pavel Vrba.